Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

AKTUÁLNĚ: Platí kalamitní stav. Stovky domácností v našem kraji jsou bez proudu

 
pondělí, 11. března 2019, 07:31

Kvůli silnému větru zůstávají stovky domácností v České republice bez proudu. Výjimku netvoří ani Olomoucký kraj, kde je situace špatná zejména na severu území. Bez proudu jsou především lidé v menších obcích, ale i některé domácnosti v Olomouci, Přerově, Litovli nebo Zábřehu.

Od půlnoci 11. března 2019 byl rozšířen kalamitní stav na celé distribuční území ČEZu.

ČTĚTE TAKÉ: Hasiči v noci vyjížděli k desítkám případů. Z nádraží se utrhla střecha, stromy padaly do kolejišť a na silnice

„Obnovení dodávky elektřiny probíhá postupně od vyšších napěťových hladin velmi vysoké napětí, vysoké napětí až po poruchy na hladině nízkého napětí. Prioritně je nutné zajistit dodávku elektřiny na vyšších napěťových hladinách. Následně je možné dohledávat a opravovat poruchy na zařízení nízkého napětí," uvedla na svých stránkách společnost ČEZ.

V současnosti dochází k hledání nebo opravám poruch a k obnovení dodávky elektřiny. Aktuální stav poruch najdete zde.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto libereckadrbna.cz

Kam dál?

Muži, který pokácel strom na jiného muže, hrozí až dva roky ve vězení

pátek, 8. března 2019, 10:42

Kácení stromu, které probíhalo ve čtvrtek 7. března dopoledne v ulici Pod Křivým v Hranicích, se změnilo v drama....

Dělníci prováděli výkopové práce v Javoříčské ulici. Žena na ně...

čtvrtek, 7. března 2019, 12:00

Netradiční situaci museli ve středu 6. března dopoledne řešit olomoučtí městští policisté v Javoříčské ulici. Oznamovatelka...

Starší žena zemřela po pádu z šestého patra Hotelového domu v Olomouci

středa, 6. března 2019, 09:53

V úterý 5. března před půl osmou ranní došlo u Hotelového domu na ulici Velkomoravská v Olomouci k tragické události. Po pádu z...

U inline stezky v Olomouci pobíhalo stádo ovcí. Případ museli řešit...

úterý, 5. března 2019, 20:30

Patnáctihlavé stádo ovcí se v neděli pohybovalo u in-line stezky v Černovíře. Jelikož se nejednalo o první takové oznámení,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.