Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ve Svébohově a Václavově bude vybudována kanalizace. Práce jsou před zahájením

 
neděle, 25. srpna 2019, 14:00

Budování kanalizace ve Svébohově a Václavově, čistírny odpadních vod ve Václavově a vodovodu ve Václavově je před zahájením. K započetí prací na projektech, které již mají přislíbené dotační prostředky, schází poslední úkony.

Právě odsouhlasení podílu města Zábřeha na financování investic ve Václavově je důvodem mimořádného jednání zastupitelstva města ve středu 28. srpna.

„Pro město Zábřeh je odkanalizování Václavova a zavedení vodovodu jednou z priorit, o těchto investicích se hovoří desítky let. Finanční spoluúčast města ve výši 40 milionů korun plánujeme rozložit do dvou let, následující roky nás čekají opravy povrchů,“ sdělil starosta Zábřeha a člen představenstva společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk František John.

Celý projekt se skládá z několika částí, které jsou vzájemně podmíněny, a podmiňuje je i poskytovatel dotací. O provázanosti svědčí například skutečnost, že čistírna odpadních vod ve Václavově bude sloužit ze dvou třetin pro obyvatele Svébohova.

Na jednání zastupitelstva města Zábřeha bude hlavním bodem odsouhlasení podílu města ve výši cca 40 milionů korun, který město Zábřeh poskytne společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk. Ta je jako společnost, ve které má město Zábřeh majetkový podíl, hlavním nositelem projektu v místní části Václavov. V případě Svébohova buduje kanalizaci obec.

„Investice v obci Svébohov jsou v souhrnné výši 57 milionů korun, dotace 27 milionů korun. V obci Svébohov o prázdninách proběhlo zasedání zastupitelstva, které odsouhlasilo podmínky pro napojení obce na čistírnu odpadních vod ve Václavově. Máme vysoutěženého zhotovitele stavby, který je po odsouhlasení václavovské části ze strany poskytovatele dotace připraven zahájit práce,“ uvedla Martina Šťastná, starostka obce Svébohov.

Pokud zastupitelstvo Zábřeha projekt a finanční spoluúčast města odsouhlasí, bude již na společnosti Vodohospodářská zařízení Šumperk učinit poslední rozhodnutí a získat rozhodnutí o přidělení dotací ze strany Státního fondu životního prostředí. Následně mohou být zahájeny stavební práce, které potrvají od letošního podzimu do příštího roku. V následujícím roce plánuje město Zábřeh provést celkovou rekonstrukci povrchů.

Výše dotace pro část ve Václavově je 30 milionů korun. Rekonstrukce kanalizace vyjde po vysoutěžení na 37 milionů korun, vybudování čistírny odpadních vod na 19 milionů korun a realizace vodovodu na 30 milionů korun. Na projektu se bude finančně podílet taktéž společnost Vodohospodářská zařízení Šumperk.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Kam dál?

Pes byl několik hodin uvázaný u supermarketu v Olomouci. Strážníci ho...

středa, 21. srpna 2019, 18:00

Olomoučtí strážníci byli včera kolem půl desáté večer upozornění na malého psa, který byl několik hodin uvázán u stojanu na...

FOTO: Po vlně silných bouřek, které se prohnaly krajem, hasiči...

středa, 21. srpna 2019, 08:30

Po vlně silných bouřek odstraňovali hasiči v Uničově, Lošticích a Moravičanech popadané stromy a utržené části střech na dvou...

Strážníci odchytili užovku u domu Na vršku. Vypustili ji do přírody...

úterý, 20. srpna 2019, 22:00

Telefonické oznámení o nálezu hada poblíž rodinného domu na ulici Na vršku v Olomouci, přijalo včera v odpoledních hodinách...

Seniorka zavolala policii, protože si myslela, že jí někdo vykradl...

úterý, 20. srpna 2019, 21:00

Včera večer vyjížděli olomoučtí strážníci do jednoho z bytových domů na Nové Ulici na oznámení seniorky o tom, že u ní v bytě...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.