Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Cidem Hranice vyplatí dividendu 300 Kč na jednu akcii

 
čtvrtek, 9. července 2015, 15:30

Výrobce stavebnin Cidem Hranice vyplatí svým akcionářům z loňského čistého zisku 297,7 milionu korun hrubou dividendu 300 korun na jednu tisícikorunovou akcii. Mezi akcionáře firma rozdělí 158,7 milionů korun, zbývajících 139 milionů korun z loňského profitu podnik převede na účet nerozděleného zisku. Rozhodla o tom dnes řádná valná hromada Cidemu Hranice.

    Výrobci cementotřískových desek Cidem Hranice loni i díky oživení stavební výroby vzrostly tržby o čtvrtinu z 336 milionů korun v roce 2013 na 424 milionů korun. Cidemu se zvýšil také čistý zisk, a to z 272 milionů na 297,7 milionu korun.


Generální ředitel Cidemu Hranice Tomáš Vavřík dnes akcionářům řekl, že společnost loni zvýšila prodej cementotřískových desek o 13,5 procenta na bezmála 40.000 metrů krychlových, přičemž 64 procent produkce exportovala. Loňské tržby Cidemu pozitivně ovlivnil vyšší prodej a také rostoucí ceny stavebních materiálů.

Vavřík připomněl, že stavební produkce loni v Česku meziročně vzrostla o 4,3 procenta, což mělo příznivý dopad na prodej stavebního materiálu. Pozitivní vývoj stavební produkce lze podle něj očekávat i letos. Dividendy Cidem Hranice vyplácel naposledy v roce 2011, kdy na jednu jeho akcii připadlo 128 korun. V následujících třech letech firma zisk ponechala jako nerozdělený, aby měla finanční rezervu na případnou akvizici. Na konci loňského roku díky tomu měla firma k dispozici bezmála 370 milionů korun.

Vavřík po skončení valné hromady ČTK řekl, že jednání o akvizicích stále pokračují, avšak ani jedno zatím nebylo završeno smlouvou. "Máme silnou finanční pozici a tvrdé podmínky," podotkl Vavřík, podle kterého zatím nelze zveřejnit další podrobnosti.
Společnost Cidem Hranice byla založena v roce 1991 a specializuje se na výrobu cementotřískových desek.

Nejvýznamnějším akcionářem Cidemu Hranice je s padesátiprocentním podílem společnost Dopravní a stavební holding. Cidem Hranice má základní kapitál 529 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Kam dál?

U Zábřehu srazil vlak člověka, na místě zemřel

čtvrtek, 9. července 2015, 15:16

U Zábřehu na Šumpersku dnes dopoledne rychlík srazil a na místě usmrtil člověka. Nehoda se stala na hlavním železničním koridoru...

Na Šumpersku vyvracela bouře stromy, do jednoho narazil vlak

středa, 8. července 2015, 10:38

Vyvrácené stromy, zatarasené silnice, ale i nehodu osobního vlaku se stromem má na svědomí silná bouřka, která se časně ráno...

Auto srazilo na okraji Olomouce chodce, na místě zemřel

čtvrtek, 27. listopadu 2014, 09:37

Osobní auto srazilo dnes v podvečer na okraji Olomouce chodce. Na místě svým zraněním podlehl. Nehoda se stala na silnici R35 u...

Olomoucký kraj příští rok poskytne pět milionů Kč na cyklostezky

čtvrtek, 20. listopadu 2014, 09:11

Olomoucký kraj příští rok vyčlení pět milionů korun na stavbu a opravu cyklostezek. Finanční příspěvek mohou získat města, obce i...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Muži ukradli v Galerii Moritz...

  • VIDEO: Výrobce drog byl zadržen přímo na...

  • Policie pátrá po řidičce, která na přechodu...

  • Policie hledá podvodníka Patrika...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...

Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro bezpečnostní...

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce...

Poslanci rozhodnou na schůzi o vydání Babiše, budou řešit...

Sněmovní verdikt o vydání premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava...