Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po Milanu Jelínkovi pátrá policie. Žije mezi bezdomovci a věnuje se majetkové trestné činnosti

 
čtvrtek, 10. října 2019, 14:35

Policisté už od 11. května 2019 pátrají po dvaapadesátiletém Milanu Jelínkovi, který má trvalý pobyt ve Zlíně, ale nezdržuje se tam a pohybuje se mezi bezdomovci po celé České republice nebo v zahraničí. Jelínek se podle policie věnuje majetkové trestné činnosti.

Po Milanu Jelínkovi v současnosti pátrají policisté z několika útvarů napříč celou Českou republikou.

Milan Jelínek je štíhlý a173 centimetrů vysoký. Má šedomodré oči a světle hnědé vlnité vlasy. Nosí dioptrické brýle a nejčastěji obléká sportovní, trampské či vojenské oblečení. U sebe nosí lovecký nůž a zavírací nůž, nikdy však nebyl řešen pro násilnou trestnou činnost.

„Policie ČR žádá občany o spolupráci při pátrání po pohřešovaném muži. Jakoukoli informaci k jeho osobě prosím podejte policistům na bezplatnou linku 158," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Seniorka poskytla muži zálohu k opravě kotle. Nedočkala se ani...

čtvrtek, 10. října 2019, 10:26

Možným podvodem se zabývají policisté na Šumpersku, na které se obrátila seniorka, která se měla letos v lednu dohodnout s...

Noční požár v průmyslovém areálu zničil nákladní auto. Příčinou byla...

středa, 9. října 2019, 07:35

Škodu za téměř 300 tisíc korun způsobil noční požár nákladního vozidla v cihelně v Kostelci na Hané. Původně ohlášené zahoření v...

Pracovník likvidoval stavební suť z demolovaného objektu. Okolí...

pondělí, 7. října 2019, 10:22

V sobotu likvidoval pracovník jedné z firem v Přerově stavební suť z demolovaného objektu. Když hlídka po oznámení přijela na...

Hasiči zachránili téměř čtyři stovky prasat při požáru v zemědělském...

neděle, 6. října 2019, 10:55

V neděli brzy ráno došlo v zemědělském družstvu ve Velkém Týnci k požáru. V jednom z kotců pro selata se vznítil plastový...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.