Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté zajistili téměř čtyřicet psů kvůli podezření z týrání

 
čtvrtek, 10. října 2019, 20:30

Téměř čtyři desítky psů zajistili kvůli podezření z týrání zvířat policisté v jednom z domů ve Zlatých Horách na Jesenicku. Psy zajistili během domovní prohlídky, řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Policisté zvířata odebrali ve středu, podle starosty Zlatých Hor Milana Ráce byly však problémy s chovatelkou psů dlouhodobé. Dosud nebyl nikdo obviněn, vyšetřování je zatím na počátku.

Jeseničtí kriminalisté ve středu 9. října zasahovali ve Zlatých Horách. V rámci trestního řízení vedeného pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat provedli domovní prohlídku domu, během které zajistili téměř 40 psů, kterým policie zajistila potřebnou péči.

„Na místě s kriminalisty spolupracovali také pracovníci Státní veterinární správy. Vzhledem k probíhající fázi trestního řízení nelze k případu poskytnout více informací," dodala policejní mluvčí.

Napsal(a) ČTK a Ivo Spisar | Foto Pixabay.com

Kam dál?

Po Milanu Jelínkovi pátrá policie. Žije mezi bezdomovci a věnuje se...

čtvrtek, 10. října 2019, 14:35

Policisté už od 11. května 2019 pátrají po dvaapadesátiletém Milanu Jelínkovi, který má trvalý pobyt ve Zlíně, ale nezdržuje se...

Seniorka poskytla muži zálohu k opravě kotle. Nedočkala se ani...

čtvrtek, 10. října 2019, 10:26

Možným podvodem se zabývají policisté na Šumpersku, na které se obrátila seniorka, která se měla letos v lednu dohodnout s...

Noční požár v průmyslovém areálu zničil nákladní auto. Příčinou byla...

středa, 9. října 2019, 07:35

Škodu za téměř 300 tisíc korun způsobil noční požár nákladního vozidla v cihelně v Kostelci na Hané. Původně ohlášené zahoření v...

Pracovník likvidoval stavební suť z demolovaného objektu. Okolí...

pondělí, 7. října 2019, 10:22

V sobotu likvidoval pracovník jedné z firem v Přerově stavební suť z demolovaného objektu. Když hlídka po oznámení přijela na...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.