Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Světový výrobce nástrojů pro automobilový průmysl WEBA Olomouc hledá nové zaměstnance

 
pondělí, 29. května 2017, 13:30

Weba Olomouc je úspěšnou firmou, která se specializuje na zakázkovou výrobu nástrojů pro horké tváření v automobilovém průmyslu. „Jsme celosvětový hráč,“ říká její finanční ředitel Jiří Šída. Výhodou této olomoucké společnosti je neustálá inovace a pokrok, což doloží konec roku, kdy bude dokončena nová výrobní hala. Weba nyní hledá zaměstnance především na pozici nástrojaře, konstruktéra a obsluhy CNC strojů.

Kořeny dnešní značky weba sahají do spolkové země Horní Rakousy, kde na počátku 80. let 20. století ve městě Steyr firma vznikla. O necelých deset let později, v roce 1990, už byla založena pobočka v Olomouckém kraji. Nebylo to ovšem v městské části Bystrovany, kde dnes firma sídlí, ale v nedalekém Lutíně. Tam firma fungovala pod názvem Siwe až do roku 1999, ve kterém se přestěhovala do zmíněných olomouckých Bystrovan, kde zaměstnance přivítala zcela nová hala. Rok 2008 s sebou přinesl změnu názvu, která obnášela to, že se z dřívější Siwe, a.s. stala současná weba Olomouc, s.r.o.

S přibývajícím časem také přicházely změny a inovace. Například v roce 2010 se výrobní hala rozrostla o 1 300 m2 a pro efektivnější výrobu byla o rok později pořízena prototypová výrobní linka.

Výrobní haly weby jsou pouze v Olomouci a mateřském rakouském Steyru, ale servisní střediska má tato firma také v americkém Michiganu a Taicangu v Číně. Produkty z Olomouce pak v drtivé většině putují do světa, protože tuzemští zákazníci tvoří přibližně jen 5 % obratu. „Děláme hlavně lisovací nástroje, ale můžete tu samozřejmě vidět i samotné díly, protože děláme malé série kvůli pevnostním zkouškám. Zákazníkům pak dodáváme až 5 000 dílů, které použijí právě na crash testy,“ upřesňuje zaměření weby Olomouc její finanční ředitel Jiří Šída.

V současné době se firma specializuje jen na automobilový průmysl, ale v minulosti tomu bylo i jinak. „Když byla krize, tak jsme dělali i do leteckého průmyslu, ale bylo to jen velmi okrajové,“ vysvětluje Šída.

Weba Olomouc se může pyšnit bohatým komplexem, který zahrnuje vlastní konstrukci, vývojářské středisko, obrábění, montáž a laserovou lisovací linku. Celý proces výroby se tak odehrává v samotných Bystrovanech. Celkově se na chodu české pobočky podílí 190 zaměstnanců, jejichž počet rok od roku roste. A v tomto trendu se má i nadále pokračovat. „V horizontu tří let se plánujeme dostat až na 250 zaměstnanců,“ říká finanční ředitel především s ohledem na to, že hned vedle stávající budovy se staví nová výrobní hala, která by měla být dokončena do konce letošního roku.

A právě ta by měla být jednou z největších chloub. Tímto rozvojem získá firma nejmodernější stroje zahrnující především sériovou lisovací linku, díky které může zákazníkovi poskytnout kompletní servis. Dalším výsledkem stavby nové haly bude výrazně zvýšený komfort zaměstnanců, kteří budou mít k dispozici například nové šatny, sprchy a odpočinkovou místnost.

S novou halou vzniknou i volné pozice. Weba Olomouc ale už teď hledá především nástrojaře, konstruktéry a obsluhu CNC strojů.

Nástrojař musí nástroj poskládat dohromady a uvést do provozu. Kromě šikovných rukou a ochoty se naučit je u weby Olomouc důležité i to, jestli zájemce o toto pracovní místo ovládá cizí jazyk, protože v případě dobře odváděné práce a zájmu může cestovat po světě. Důležitá je rovněž časová flexibilita. 

Pozice konstruktéra obnáší především programování v systému Catia, což je nejčastější program pro automobilový průmysl. Proto je tak pro potenciálního zaměstnance největší výhodou, spolu s tím, že už měl pracovní zkušenosti, umět s programem pracovat.

Požadavky na obsluhu CNC strojů zahrnují kromě odborného vzdělání také dovednost programování na počítači mimo stroj a výhodou je orientace v 3D náhledu a bezvýkresové dokumentaci.

Nástupní plat se odvíjí především od toho, jestli má žadatel o pozici už předchozí zkušenost či ne. Řečí čísel se tak může výplata lišit až o 20 – 30 %. Přibližně se ale nástupní mzda pohybuje kolem průměrného českého platu a výše. Navíc snaha a šikovnost se s postupujícími roky na platu znatelně odráží. Nadstandardně jsou ke všemu oceněny přesčasy.

Motivací pro případné zájemce může být také široká škála benefitů. „Nedávno jsme to počítali a máme 22 benefitních záležitostí. Ty obnáší například životní a penzijní pojištění, příspěvky na sportovní vyžití a budeme zavádět i příspěvky na dovolenou a další. Jestliže se chce zaměstnanec dále zdokonalovat v cizím jazyce, tak mu platíme i výuku, která probíhá přímo na pracovišti,“ vyjmenovává výhody Jiří Šída. Pro ratolesti zaměstnanců pak pořádá firma dětský den, pro samotné rodiče, kteří ve webě Olomouc pracují, pak zase například pronajímá tenisové kurty nebo bowlingové dráhy. „Není to tak, že striktně řekneme: Budeme chodit plavat! Je to hodně variabilní a každý si najde tu svoji skupinu,“ pochvaluje si Šída.

V případě zájmu o více informací můžete navštívit webové stránky zde. Kontaktovat firmu můžete elektronicky nebo telefonicky: office@weba.cz, +420 585 157 011.

Čtěte více:

 

V případě zájmu o některou z nabízených pozic ve firmě WEBA Olomouc vyplňte krátký dotazník

 
Napsal Tomáš Macák | PR text | Foto archiv firmy weba Olomouc

Kam dál?

Firma HBC Steel hledá nové zaměstnance. Najdete zde nejmodernější...

úterý, 16. května 2017, 10:30

Společnost HBC Steel odstartovala výrobu v roce 2006. Začátky byly oproti nynější podobě firmy poněkud skromné. „Firma začínala...

V Přerově zřejmě zavře továrna Gambro vyrábějící zdravotnickou...

pondělí, 15. května 2017, 15:00

Společnost Baxter uvažuje o uzavření své továrny Gambro v Přerově, která vyrábí zdravotnickou techniku a nyní zaměstnává 620...

Investor příští týden řekne, zda chce vstoupit do fotbalové Sigmy

čtvrtek, 4. května 2017, 10:30

Olomoucká radnice bude mít příští týden jasnější představu o zájmu zatím nejmenovaného investora, který už delší dobu uvažuje o...

V Olomouci otevře nový Kaufland, bude to dvoupodlažní obchodní dům

úterý, 2. května 2017, 14:23

Stavbu dalšího hypermarketu plánuje v Olomouci obchodní řetězec Kaufland, který ve stotisícovém městě už jednu velkoplošnou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • AKTUÁLNĚ: Při nehodě mezi Olomoucí a...

  • Mezi oběťmi tragické nehody u Bohuňovic je i...

  • FOTO: Tragická nehoda mezi Olomoucí a...

  • AKTUÁLNĚ: Policie pátrá po matce...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mějte s naším premiérem trpělivost, on sám je migrant, píše Žít Brno italskému premiérovi

Vedení brněnského hnutí Žít Brno dnes ráno pořádně rozvířilo debaty ve společnosti. Vedení hnutí prohlásilo, že by rádo ragovalo na výzvu italského premiéra a pozvalo do Brna několik desítek migrantů z Afriky zachráněných ve Středozemním moři. Český premiér Andrej Babiš to přitom v nedávné době na půdě EU rázně odmítl a nazval cestou do pekel. Žít Brno posílá italskému premiérovi Giuseppe Contemu také dopis, jehož plné znění si můžete přečíst níže.

Kazašský krasobruslař Ten zemřel po přepadení na ulici. Pobodala ho dvojice mužů

Kazašský krasobruslař Denis Ten přišel v 25 letech o život. Bronzového medailistu z olympijských her 2014 a vicemistra světa z roku 2013 pobodali na ulici v Almaty dva muži, krasobruslař pak v nemocnici kvůli velké ztrátě krve zemřel.

Česká televize bude vysílat páteční zápasy fotbalové ligy i evropské poháry

Fanoušci fotbalu si na veřejnoprávní televizi opět přijdou na své. Česká televize bude každý pátek vysílat na ČT sport živě zápasy nejvyšší české fotbalové soutěže. Do programu zařadí také přímé přenosy finále Ligy mistrů i Superpoháru UEFA. Se stávajícím držitelem televizních práv, společností O2 TV, se dohodla i na opci na další sezony.