Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost HORIBA s pobočkou v Olomouci hledá další posily do svého týmu


 
úterý, 25. září 2018, 17:00

Firma HORIBA je světovou špičkou ve svém oboru. Olomoucká pobočka se zaměřuje na výrobu válcových vozidlových zkušeben (dynamometrů) a zkušeben brzd pro osobní automobily a lehké nákladní vozy. Významnými zákazníky olomoucké pobočky jsou celosvětově renomované automobilové společnosti. V současné době olomoucký závod hledá nové kolegy pro oddělení mechanické konstrukce a výrobu.

Japonská společnost HORIBA byla založena v roce 1945 a jméno získala po svém zakladateli panu Dr. Masao Horiba. V současné době pokračuje v jeho tradici syn pan Atsushi Horiba. 

HORIBA je celosvětovým leaderem v pěti různých odvětvích se zaměřením na testovací zařízení pro automobilový průmysl, lékařskou techniku, vědu a výzkum, polovodičovou techniku a životní prostředí. Olomoucká pobočka vznikla v roce 2011. Původním záměrem společnosti HORIBA bylo vytvořit oddělení mechanické konstrukce, jejíž cílem bylo rozšířit kapacity německého týmu v Darmstadtu. „Zpočátku jsme měli pouze malou kancelář a pět konstruktérů, kteří měli pracovat na různých projektech pro závod v Německu. Nakonec bylo rozhodnuto, že se zde založí pobočka společnosti s názvem HORIBA Europe GmbH na výrobu válcových vozidlových zkušeben (obchodní název Vulcan II),“ říká Radek Pospíšil, vedoucí mechanické konstrukce, který ve firmě působí již od jejího založení.

V následujícím roce se společnost přestěhovala do nových zrekonstruovaných prostor na ulici Železniční 512/7 ve Chválkovicích, které umožnily zahájení výroby. První dynamometr byl vyroben již počátkem roku 2012. V dalších letech pokračoval dynamický rozvoj společnosti, který logicky vedl k nutnému navýšení našich výrobních a persolálních kapacit. S nárůstem zakázek vznikla tedy další oddělení, která byla nezbytná pro řízení celého projektu – od projektového managementu přes konstrukci mechanickou a elektrickou, nákup, logistiku, montáž až po servisní inženýry.

V roce 2016 zaznamenala olomoucká pobočka další milník v podobě nového produktu a to zkušebny brzd (obchodní název Gaint EVO). V současné době se společnost neustále dynamicky rozvíjí a díky inovativnímu a flexibilnímu přístupu na požadavky a potřeby zákazníků závod v Olomouci vyrábí generačně vyšší produkt dynamometrů (obchodní název Vulcan EVO). 

HORIBA v Olomouci si zakládá především na flexibilitě a přání zákazníků. Ke každé zakázce je přistupováno s maximální pečlivostí a cílem je spokojený zákazník. Celý proces je zcela komplexní a začíná u požadavku zákazníka, přes konstrukci, nákup, montáž a následné oživení a testování stroje. Tím služby Horiby nekončí. Následuje instalace na straně zákazníka a proškolení obsluhy.

V současné době v olomoucké pobočce pracuje více než padesát zaměstnanců. „Díky tomu, že se stále rozrůstáme, hledáme další posily do kolektivu, a to na pozice konstruktérů nebo elektromechaniků. Rádi bychom našli také studenta na částečný úvazek s možností dlouhodobé spolupráce,“ říká Jana Klváčková, vedoucí personálního oddělení. Nutností pro všechny uchazeče je znalost anglického jazyka na minimální úrovni B1. „Je to z toho důvodu, že jsme zahraniční firma a úzce spolupracujeme s německou pobočkou, komunikace v angličtině je zde na denní bázi,“ říká Radek Pospíšil a dodává, že znalost německého jazyka je pro zaměstnance velkou výhodou.

Nabízené pozice:

KONSTRUKTÉR/MECHANICAL DESIGNER

Pracovní náplň

 • Příprava konstrukčních návrhů – konceptů celkových sestav strojního zařízení
 • Příprava výkresové dokumentace ve 3D CAD systému (Solid Works)
 • Převzetí a technické vedení projektu
 • Spolupráce na vývoji nových produktů

Požadavky

 • VŠ vzdělání strojírenského zaměření
 • Praxe na pozici konstruktéra
 • Znalost AJ na úrovni minimálně B1 (středně pokročilý)
 • Praxe v automotive výhodou
 • Znalost 3D konstrukčního systému (SolidWorks výhodou)
 • Znalost IS SAP výhodou
 • Kreativita, preciznost a časová flexibilita

ELEKTROMONTÉR/MECHANIK

Pracovní náplň

 • Elektro a mechanická montáž dle technické dokumentace v rámci firmy nebo u zákazníka
 • Spolupráce s oddělením konstrukce

Požadavky

 • SŠ vzdělání/vyučen v elektrotechnickém směru
 • Praxi na pozici “Electro-fitter / mechanik" nebo "Elektro-montér / mechanik” min. 1 rok
 • Znalost AJ na úrovni B1
 • Ochota cestovat (obvykle dvou týdenní služební cesty)

STUDENTA/KU VYSOKÉ ŠKOLY TECHNICKÉ SE ZAMĚŘENÍM NA MECHANICKOU KONSTRUKCI

Pracovní náplň

 • Příprava výkresové dokumentace ve 3D CAD systému
 • Spolupráce na různých úkolech v týmu mechanických konstruktérů

Požadavky

 • VŠ studenta/ku strojírenství v inženýrském programu (4. nebo 5. ročník)
 • Znalost AJ na komunikační úrovni (min. B1)
 • Praxe ze strojírenské společnosti vítána
 • Spolehlivost, odpovědnost a týmovost

Firma nabízí svým stálým, ale také novým zaměstnancům, velmi zajímavé benefity:

 • garantovaný třináctý plat,
 • pět týdnů dovolené,
 • příspěvky na stravování,
 • příspěvky na dopravu,
 • příspěvek na penzijní připojištění,
 • příspěvky za doporučení nového zaměstnance,
 • kvartální bonus za plnou docházku ve formě poukázek Flexi Pass.

Každý rok firma vyplácí svým zaměstnancům cílové a výkonnostní odměny. Všichni  zaměstnanci mohou využívat jazykové kurzy anglického nebo německého jazyka v rámci pracovní doby a pro specialisty zajišťujeme a financujeme odborná školení. Studentovi/studentce nabízíme odbornou praxi a dlouhodobou spolupráci i po ukončení studia,” říká Jana Klváčková a dodává, že firma každoročně pořádá vánoční večírek a také letní akci pro své zaměstnance a jejich rodinné příslušníky. V následujících letech se plánuje další rozvoj olomoucké pobočky společnosti HORIBA jak v oblasti produkce, tak i v personální oblasti.

Pokud vás společnost HORIBA a její nabídka pracovních pozic oslovila, vyplňte prosím přiložený dotazník nebo se obraťte na Jana Klváčkovou, vedoucí personálního oddělení, na e-mailu jana.klvackova@horiba.com, na telefonu 588 118 393 nebo mobilu: +420 725 935 129. Pro více informací o firmě klikněte zde

 

Pokud máte zájem pracovat ve firmě Horiba Olomouc, vyplňte následující formulář:

 
Napsal(a) PK | PR text | Foto Archiv HORIBA

Kam dál?

Dřevo z kůrovcem napadených stromů si mohou zájemci koupit i za...

pátek, 21. září 2018, 17:00

Kůrovcová kalamita zasáhla ve větší míře také lesy ve vlastnictví města Přerova. Drobný, takřka nenápadný brouk zlikvidoval...

Ve Velké Bystřici vyrábí optimistické barevné rakve

čtvrtek, 23. srpna 2018, 12:00

S nadčasovým designem vstoupil do sféry pohřebnictví třiapadesátiletý Jiří Ďuriš z Olomouce, který se rozhodl rozšířit nabídku na...

Muzeum umění vyhlásilo veřejnou soutěž na provozování známé kavárny...

pátek, 3. srpna 2018, 15:00

Muzeum umění Olomouc vyhlásilo dvoukolovou veřejnou soutěž na pronájem kavárny Café 87.

Lidl se po drsné reportáži České televize rozhodl skoncovat s...

pátek, 22. června 2018, 12:00

Řetězec supermarketů Lidl ve středu ohlásil postupné opuštění prodeje vajec z klecových chovů. Stalo se tak pouhých pár dní po...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

 • Uzavřela se silnice Chomoutov – Lazce....

 • Muž v neděli před polednem mezi Štěpánovem a...

 • Mladá žena křičela na děti na hřišti, pak si...

 • V zooparku se vrhla puma na tříletou dívku, ...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Německá média píší o zemětřesení a debaklu pro CSU a SPD

O politickém zemětřesení, debaklu nebo těžké porážce pro Křesťanskosociální unii (CSU) a sociální demokracii (SPD) píší po nedělních zemských volbách v Bavorsku německá média. Řada komentátorů je přesvědčena o tom, že dopad silně pocítí i Berlín, podle některých dokonce může padnout německá vláda velké koalice CDU/CSU a SPD vedená kancléřkou Angelou Merkelovou.

Aktivisté z Kliniky chystají ústavní stížnost i schůzku se SŽDC

Aktivisté z Autonomního sociálního centra Klinika kvůli sporu o budovu v Jeseniově ulici v Praze na Žižkově chystají ústavní stížnost. Jejich dovolání proti verdiktu o vyklizení žižkovského domu nedávno zamítl Nejvyšší soud. Na svém facebookovém profilu aktivisté oznámili, že příští týden se také mají sejít se zástupci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), který jako majitel objektu chce prostory zrekonstruovat na kanceláře.

Ceny přezutí na zimní pneu jsou letos o desetinu vyšší

Ceny přezutí aut na zimní pneumatiky v pneuservisech jsou letos zhruba o desetinu vyšší než loni. Důvodem je nedostatek kvalitních pracovních sil i dlouhodobá stagnace cen v předchozích letech. Na výměnu 15 a 16 palcových pneumatik v kvalitním pneuservisu si tak budou muset čeští řidiči připravit v průměru 700 až 800 Kč. Samotné zimní pneu letos zlevnily nejčastěji o tři až pět procent. Vyplývá to z údajů obchodu Pneumatiky.cz.