Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Centrum Olomouce bude kvůli opravám bez tramvají

 
pátek, 18. dubna 2014, 13:20

Tramvajovou dopravu v Olomouci o víkendu zkomplikuje oprava kolejí, kvůli které nebudou tramvaje jezdit přes centrum města. Náhradní dopravu v tomto úseku zajistí autobusy, řekla mluvčí Dopravního podniku města Olomouce Magdalena Kopřivová.

"V sobotu a neděli bude v ulicích 8. května, Denisova a Pekařská probíhat oprava tramvajové trati. Stavební práce si vyžádají výluku tramvajového provozu," uvedla Kopřivová. Tramvaje proto o víkendu nebudou jezdit v úseku mezi hlavním nádražím a náměstím Národních hrdinů. "Náhradní doprava bude zajištěna výlukovými autobusy s označením X, které budou vedeny v trase mezi zastávkami Palackého a hlavní nádraží," uvedla Kopřivová.

Tramvajové linky 1 a 2 budou o víkendu nahrazeny linkou s označením U, která pojede po trase vedoucí z Nové Ulice přes náměstí Národních hrdinů do Neředína. "Linka 4 bude nahrazena linkou X4, která pojede v obou směrech přes tržnici a třídu Kosmonautů dle výlukových jízdních řádů," uvedla Kopřivová.

Tramvaje 7 budou jezdit po své trase, avšak jejich provoz se bude řídit výlukovým jízdním řádem. "Linky 3 a 5 budou provozovány beze změny podle platných jízdních řádů," dodala Kopřivová. (ČTK)

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Fakultní nemocnice Olomouc bude mít lékárnu za 100 milionů

středa, 16. dubna 2014, 19:44

Fakultní nemocnice v Olomouci na sklonku léta otevře novou lékárnu, do jejíž stavby investovala zhruba 100 milionů...

Kvůli horkovodu se bude chodcům hůř chodit a řidičům hůř parkovat

pondělí, 14. dubna 2014, 11:46

Dopravu v centru Olomouce letos zkomplikuje stavba horkovodu. Stavba horkovodu letos zkomplikuje dopravu na několika...