Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy havarijních mostků v Přerově přijdou na pět milionů korun

 
středa, 13. března 2019, 22:00

Přerovská radnice se v nejbližší době pustí do oprav mostků, lávek či propustků, které jsou v havarijním stavu. Na jaro je naplánováno prvních pět akcí, a to v Přerově i v jeho místních částech, náklady vyjdou na více než pět milionů korun. Ve špatném stavu je jich však na území města mnohem více. Projekty jsou podle zástupců radnice zadány ještě na další desítku mostků či lávek, s opravami se počítá i v příštím roce.

Příští týden začnou dělníci s opravou mostu v ulici U Sokolovny v Lověšicích, která bude stát téměř dva miliony korun. „Silniční most přes potok Svodnice je ve špatném technickém stavu. Je třeba opravit kamenné opěry, zřídit novou hydroizolaci, vyměnit zábradlí včetně nových železobetonových říms a provést odvodnění," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). Upraveno bude také koryto potoka.

V dubnu projde rekonstrukcí propustek v místní části Vinary, který bude demolován a nahrazen novým. Město do této opravy investuje 2,3 milionu korun. Na začátku května čeká rekonstrukce lávku za Výstavištěm u stavidla v ulici Osmek. „Výměna nosné konstrukce i zábradlí přijde přerovskou kasu na 340.000 korun a práce budou trvat tři měsíce," uvedla mluvčí radnice.

Do konce května budou dokončeny i opravy dvou mostů v parku Michalov. Původně měly být dřevěné mostky předány návštěvníkům parku k užívání už loni na podzim, ale až po zahájení prací bylo zjištěno, že rozsah hnilobou napadených dřevěných částí je výrazně větší, než předpokládala projektová dokumentace. Kompletně vyměněny musejí být dřevěné nosné konstrukce, stát to bude 700.000 korun.

Na příští rok plánuje město výměnu lávky v Riedlově ulici. Je v havarijním stavu a nelze už opravit. Původní most široký 2,26 metru nahradí rozšířená konstrukce, která by měla sloužit cyklistům a chodcům, ve výjimečných situacích tam bude umožněn vjezd sanitkám.

Podle Pavly Roubalíkové z kanceláře primátora zadala radnice také projekty na opravu lávky za pečovatelským domem v ulici Osmek, která by měla být bezbariérová, na opravu mostu v ulici Pod Lesem, mostu u hřiště v Žeravicích a v Penčicích a mostu v ulicích Skopalova a Na Hrázi. Město plánuje také opravu propustku v ulici Kovářská v Popovicích.

 

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Muž pomohl nezletilé dívce s nabitím telefonu, pak jí ho ukradl....

středa, 13. března 2019, 19:00

Včera kolem sedmé hodiny večerní okradl recidivista nezletilou dívku v obchodním centru Galerie Přerov o mobilní telefon.

Řidič nadýchal přes dvě promile. Je podezřelý z trestného...

středa, 13. března 2019, 17:00

Policisté zastavili včera večer řidiče cizí státní příslušnosti v ulici Polní v Přerově. Řidič nadýchal 2,10 promile alkoholu v...

Senior škrábl auto na parkovišti a ujel. Když ho vypátrala policie,...

středa, 13. března 2019, 16:30

K nehodě Škody Fabie došlo v úterý 12. března 2019 po desáté hodině na parkovišti ve Wolkerově ulici v Prostějově. Řidič Fabie...

Mezi Olomoucí a Prostějovem nepojedou vlaky. Výluka začne 22. března

středa, 13. března 2019, 11:00

Nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku od osmi hodin ráno 22. března do čtyř hodin odpoledne 7. dubna 2019 mezi olomouckým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zahráli si s Glenem Hansardem. Nyní brněnská kapela křtí novou desku, která rozhodně stojí za pozornost

Splnil se jim jejich životní i kariérní sen, když si je na své vystoupení pozval sám držitel Oscara Glen Hansard. Brněnská kapela The Shookies rozhodně stojí za pozornost. Zdobí je autentický projev zpěváka, unikátní zvuk i příjemný pocit z jejich hudby. Přesvědčit se o tom mohou lidé sami v Brně na Melodce, kde 21. března křtí novou desku Sooner or Later.

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.