Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy havarijních mostků v Přerově přijdou na pět milionů korun

 
středa, 13. března 2019, 22:00

Přerovská radnice se v nejbližší době pustí do oprav mostků, lávek či propustků, které jsou v havarijním stavu. Na jaro je naplánováno prvních pět akcí, a to v Přerově i v jeho místních částech, náklady vyjdou na více než pět milionů korun. Ve špatném stavu je jich však na území města mnohem více. Projekty jsou podle zástupců radnice zadány ještě na další desítku mostků či lávek, s opravami se počítá i v příštím roce.

Příští týden začnou dělníci s opravou mostu v ulici U Sokolovny v Lověšicích, která bude stát téměř dva miliony korun. „Silniční most přes potok Svodnice je ve špatném technickém stavu. Je třeba opravit kamenné opěry, zřídit novou hydroizolaci, vyměnit zábradlí včetně nových železobetonových říms a provést odvodnění," uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha (ODS). Upraveno bude také koryto potoka.

V dubnu projde rekonstrukcí propustek v místní části Vinary, který bude demolován a nahrazen novým. Město do této opravy investuje 2,3 milionu korun. Na začátku května čeká rekonstrukce lávku za Výstavištěm u stavidla v ulici Osmek. „Výměna nosné konstrukce i zábradlí přijde přerovskou kasu na 340.000 korun a práce budou trvat tři měsíce," uvedla mluvčí radnice.

Do konce května budou dokončeny i opravy dvou mostů v parku Michalov. Původně měly být dřevěné mostky předány návštěvníkům parku k užívání už loni na podzim, ale až po zahájení prací bylo zjištěno, že rozsah hnilobou napadených dřevěných částí je výrazně větší, než předpokládala projektová dokumentace. Kompletně vyměněny musejí být dřevěné nosné konstrukce, stát to bude 700.000 korun.

Na příští rok plánuje město výměnu lávky v Riedlově ulici. Je v havarijním stavu a nelze už opravit. Původní most široký 2,26 metru nahradí rozšířená konstrukce, která by měla sloužit cyklistům a chodcům, ve výjimečných situacích tam bude umožněn vjezd sanitkám.

Podle Pavly Roubalíkové z kanceláře primátora zadala radnice také projekty na opravu lávky za pečovatelským domem v ulici Osmek, která by měla být bezbariérová, na opravu mostu v ulici Pod Lesem, mostu u hřiště v Žeravicích a v Penčicích a mostu v ulicích Skopalova a Na Hrázi. Město plánuje také opravu propustku v ulici Kovářská v Popovicích.

 

Napsal(a) ČTK | Foto prerov.eu

Kam dál?

Řidič nadýchal přes dvě promile. Je podezřelý z trestného...

středa, 13. března 2019, 17:00

Policisté zastavili včera večer řidiče cizí státní příslušnosti v ulici Polní v Přerově. Řidič nadýchal 2,10 promile alkoholu v...

Senior škrábl auto na parkovišti a ujel. Když ho vypátrala policie,...

středa, 13. března 2019, 16:30

K nehodě Škody Fabie došlo v úterý 12. března 2019 po desáté hodině na parkovišti ve Wolkerově ulici v Prostějově. Řidič Fabie...

Mezi Olomoucí a Prostějovem nepojedou vlaky. Výluka začne 22. března

středa, 13. března 2019, 11:00

Nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku od osmi hodin ráno 22. března do čtyř hodin odpoledne 7. dubna 2019 mezi olomouckým...

V těchto dnech probíhá dopravně bezpečnostní akce. Policisté se...

úterý, 12. března 2019, 17:00

Dopravně bezpečnostní akce probíhá na Olomoucku od 11. do 15. března.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ANKETA: Vláda se postavila proti volebnímu právu od 16 let

Poslanecký návrh Starostů, podle něhož by komunální politiky směli volit lidé už od 16 let věku, vláda na svém dnešním zasedání odmítla. Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Proti snížení věkové hranice voličů o dva roky se postavila ministerstva vnitra a spravedlnosti, výhrady mělo i celkově neutrální ministerstvo financí. O předloze rozhodne Sněmovna.

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.