Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiči autobusu a tramvaje o kolizi u Šantovky: Stalo se to jinak, než sdělila veřejnosti policie

 
středa, 20. května 2015, 09:25

Kolize na tř. 17. listopadu, kdy zůstalo malé osobní auto zaklíněno mezi tramvaj a autobus, ukazuje svou novou tvář. Podle řidiče autobusu a řidičky tramvaje se celý incident odehrál úplně jinak, než tvrdila policie médiím a veřejnosti.

Luděk Mikiska, který řídil autobus, rezolutně odmítá tvrzení policejní mluvčí Terezy Neubauerové, která v prohlášení v pondělí večer uvedla, že se ridič malého osobního auta snažil vyhnout prudce brzdícímu autobusu, načež byl nucen strhnout řízení nalevo a vklínil se mezi oba dopravní prostředky.

"S tramvají jsme jeli celou dobu souběžně, vedle sebe, stejnou rychlostí. Navíc se rychlost pohybovala kolem třiceti kilometrů v hodině, více ne, protože tento úsek je velmi frekventovaný a často zde chodci přebíhají cestu. Proto si zde všichni řidiči hromadných dopravních prostředků dávají pozor. Už jen to, že mě tramvaj dojela později, je lež. Najednou se ozvala strašná rána, kouknul jsem se do zpětného zrcátka a viděl jsem to skřípnuté auto," popisuje situaci řidič autobusu Luděk Mikiska.

Podle slov řidiče následně začali ridič i řidička pomalu brzdit, aby auto mezi sebou ještě více nezdemolovali. "Vylučuji, že bych prudce zabrzdil, protože ani na vozovce nezůstaly stopy po brždění mého autobusu nebo jeho auta."

Řidička tramvaje potvrdila to samé

Lenka Loukotová, ridička tramvaje, mluvila do telefonu o stejném průběhu, jako řidič autobusu. "Oba dva jsme jeli od tržnice, kde jsme zastavili na křižovatce, protože byla červená. Takže od křižovatky u tržnice už jsme stáli vedle sebe. Jak je odbočka na Šantovku, tak tam je křížení, takže si musím přehodit výhybku a zpomalit. Řidič autobusu zpomalil taky, protože věděl, že v tomto úseku se pohybuje hodně chodců," popisuje identicky situaci Lenka Loukotová.

Podle řidičky se najednou ozvala strašná rána, v té době, kdy tramvaj i s autobusem jeli kolem 25 km/h. Vylučuje to, že by autobus prudce zabrzdil.

"Nikdo se nás na nic neptal"

Po incidentu byli na místo řidičem přivoláni policisté. "Na celou situaci se ptali jen ridiče malého osobního auta, ale ani mě, ani paní řidičku tramvaje nikdo nevyslýchal," pohoršuje se ridič autobusu. Ridička tramvaje navíc před srážkou viděla, jak řidič osobního vozu někomu mává do okýnka tramvaje, načež měl někdo z tramvaje vystrčené ruce a pozdrav mu opětoval.

Řidič autobusu je celou záležitostí velmi pohoršen, hlavně přístupem policie. "Udivuje mě, že se mě nikdo na nic nezeptal. Přístup policie mne šokuje a svými mylnými vyjádřeními už poněkolikáté vrhají neoprávněně špatný stín na řidiče hromadných dopravních prostředků." 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Řidič se u Šantovky vyhýbal prudce brzdícímu autobusu, vklínil se...

úterý, 19. května 2015, 08:45

Taky někdy máte pocit, že máte dobrý odhad, ale nakonec to tak úplně nevyjde? Tak takový pocit měl jistě i řidič, který se v...

Olomoucký dopravní podnik ruší linku číslo 28

pátek, 15. května 2015, 13:25

Z vlakového nádraží ke Globusu přestane jezdit pravidelná autobusová linka číslo 28. Poslední autobus vyrazí na cestu 31. května...

Ulice v Pavlovičkách jsou už opraveny, místní si cesty pochvalují

pátek, 15. května 2015, 11:09

Další důležitá investice města změnila vzhled jedné z olomouckých městských částí. Stavební práce proměnily tentokrát ulici Za...

Na konci května nepojedou vlaky z Hlavního nádraží směrem na...

středa, 13. května 2015, 08:54

Na konci května, konkrétně od 21. do 29. května, nebudou vyjíždět vlaky z Olomouckého Hlavního nádraží směrem na Drahanovice,...

 

Komentáře

Johnny Jenda

Bez pochyby je to vina ridice osobniho automobilu. Příčinou bylo nevenovani se jízdě. Tak jako ridika tramvaje uvedla mavani z okenka zapříčinilo, ze ridic osobního automobilu se ne soustředil jizde stačilo 2 sekundy,aby k nehodě doslo. Sam jsem byl řidičem autobusu 6 let MHD Olomouc a učitel autoškoly a navíc přísedící u soudu pro havarijní situace motorových vozidel v Olomouci. V letech 69-75. Co se tyka policie podle svědectví řidiče autobusu je to absolutne ne přípustný akt policie jak se k tomuto závažnému pripadu postavila. Melo by proběhnout karne řízení s policií.

středa, 20. května 2015, 11:25
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.