Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Blokové čištění zkomplikovali řidiči, kteří auta postavili do zákazu

 
čtvrtek, 2. května 2019, 12:00

Blokové čištění, které poslední dubnový den probíhalo v ulici Javoříčská a na Kollárově náměstí, pracovníkům Technických služeb města Olomouce zkomplikovalo hned deset aut, která parkovala v zákazu zastavení.

Místa, kde má probíhat čištění, jsou přitom s dostatečným časovým předstihem označena. „Od začátku těchto prací řešily hlídky již 53 neukázněných řidičů, jejichž zaparkovaná vozidla komplikovala údržbu komunikace. Upozorňujeme tímto řidiče, aby svá vozidla v termínu blokového čištění přeparkovali a předešli tak zbytečným komplikacím," dodal mluvčí strážníků Petr Čunderle.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Městská policie Olomouc

Kam dál?

Řidičce Audi vběhla do cesty srna, která po střetu s autem uhynula....

čtvrtek, 2. května 2019, 10:00

Včera před šestou hodinou večer došlo na silnici u obce Hradčany ke střetu Audi se srnou.

Řidička dostala na mokré silnici smyk. Auto skončilo na střeše

úterý, 30. dubna 2019, 15:30

K dopravní nehodě osobního auta Hyundai došlo v pondělí 29. dubna 2019 po osmé hodině ranní na silnici mezi obcemi Stařechovice a...

Cyklista kličkoval mezi auty. Nadýchal tři promile a tvrdil, že vypil...

úterý, 30. dubna 2019, 13:25

Přerovští městští policisté si všimli cyklisty, který v dopravní špičce kličkoval mezi auty a nutil řidiče k nečekaným manévrům....

Čtrnáctiletý kluk si od kamaráda půjčil motorku. Na křižovatce nedal...

pondělí, 29. dubna 2019, 16:30

Malou motorku bez registrační značky si v sobotu odpoledne od svého kamaráda půjčil čtrnáctiletý chlapec bez řidičského oprávnění...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.