Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO/VIDEO: Náklaďák u muzea poničil pískovcový sloup a vyvrátil rozvodnou skříň. Řidiče chytili až na Wellnerově ulici

 
pondělí, 15. července 2019, 13:24, aktualizováno 15. července 2019, 13:46

Při pondělní nehodě v centru Olomouce, konkrétně v ulici u Hanáckého pluku, došlo k rozlomení pískovcového pilíře, který poškodil rozvodnou skříň. Na místě jsou hasiči, policie a také pracovníci Dopravního podniku města Olomouce, kteří na dobu nezbytně nutnou zastavili i tramvaje.

„Po zlomení pískovcového pilíře došlo k poruše rozvodné skříně, jednotka provedla zajištění pilíře a nutná bezpečnostní opatření," řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Podle prvotních informací mělo projíždějící nákladní vozidlo v uvedené křižovatce vyvrátit plot, poškodit rozvodnou skříň a shodit dopravní značku, přičemž mělo pokračovat v jízdě směrem ke kruhovému objezdu na ulici Dobrovského. „Nákladní vozidlo bylo hlídkou dopravního inspektorátu zastaveno na ulici Wellnerova v Olomouci," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Alkohol byl u řidiče vyloučen orientační dechovou zkouškou, ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda je v tuto chvíli odhadována předběžně na 250 000 korun.

Krátce po třinácté hodině byl, z důvodu zásahu hasičského záchranného sboru, uzavřen průjezd tramvají přes náměstí Republiky. Krátce před půl druhou byl provoz zcela obnoven. V současné době jsou všechny ulice plně průjezdné.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Železniční trať v Šumperku uzavřela srážka vlaku s autem

pondělí, 15. července 2019, 12:13

Dnes před devátou hodinou došlo v Šumperku ke srážce vlaku s autem na železničním přejezdu. Nehoda se obešla bez zranění. Trať...

Zúžení v Lipenské ulici od dnešního rána trápí řidiče. Ve středu se...

pondělí, 15. července 2019, 10:09

Od nedělního večera je provoz v Lipenské ulici v Olomouci sveden pouze do dvou pruhů. Toto zúžení proběhlo v rámci opravy povrchu...

Zdrogovanou a opilou řidičku zastavili policisté. Ve vězení může...

pondělí, 15. července 2019, 10:00

Sedmatřicetiletá žena z Prostějovska je podezřelá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

AKTUÁLNĚ: V Mohelnici srazil nákladní vlak muže, který na místě...

neděle, 14. července 2019, 15:15

V Mohelnici na Šumpersku dnes odpoledne vlak srazil a usmrtil člověka, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.