Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Policisté v neděli obsadili Červenohorské sedlo. Jen za odpoledne rozdali téměř dvacet pokut

 
pondělí, 22. července 2019, 10:00

V neděli 21. července odpoledne se policejní hlídky, včetně těch na motorkách, zaměřili na provoz přes Červenohorské sedlo. Během nedělního dopoledne zkontrolovali 44 motorkářů a 52 aut, přičemž odhalili celkem 19 přestupků.

„Policisté nejen měřili rychlost a monitorovali způsob jízdy motorkářů, ale také kontrolovali technický stav motocyklů, k čemuž si přizvali odborníky ze stanice technické kontroly v Jeseníku. K dispozici měli mimo jiné také 4 pohyblivé hlídky policistů na nových motocyklech, dvě z Jeseníku a dvě z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje," řekla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Během odpoledne, i přes nepřízeň počasí na začátku akce, zkontrolovali 44 motocyklů a 52 osobních vozidel, přičemž zjistili celkem 19 přestupků, 16 policisté vyřešili na místě uložením pokuty a zbývající 3 oznámili správnímu orgánu. Přestupku se dopustilo 5 motorkářů a 14 řidičů vozidel.

„Mezi přestupky bylo nejčastěji překročení nejvyšší povolené rychlosti a špatný technický stav vozidla, někteří řidiči přejeli plnou čáru a někteří neměli v pořádku doklady potřebné k řízení vozidla. Všichni řidiči se během kontroly podrobili dechovým zkouškám na alkohol. Pozitivní zkoušku do 1 ‰ alkoholu měl jeden motocyklista," dodala Šafářová.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Řidič před jízdou vypil několik piv a panáka. Policistům při kontrole...

pondělí, 22. července 2019, 09:00

Dvaapadesátiletý řidič z Prostějovska je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Od začátku srpna se ve Šternberku přes obědy nebude muset platit...

neděle, 21. července 2019, 14:00

Ve Šternberku začne 1. srpna letošního roku platit změna placeného parkování. Rada města schválila, na základě podnětu občanů a...

Cyklista havaroval při jízdě parkem, zraněním na místě podlehl

sobota, 20. července 2019, 10:00

V Šumperku v pátek večer zemřel cyklista, který v parku U Sanatoria zřejmě spadl z kola.

Řidička nedala v křižovatce přednost náklaďáku. Došlo ke srážce a...

pátek, 19. července 2019, 13:30

Ve směru od Potštátu na Výkleky se včera po sedmé hodině ráno stala dopravní nehoda.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.