Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prázdninová bilance nehod v Olomouckém kraji je letos příznivější

 
neděle, 1. září 2019, 13:28

O letošních prázdninách zemřelo na silnicích Olomouckého kraje šest lidí. V meziročním srovnání je bilance podstatně příznivější, loni bylo obětí 12. Letos se na silnicích v regionu umíralo v červenci i srpnu. Předběžné údaje potvrdil mluvčí policie Libor Hejtman.

Na letošních prázdninových statistikách se podepsala především tragická nehoda mezi Charváty a Dubem nad Moravou na Olomoucku 11. července, při které se srazily dvě dodávky a dvě osobní auta. Tři lidé při ní zemřeli, dalších pět bylo zraněno.

Poslední smrtelná nehoda se stala v pátek večer, kdy v České Vsi na Jesenicku zemřel motorkář. Podle policie při předjíždění se svým strojem upadl pod protijedoucí motocykl, jehož dvojčlenná osádka utrpěla lehké zranění.

Statistiky nehod a obětí každoročně zvyšují právě prázdninové měsíce. Loni na silnicích Olomouckého kraje zemřelo podle informací během prázdnin 12 lidí. V porovnání s předloňskou statistikou to byl značný nárůst, tehdy zemřeli o prázdninách tři lidé. Nejtragičtější nehoda se stala loni v polovině července u Bohuňovic na Olomoucku, měla čtyři oběti včetně dvou dětí.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Nový školní rok se blíží. Strážníci budou kontrolovat bezpečnost na...

sobota, 31. srpna 2019, 13:00

Prázdniny končí. Strážníci prostějovské městské policie budou v rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu...

Motorkář se při předjíždění střetl s dalším motocyklem. Na místě...

pátek, 30. srpna 2019, 20:45

V pátek 30. sprna po půl šesté večer došlo ke smrtelné dopravní nehodě dvou motocyklů v obci Česká Ves na Jesenicku.

S novým školním rokem bezpečně

pátek, 30. srpna 2019, 19:00

Příští týden začíná v České republice nový školní rok. Děti se vrací do školních lavic. Někdo o ročník výš, někdo přechází na...

Jízda vlakem bude ještě snadnější, Tarif IDSOK umožní cestujícím...

pátek, 30. srpna 2019, 17:00

Lidé, kteří využívají v rámci Olomouckého kraje vlakovou dopravu, budou mít od začátku příštího roku zase o kousek příjemnější...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.