Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policie hledá neukázněného cyklistu, který se u nádraží střetl s autobusem a z místa nehody ujel

 
středa, 4. září 2019, 12:00

Policie žádá širokou veřejnost o pomoc při pátrání po cyklistovi, který se měl v neděli 1. září o půl šesté večer střetnout na přechodu pro chodce u nádraží s autobusem a z místa nehody ujet.

„Jak z prvotního šetření vyplývá, dosud nezjištěný cyklista na blíže nezjištěném jízdním kole, který jel budovy RCO k budově Hlavního vlakového nádraží, neužil v místě vyznačený přejezd pro cyklisty, ale užil vyznačený přechod pro chodce a tento měl ve velké rychlosti přejet těsně před přijíždějícím autobusem, který jel ve směru od ulice Jeremenkova k ulici Smetanova. V důsledku uvedené situace došlo ke střetu levé spodní části autobusu a zadní části jízdního kola. Po střetu cyklista neupadl, pouze otočil hlavu a z místa nehody ujel, ačkoliv měl v daném případě oznamovací povinnost. Při nehodě nedošlo k pádu cestujících v autobuse, ani ke hmotné škodě na autobuse," popsala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle vyjádření řidiče autobusu se mělo jednat o velké horské jízdní kolo. 

Svědci, kteří mohli v danou dobu uvedeným úsekem projíždět, procházet nebo stát na autobusových zastávkách v těsné blízkosti přechodu pro chodce a mohli uvedenou událost vidět, a svými informacemi by mohli přispět k jejímu řádnému objasnění a zjištění totožnosti cyklisty, ať prosím, kontaktují policisty Dopravního inspektorátu Olomouc a to buď osobně, anebo telefonicky na adrese: Třída Kosmonautů 189/10, Olomouc, na tel. 974 766 251, 974 766 574, email: ol.di.podatelna@pcr.cz, případně kdykoliv prostřednictvím linky 158. Rovněž žádáme i samotného cyklistu, který byl účastníkem nehody, aby se se svým svědectvím přihlásil na výše uvedených kontaktech. 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Neznámý zloděj odcizil zaparkované auto, později bylo nalezeno...

středa, 4. září 2019, 10:30

Někdy v rozmezí 20. srpna a 3. září se nezákonně zmocnil zatím neznámý pachatel v Lutíně nákladního auta značky Mazda. Vozidlo...

Mladý řidič nezvládl zatáčku, srazil značku s názvem obce a skončil v...

středa, 4. září 2019, 10:00

V pondělí 2. září došlo u Vidnavy k dopravní nehodě, při níž srazil třiadvacetiletý řidič po projetí zatáčky značku s názvem obce...

Na dálnici u obce Příkazy se během půlhodiny staly dvě dopravní nehody

středa, 4. září 2019, 09:00

V pondělí se v rozmezí půlhodiny staly dvě dopravní nehody na 256 kilometru dálnice D35 u Příkaz. Škoda je odhadována na více než...

Řidič srazil chodkyni na přechodu ve Wolkerově ulici, policie hledá...

úterý, 3. září 2019, 13:30

Devětašedesátiletý řidič měl v pondělí po poledni srazit mladou ženu, která se zraněním skončila v péči záchranné služby. Policie...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.