Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Začaly opravy Přerovské ulice v Olomouci. Omezení potrvá do konce října

 
středa, 18. září 2019, 18:00

S uzavírkou části jedné z páteřních komunikací ve městě začíná ve středu 18. září Ředitelství silnic a dálnic. Stavební práce spouští na průtahu od křižovatky Lipenská po křižovatku Keplerova na silnici I/55. V termínu od 18. 9. do 29. 10. proto dojde k částečné uzavírce úseku silnice I/55 od křižovatky s místní komunikací Na Výsluní po křižovatku s místní komunikací Hanácká.

„Vždy bude uzavřena celá polovina komunikace a provoz převáděn do protisměru,“ uvádí za ŘSD Jan Peška.

Etapa 1 – od 18. 9. 2019 do 8. 10. 2019

Bude uzavřena pravá strana směrem do centra Olomouce. Přístup na místní komunikaci Hanácká a Moravská bude z ulice Hamerská. Ulice Zahradní a U Pekárny budou obsluhovány přes ulici Hollarova, kde bude zhotoven provizorní vjezd a výjezd přes vyfrézovaný povrch. V době pokládky balené směsi budou tyto ulice uzavřeny (4. – 6. 10. 2019). Autobusová zastávka ČSAD bude obsluhována v původním místě. Zastávky Pekárny budou v provizorních zálivech v blízkosti přechodu pro chodce.

Etapa 2 – od 9. 10. 2019 do 29. 10. 2019

Bude uzavřena levá strana komunikace směrem do centra. Přístup na ulici U Solných mlýnů bude zajištěn přes ulici Brunclíkova a Sladkovského. Nákladním automobilům a vozidlům nad 7 tun nebude umožněno levé odbočení k provozovně Hornbachu. Objízdná trasa bude vedena po ulici Brunclíkova a Sladkovského. Autobusové zastávky budou obsluhovány ve stejném režimu jako v etapě 1.

Do ostatních přilehlých areálů (společností, provozoven a nemovitostí) bude příjezd umožněn pouze po individuální domluvě se stavbyvedoucím.

Tisková zpráva | Zdroj olomouc.eu

Kam dál?

Aktualizováno 18. září 2019, 15:48

Při havárii vojenského obrněného vozidla se zranili dva lidé. Jsou v...

středa, 18. září 2019, 14:38

Mezi Tršicemi a Doloplazy na Olomoucku dnes odpoledne havarovalo víceúčelové obrněné vozidlo Iveco. Z dosud nezjištěných příčin...

Opilý řidič dostal za jeden večer dva zákazy řízení. Hrozí mu rok ve...

středa, 18. září 2019, 15:30

Včera před desátou hodinou večer kontrolovali policisté v Žárovicích čtyřiapadesátiletého řidiče osobního auta Chevrolet. Muž...

V Olomouckém kraji probíhá dopravně bezpečnostní akce zaměřená na...

středa, 18. září 2019, 13:30

Do 19. září probíhá v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na věnování se řízení,...

Muž na pervitinu havaroval na kruhovém objezdu u Globusu. Policie ho...

středa, 18. září 2019, 11:46

Dnes po půlnoci vyrazili policisté na kruhový objezd u Globusu, kde se nacházelo zdemolované osobní auto po dopravní nehodě. U...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Zeman v dopise požádal čínského prezidenta o další spolupráci

Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pokračovaly projekty česko-čínské spolupráce. Zmínil například rozvoj přímých leteckých spojení mezi zeměmi nebo obnovení plnohodnotné kulturní spolupráce. Hrad informaci zveřejnil na webu. Zeman v dopise uvedl, že nemá pochopení pro konání pražských komunálních politiků a že česká vláda plně respektuje politiku jedné Číny.

Babišova francouzská restaurace zavřela

Restaurace Paloma ve francouzském Mougins, která patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), ukončila provoz. Podle serveru SeznamZprávy.cz, který dnes na uzavření restaurace upozornil, se luxusní podnik potýkal s vážnými finančními problémy a skepsí ohledně kvality. Počátkem letošního roku přišel o jednu ze dvou michelinských hvězd, které oceňují úroveň podniku.