Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Šumperku bude taxislužba pro seniory. Za třicet korun je odveze třeba k lékaři nebo na nákup

 
neděle, 22. září 2019, 10:00

V Šumperku bude od začátku příštího roku fungovat taxislužba pro seniory. Obyvatele starší 65 let bude sedmimístný Ford s nápisem Taxík Maxík odvážet za třicetikorunový poplatek například k lékaři, ale i za nákupy.

Služba má ulehčit život seniorům či lidem s handicapem a zavádí ji šumperská radnice, informovala mluvčí města Soňa Singerová. V Olomouckém kraji podobnou službu provozují i další města, některá z nich již řadu let.

Provozovatelem dopravy pro seniory bude Pontis Šumperk, nestátní nezisková organizace poskytující ve městě sociální služby. „Senior dopravu budou moci využívat lidé s trvalým pobytem v Šumperku starší 65 let, nebo držitelé průkazu osob se zdravotním postižením. Tato služba bude fungovat v pracovní dny od pondělí do pátku od 07:00 do 15:00," uvedla vedoucí radničního odboru sociálních věcí Pavla Skálová.

Vůz pro seniorskou dopravu město získalo od Konta bariéry, které je součástí Nadace Charty 77. Podmínkou nadace je, aby sedmimístný vůz přispěl ke zlepšení života seniorů ve městech. Hodnota vozu, kterou město přijalo jako dar, je zhruba 530 000 korun. „Do ulic vyjede v bílo žlutém provedení. Samozřejmě bude řádně označen velkým logem Taxík Maxík, aby jej klienti poznali," doplnila Skálová.

Senior taxi si budou moci zájemci objednat telefonicky na dispečinku. Cena jízdného je navržena na 30 korun na osobu. Vůz budou moci využívat i osoby se zdravotním handicapem s doprovodem, a to na přepravu k lékaři, na úřady, k návštěvě rodiny či na nákupy, dodala Skálová.

Měst v Olomouckém kraji, která zavádějí taxislužbu pro seniory, přibývá. Důchodci se díky tomu mohou nechat za symbolický poplatek odvézt k lékaři, do obchodu či na úřady. Taxislužbu pro starší obyvatele města v roce 2015 jako první zavedl Prostějov, kde ji nyní měsíčně využívají stovky lidí. Senior taxi zavedla od jara 2017 také přerovská radnice a o několik měsíců dříve také Jeseník. Provozují je i menší města v kraji, například Litovel a Uničov, od loňského roku také Šternberk.
Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Na kolejích na Masarykově třídě se dnes ráno srazila dvě auta. Provoz...

sobota, 21. září 2019, 10:40

Ke srážce dvou aut došlo na kolejích na Masarykově třídě v Olomouci dnes pár minut před desátou hodinou ráno.

Zdrogovaný řidič uháněl po silnici i přes zákaz řízení

pátek, 20. září 2019, 13:30

Včera kolem půl čtvrté v noci kontrolovali policisté na silnici na Olomoucku osobní auto Daewoo.

Seniorka vjela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jelo...

pátek, 20. září 2019, 09:00

Včera po sedmé hodině ranní došlo v křižovatce mezi obcemi Výšovice, Němčice nad Hanou, Dobromilice a Pivín, k dopravní nehodě...

Jedna osoba byla zraněna při nehodě na Olomoucku

čtvrtek, 19. září 2019, 15:31

Dnes před půl čtvrtou došlo k dopravní nehodě mezi Ústínem a Těšeticemi na Olomoucku. Jedno auto skončilo převrácené na střechu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.