Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomouc čeká další uzavírka. Jak bude vypadat uzavření třídy Svobody?

 
úterý, 28. července 2015, 13:12

Po uzavření a následném brzkém znovuotevření Velkomoravské čeká Olomouc další citelná uzavírka, která bude trvat více než měsíc. V samotném srdci Olomouce se uzavře třída Svobody.

Původní plán uzavření byl naplánován na první den v měsíci sprnu a měl trvat až do konce měsíce. Vzhledem k provoznímu problému dodavatelské firmy se však termín uzavírky posouvá o týden dopředu, na 8. srpna, a potrvá tak až do 11. září.

Zcela uzavřený bude úsek od křižovatky na Náměstí Hrdinů až po křižovatku u okresního soudu. Rekonstrukce se primárně týká tramvajové trati, proto zde nepojedou tramvaje, a nebudou nahrazeny ani žádnými autobusovými náhradními spoji. Zprovozněna bude zastávka na třídě Kosmonautů a vznikne dočasná, měsíční tramvajová okružní linka, která bude jezdit z Nové Ulice přes třídu Kosmonautů, dále přes centrum a nahoru na Neředín.

Rekonstrukce se však nebude týkat jen tramvajové trati, také vozovka projde úpravami, které budou navazovat na rekonstrukci kolejí. Po celou dobu bude silnice uzavřena pro individuální dopravu, počítá se však s variantou, že bude umožněn průjezd autobusové dopravě. Konečný verdikt vyřknou na radnici, počítá se ovšem i s objízdnými trasami.

Od 8. srpna budou jezdit tyto tramvajové linky na těchto trasách:

X1/2 - Nová Ulice – Tržnice – Kosmonautů – Žižkovo náměstí – Palackého – Neředín, krematorium a zpět
X4 - Nová Ulice – Tržnice – Kosmonautů – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět
X5 - Trnkova – Kosmonautů – Žižkovo náměstí – Palackého – Neředín, krematorium a zpět

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Řidič kamionu nadýchal u Globusu více jak tři promile alkoholu v dechu

úterý, 28. července 2015, 09:45

Ve včerejších odpoledních hodinách zastavili policisté Dopravního inspektorátu Olomouc řidiče kamionu za účelem běžné dopravní...

Na obchvatu se převrátilo auto na střechu, řidiči musí počítat se...

pondělí, 27. července 2015, 11:33

Na R35 zkomplikovala ráno v pondělí ráno dopravu nehoda osobního vozu, které se převrátil na střechu.

Společně s náklaďákem shořelo u Přáslavic sedm osobních aut

pátek, 24. července 2015, 11:45

Ve čtvrtek 23. července 2015 byl v 23:07 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomuckého kraje požár nákladního vozidla, které...

Dobrá zpráva - Velkomoravská se otevře už zítra!

středa, 22. července 2015, 12:47

Dobrá zpráva snad pro každého řidiče, který pojede skrze Olomouc - práce na Velkomoravské šly dělníkům lépe, než se čekalo, a tak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vysílání z nedělní demonstrace na ČT vidělo čtvrt milionu lidí

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245 tisíc diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize.

POLITOLOGOVÉ: Letná Babišovi vadí, voliče ANO ale nemusí ovlivnit

Nedělní protivládní demonstrace na pražské Letné, která byla dosud největším občanským protestem od listopadu 1989, podle oslovených politologů znamená pro premiéra Andreje Babiše (ANO) nepříjemnou situaci a poškozenou image u části domácí veřejnosti i v zahraničí. K jeho demisi ale nepovede. A to zda ovlivní rozložení voličských preferencí s dosud jasně dominujícím hnutí ANO, nelze v tuto chvíli odhadnout, záležet podle nich bude na více faktorech. Vyplývá to z dnešní ankety mezi politology. Sněmovní volby, které rozhodnou o příští vládě, se mají konat v řádném termínu v roce 2021.

Premiér je překvapen. Čím víc peněz dáváme, tím jsou lidé nespokojenější, říká

Čím více peněz dala vláda do platů, investic nebo vědy a výzkumu, tím více jsou lidé nespokojenější, uvedl dnes k nedělnímu protivládnímu protestu na pražské Letné premiér Andrej Babiš (ANO). K demonstraci, která byla zřejmě největší od roku 1989, se Babiš vrátil na závěr svého dnešního projevu na Konferenci ekonomických diplomatů v Černínském paláci a vyjádřil v něm přesvědčení, že Česko se nikdy nemělo tak dobře jako nyní.