Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomouc čeká další uzavírka. Jak bude vypadat uzavření třídy Svobody?

 
úterý, 28. července 2015, 13:12

Po uzavření a následném brzkém znovuotevření Velkomoravské čeká Olomouc další citelná uzavírka, která bude trvat více než měsíc. V samotném srdci Olomouce se uzavře třída Svobody.

Původní plán uzavření byl naplánován na první den v měsíci sprnu a měl trvat až do konce měsíce. Vzhledem k provoznímu problému dodavatelské firmy se však termín uzavírky posouvá o týden dopředu, na 8. srpna, a potrvá tak až do 11. září.

Zcela uzavřený bude úsek od křižovatky na Náměstí Hrdinů až po křižovatku u okresního soudu. Rekonstrukce se primárně týká tramvajové trati, proto zde nepojedou tramvaje, a nebudou nahrazeny ani žádnými autobusovými náhradními spoji. Zprovozněna bude zastávka na třídě Kosmonautů a vznikne dočasná, měsíční tramvajová okružní linka, která bude jezdit z Nové Ulice přes třídu Kosmonautů, dále přes centrum a nahoru na Neředín.

Rekonstrukce se však nebude týkat jen tramvajové trati, také vozovka projde úpravami, které budou navazovat na rekonstrukci kolejí. Po celou dobu bude silnice uzavřena pro individuální dopravu, počítá se však s variantou, že bude umožněn průjezd autobusové dopravě. Konečný verdikt vyřknou na radnici, počítá se ovšem i s objízdnými trasami.

Od 8. srpna budou jezdit tyto tramvajové linky na těchto trasách:

X1/2 - Nová Ulice – Tržnice – Kosmonautů – Žižkovo náměstí – Palackého – Neředín, krematorium a zpět
X4 - Nová Ulice – Tržnice – Kosmonautů – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět
X5 - Trnkova – Kosmonautů – Žižkovo náměstí – Palackého – Neředín, krematorium a zpět

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Řidič kamionu nadýchal u Globusu více jak tři promile alkoholu v dechu

úterý, 28. července 2015, 09:45

Ve včerejších odpoledních hodinách zastavili policisté Dopravního inspektorátu Olomouc řidiče kamionu za účelem běžné dopravní...

Na obchvatu se převrátilo auto na střechu, řidiči musí počítat se...

pondělí, 27. července 2015, 11:33

Na R35 zkomplikovala ráno v pondělí ráno dopravu nehoda osobního vozu, které se převrátil na střechu.

Společně s náklaďákem shořelo u Přáslavic sedm osobních aut

pátek, 24. července 2015, 11:45

Ve čtvrtek 23. července 2015 byl v 23:07 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomuckého kraje požár nákladního vozidla, které...

Dobrá zpráva - Velkomoravská se otevře už zítra!

středa, 22. července 2015, 12:47

Dobrá zpráva snad pro každého řidiče, který pojede skrze Olomouc - práce na Velkomoravské šly dělníkům lépe, než se čekalo, a tak...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.