Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Olomoučtí radní jsou nespokojeni s rychlým zrušením přechodů v Hodolanech, chtějí nové

 
neděle, 16. srpna 2015, 18:10

Na rozhodnutí dopravní policie před pár dny zmizely z Hodolanské ulice všechny přechody. To se ale nelíbí olomouckým radním, kteří si jsou vědomi toho, že přes rušnou Hodolanskou ulici denně přechází stovky lidí.

"Zpráva o aktuální situaci v Hodolanské ulici mě velmi znepokojila. Zejména zrušení přechodu u základní školy považuji za nezodpovědnost a hazard se životy občanů. Obracejí se jich na mě kvůli tomu desítky," uvedl primátor Antonín Staněk.

Primátor také zkritizoval Ředitelství silnic a dálnic za to, že jako vlastník komunikace v Hodolanech neinformovalo o termínu odstranění přechodů radnici. Například v ulici Střední Novosadská mohlo město při včasném informování sjednal rychlou nápravu.

"Snažíme se s policií na toto téma intenzivně komunikovat a koordinovat své kroky. O to více nás zarazilo nečekané zrušení hned několika přechodů v Hodolanech, které využívají denně stovky Olomoučanů. V místě, kde se nachází základní škola, to způsobí velkou komplikaci zejména v souvislosti s blížícím se začátkem školního roku," upozornil Staněk.

Na dopravu teď budou v místech zrušených přechodů dohlížet strážníci městské policie. Na začátku školního roku se také zaměří na dopravu v době před začátkem a koncem vyučování.

Radní zároveň zahájí přípravu stavby nových přechodů. "Na úterý 18. srpna svolává odbor investic a odbor dopravy magistrátu pracovní jednání, kam jsou přizváni také zástupci dopravního inspektorátu policie. Budeme řešit možnosti zkrácení projekční přípravy aktuálně zrušených přechodů," uvedl radní Filip Žáček.

Ve městě je v současné době na dvacet přechodů, které nevyhovují normám. Jejich seznam radnici předložila dopravní policie v únoru. Vedení města s tímto seznamem však nesouhlasilo a obrátilo se na právníky. Zároveň zahájilo projektovou dokumentaci na vytvoření nových přechodů či úpravu těch stávajících.

Rekonstruovat všechny přechody, které neodpovídají normám, ale město nestíhá v takovém tempu, v jakém na ně policisté upozorňují. Kromě přechodu na Střední Novosadské a Hodolanské ulici se radnice bude přednostně snažit vyřešit také nový přechod u autobusové zastávky poblíž Klášterního Hradiska.

Délka přechodů ve městě podle nových předpisů například nesmí přesáhnout sedm metrů a místa pro bezpečný přechod silnice musí být přehledná a dostatečně osvětlena. Některé přechody musí být také uprostřed vozovky rozděleny ostrůvkem.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Ve Slavoníně se již brzy projdou lidé po novém chodníku a přechodu...

pátek, 7. srpna 2015, 09:34

Nejpozději do konce srpna budou mít lidé ve Slavoníně nový chodník a přechod pro chodce. Buduje se v prostoru ulic Zolova,...

Mladík srazil za kruhovým objezdem devětaosmdesátiletého cyklistu

středa, 5. srpna 2015, 10:10

V pondělí dopoledne došlo na ulici Okružní v Prostějově k dopravní nehodě, při které byl vážně zraněn děvětaosmdesátiletý...

Na auto spadl z kamionu kontejner, řidič před jízdou pil

pondělí, 3. srpna 2015, 15:36

U Lipníku nad Bečvou na Přerovsku dnes ráno spadl na osobní auto kontejner z kamionu. Při nehodě byli tři lidé zraněni, skončili...

Vlak srazil včera u Zábřehu člověka, provoz na trati byl omezen

pátek, 31. července 2015, 08:44

Vlak včera na hlavním železničním koridoru u Zábřehu na Šumpersku srazil a usmrtil člověka. Kvůli nehodě byl na železniční tepně...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.