Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Olomoučtí radní jsou nespokojeni s rychlým zrušením přechodů v Hodolanech, chtějí nové

 
neděle, 16. srpna 2015, 18:10

Na rozhodnutí dopravní policie před pár dny zmizely z Hodolanské ulice všechny přechody. To se ale nelíbí olomouckým radním, kteří si jsou vědomi toho, že přes rušnou Hodolanskou ulici denně přechází stovky lidí.

"Zpráva o aktuální situaci v Hodolanské ulici mě velmi znepokojila. Zejména zrušení přechodu u základní školy považuji za nezodpovědnost a hazard se životy občanů. Obracejí se jich na mě kvůli tomu desítky," uvedl primátor Antonín Staněk.

Primátor také zkritizoval Ředitelství silnic a dálnic za to, že jako vlastník komunikace v Hodolanech neinformovalo o termínu odstranění přechodů radnici. Například v ulici Střední Novosadská mohlo město při včasném informování sjednal rychlou nápravu.

"Snažíme se s policií na toto téma intenzivně komunikovat a koordinovat své kroky. O to více nás zarazilo nečekané zrušení hned několika přechodů v Hodolanech, které využívají denně stovky Olomoučanů. V místě, kde se nachází základní škola, to způsobí velkou komplikaci zejména v souvislosti s blížícím se začátkem školního roku," upozornil Staněk.

Na dopravu teď budou v místech zrušených přechodů dohlížet strážníci městské policie. Na začátku školního roku se také zaměří na dopravu v době před začátkem a koncem vyučování.

Radní zároveň zahájí přípravu stavby nových přechodů. "Na úterý 18. srpna svolává odbor investic a odbor dopravy magistrátu pracovní jednání, kam jsou přizváni také zástupci dopravního inspektorátu policie. Budeme řešit možnosti zkrácení projekční přípravy aktuálně zrušených přechodů," uvedl radní Filip Žáček.

Ve městě je v současné době na dvacet přechodů, které nevyhovují normám. Jejich seznam radnici předložila dopravní policie v únoru. Vedení města s tímto seznamem však nesouhlasilo a obrátilo se na právníky. Zároveň zahájilo projektovou dokumentaci na vytvoření nových přechodů či úpravu těch stávajících.

Rekonstruovat všechny přechody, které neodpovídají normám, ale město nestíhá v takovém tempu, v jakém na ně policisté upozorňují. Kromě přechodu na Střední Novosadské a Hodolanské ulici se radnice bude přednostně snažit vyřešit také nový přechod u autobusové zastávky poblíž Klášterního Hradiska.

Délka přechodů ve městě podle nových předpisů například nesmí přesáhnout sedm metrů a místa pro bezpečný přechod silnice musí být přehledná a dostatečně osvětlena. Některé přechody musí být také uprostřed vozovky rozděleny ostrůvkem.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidiči, který havaroval na Wolkerově, hrozí...

  • Dvě ukradené Octavie a pokus o odcizení...

  • Muž přišel osobně poděkovat hasičům za dobře...

  • Novoroční ohňostroj bude letos nakonec zase...

Reklama
 
 

Kam dál?

Ve Slavoníně se již brzy projdou lidé po novém chodníku a přechodu pro chodce

pátek, 7. srpna 2015, 09:34

Nejpozději do konce srpna budou mít lidé ve Slavoníně nový chodník a přechod pro chodce. Buduje se v prostoru ulic...

Mladík srazil za kruhovým objezdem devětaosmdesátiletého cyklistu

středa, 5. srpna 2015, 10:10

V pondělí dopoledne došlo na ulici Okružní v Prostějově k dopravní nehodě, při které byl vážně zraněn...

Na auto spadl z kamionu kontejner, řidič před jízdou pil

pondělí, 3. srpna 2015, 15:36

U Lipníku nad Bečvou na Přerovsku dnes ráno spadl na osobní auto kontejner z kamionu. Při nehodě byli tři lidé zraněni,...