Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Přístí rok se plánuje rekonstrukce ulice 1. máje, opravy na měsíce ochromí dopravu i tramvaje

 
čtvrtek, 17. září 2015, 13:37

Rušná olomoucká dopravní tepna v centru Olomouce, ulice 1. máje, bude od jara přístího roku uzavřena z důvodu rozsáhlé rekonstrukce. Opravy v řádu sta milionů ochromí až do konce přístího roku tramvajový provoz a přinesou řadu uzavírek.

"V ulici 1. máje je stav vozovky a tramvajové trati v žalostném stavu a rekonstrukce je nevyhnutelná," řekl k plánovaným opravám náměstek primátora Martin Major. Stavební práce budou trvat od jara přístího roku, konec rekonstukce se plánuje až na konec roku. To znamená, že na třičtvrtě roku čeká Olomouc dopravní omezení a výluku tramvajové trati.

O rekonstrukci se mluvilo už dlouho, dokonce už i v předminulém volebním období. Problémem nebyla ani tak neochota radních pustit se do tak rozsáhlých prací, důvodem byly peníze. Nyní se ale naskytla možnost  získat na rekonstrukci peníze z Programu švýcarskočeské spolupráce, které radní hodlají využít.

Ulice 1. máje se v současné době potýká hned s několika problémy - ve špatném stavu jsou chodníky, vozovka i tramvajová trať. Z technického hlediska je současný stav tramvajové trati nevyhovující, kdyby se k rekonstrukci nepřistoupilo, pravděpodobně by to znamenalo v budoucnosti případné omezení nebo úplné zastavení provozu.

Radnice už získala na rekonstrukci stavební povolení a v současné době vypisuje výběrové řízení na dodavatele celé stavby. Pokud vše půjde podle plánu, kopat by se začalo na přelomu dubna a května, skončit by se mělo v prosinci. Jisté je také, že stavební práce zmrazí na několik měsíců pohyb tramvají po této tramvajové větvi, ale také pohyb automobilové dopravy a chodců.

Odměnou pro obyvatele Olomouce bude po dokončení rekonstukce úbytek hluku, na který si místní mnohokrát stěžovali.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Řidička nedala přednost motorkáři na hlavní silnici, došlo ke střetu

pondělí, 14. září 2015, 11:20

Včera odpoledne došlo v Horním Štěpánově k dopravní nehodě, při níž se střetlo osobní auto sedmačtyřicetileté řidičky s...

Řidič tatrovky předjížděl cyklistku, nezvládl řízení a narazil do stromu

středa, 9. září 2015, 10:15

V úterý ráno se v Přerově stala nehoda, při níž naboural tidič tatrovky při předjíždění cyklistky do stromu. Řidič...

Cyklista nedal přednost druhému a zavinil kolizi, teď ho hledá policie

středa, 9. září 2015, 08:53

Minulý čtvrtek došlo v ulici U Cukrovaru ke střetu dvou cyklistů, kdy bylo prokázáno, že kolizi způsobila jízda jednoho...