Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Přístí rok se plánuje rekonstrukce ulice 1. máje, opravy na měsíce ochromí dopravu i tramvaje

 
čtvrtek, 17. září 2015, 13:37

Rušná olomoucká dopravní tepna v centru Olomouce, ulice 1. máje, bude od jara přístího roku uzavřena z důvodu rozsáhlé rekonstrukce. Opravy v řádu sta milionů ochromí až do konce přístího roku tramvajový provoz a přinesou řadu uzavírek.

"V ulici 1. máje je stav vozovky a tramvajové trati v žalostném stavu a rekonstrukce je nevyhnutelná," řekl k plánovaným opravám náměstek primátora Martin Major. Stavební práce budou trvat od jara přístího roku, konec rekonstukce se plánuje až na konec roku. To znamená, že na třičtvrtě roku čeká Olomouc dopravní omezení a výluku tramvajové trati.

O rekonstrukci se mluvilo už dlouho, dokonce už i v předminulém volebním období. Problémem nebyla ani tak neochota radních pustit se do tak rozsáhlých prací, důvodem byly peníze. Nyní se ale naskytla možnost  získat na rekonstrukci peníze z Programu švýcarskočeské spolupráce, které radní hodlají využít.

Ulice 1. máje se v současné době potýká hned s několika problémy - ve špatném stavu jsou chodníky, vozovka i tramvajová trať. Z technického hlediska je současný stav tramvajové trati nevyhovující, kdyby se k rekonstrukci nepřistoupilo, pravděpodobně by to znamenalo v budoucnosti případné omezení nebo úplné zastavení provozu.

Radnice už získala na rekonstrukci stavební povolení a v současné době vypisuje výběrové řízení na dodavatele celé stavby. Pokud vše půjde podle plánu, kopat by se začalo na přelomu dubna a května, skončit by se mělo v prosinci. Jisté je také, že stavební práce zmrazí na několik měsíců pohyb tramvají po této tramvajové větvi, ale také pohyb automobilové dopravy a chodců.

Odměnou pro obyvatele Olomouce bude po dokončení rekonstukce úbytek hluku, na který si místní mnohokrát stěžovali.

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Řidička nedala přednost motorkáři na hlavní silnici, došlo ke střetu

pondělí, 14. září 2015, 11:20

Včera odpoledne došlo v Horním Štěpánově k dopravní nehodě, při níž se střetlo osobní auto sedmačtyřicetileté řidičky s motorkou...

Řidič tatrovky předjížděl cyklistku, nezvládl řízení a narazil do...

středa, 9. září 2015, 10:15

V úterý ráno se v Přerově stala nehoda, při níž naboural tidič tatrovky při předjíždění cyklistky do stromu. Řidič skončil...

Cyklista nedal přednost druhému a zavinil kolizi, teď ho hledá policie

středa, 9. září 2015, 08:53

Minulý čtvrtek došlo v ulici U Cukrovaru ke střetu dvou cyklistů, kdy bylo prokázáno, že kolizi způsobila jízda jednoho z...

Seniorka v autě nedala přednost mopedistovi jedoucímu po hlavní...

čtvrtek, 3. září 2015, 10:27

Ve středu ráno došlo na silnici třetí třídy v Dolním újezdu k dopravní nehodě, při které se střetlo osobní auto a moped. Podle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Záchrana života a vyřešené případy mi dělají velkou radost, říká praporčík Tomáš Kubíček

Praporčík Tomáš Kubíček začal svou policejní kariéru na oddělení hlídkové služby. Dnes slouží na obvodním oddělení v Lutíně a od začátku května bude pracovat jako operační důstojník na operačním středisku Krajského ředitelství Olomouckého kraje. Bude jedním z těch, kteří zvednou telefon, když zavoláte na linku 158. Povídali jsme si o záchraně lidských životů, o motivaci k práci nebo o tom, co ho u policie drží.

Den s kapucínem: Lidi dneska nemá kdo poslouchat. Osobní vztahy jsou nejdůležitější

Den strávený s bratrem Radkem Navrátilem, který je kapucínem v olomouckém klášteře na Dolním náměstí, přinesl jednak zjištění, co vlastně kapucín celý den dělá, ale také jsme hodně otevřeně mluvili. Řeč byla o reakcích blízkých při oznámení odchodu do kláštera, o vzrůstající agresivitě společnosti, o homosexualitě a masturbaci, ale i o důležitosti osobního vztahu.

Já nevařím, spíš ohřívám. Nebaví mě to pak uklízet, říká Michal Krčmář

Při příjemném setkání jsme s biatlonistou Michalem Krčmářem pokecali o tom, jak umí vařit, teda spíš neumí. Jestli sleduje nějaký další sport a nakousli jsme i téma možného návratu Gábiny Koukalové.