Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město letos investovalo padesát milionů do oprav silnic a chodníků

 
středa, 2. prosince 2015, 14:28

Devět velkých a několik malých oprav realizovalo tento rok město na území Olomouce, vynaložilo na ně přes 50 milionů korun. Částka obsahuje jednak velké opravy komunikací, větší část z ní ale spolkla údržba komunikací, které jsou prováděny prostřednictvím Technických služeb města Olomouce.

Opravy komunikací se v letošním roce realizovaly za 17,7 milionů korun, 33 milionů bylo vydáno na údržbu komunikací.

Letos jsme upřednostnili opravy komunikací ve výrazně zhoršeném technickém stavu. Z valné části se jednalo o komplexní opravy vnitroblokových komunikací v téměř havarijním stavu, zajišťující dopravní obslužnost bytových domů a objektů mateřských a základních škol v lokalitách s velkou potřebou navýšení statické dopravy,“ řekl primátor Olomouce Antonín Staněk.

Větší část z 50 milionů byla investována do drobných oprav a údržby komunikací, které byly prováděny prostřednictvím Technických služeb města Olomouce. Na tyto účely bylo vydáno 33 milionů korun.

Realizace velkých oprav:

Oprava slepé komunikace v ulici Jílová 2,78 mil. Kč
Oprava chodníků v ulici Wolkerova 631 tisíc Kč
Rekonstrukce vnitrobloku na třídě Svornosti 3,93 mil. Kč
Přebudování chodníku v ulici Jílová na smíšenou komunikaci pro pěší i cyklisty 1,49 mil. Kč
I. etapa rekonstrukce třídy 17. listopadu a třídy Kosmonautů 5 mil. Kč
Rekonstrukce Pavlovického podjezdu 3,41 mil. Kč
Vybudování komunikace u Aplikačního centra BALUO 171 tisíc Kč
Předlažba chodníků na ulici 8. května 56 tisíc Kč
Vybudování chodníku v ulici Jeremiášova 101 tisíc Kč

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto Blanka Martinovská

Kam dál?

Na Masarykově třídě se střetla dvě auta přímo v tramvajovém...

pátek, 27. listopadu 2015, 17:33

Kolem půl šesté večerní se stala dopravní nehoda na Masarykově třídě, kde se střetla dvě osobní vozidla. Tramvaje v obou směrech...

Řidiči, dávejte pozor! Dopravu na Jesenicku a Šumpersku komplikuje...

pátek, 27. listopadu 2015, 08:50

Pokud se dnes ráno a během dne vydáváte autem do vyšších poloh na Jesenicku a Šumpersku, mějte se na pozoru. V těchto oblastech...

Opilý řidič nezvládl řízení, u Horky nad Moravou narazil s autem do...

čtvrtek, 26. listopadu 2015, 08:54

Pondělní spanilá jízda opilého řidiče, který po třinácté hodině řídil svoje auto ve směru jízdy od obce Horka nad Moravou směrem...

Cena dálničních kuponů zůstane v roce 2016 stejná, změní se ale...

středa, 25. listopadu 2015, 13:02

Co nevidět se dostanou do oběhu nové dálniční kupony. Jejich prodej bude zahájen nejpozději 1. prosince a oproti těm stávajícím...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z obviněných z vraždy Kuciaka a Kušnírové žádal o odpuštění

Jeden z obviněných z vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové dopisem z vězení požádal pozůstalé o odpuštění. Deníku Pravda to potvrdila Zlatica Kušnírová, matka zavražděné dívky, která zároveň prohlásila, že odpustit nedokáže.

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.