Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Největší noční můra řidičů? Vyberte nejhorší olomouckou křižovatku

 
pátek, 18. srpna 2017, 18:00

Jste-li ridičem pohybujícím se po olomouckých silnicích a cestách, jistě nám dáte za pravdu, že ne každá křižovatka v Olomouci se dá projet bez toho, aniž byste na ní museli nervózně popojíždět či několik minut stát bez hnutí na vedlejší silnici. V redakci jsme pro vás vytipovali několik křižovatek v Olomouci, které jsou podle našeho názoru noční můrou pro většinu řidičů...

Křižovatka Pasteurova – Sokolovská

Asi nejznámější, nechvalně proslulá křižovatka v Olomouci, a u nás v redakci náš osobní tip na vítěze ankety. Pasteurova ulice je velmi rušná silnice, kterou navíc u mostu protíná velká světelná křižovatka. Pokud jedete směrem od Klášterního Hradiska, pravděpodobně si u Pasteurovy pár chvil postojíte. Někteří řidiči si již našli alternativní trasu, nic to však nemění na tom, že je pro řidiče tato křižovatka peklo.

Křižovatka Dobrovského – Dlouhá

Jen kousek od kritické křižovatky na Pasteurově se nachází další křižovatka, která nám často leze na nervy. Pokud se rozhodnete jet po Dlouhé ulici a napojit se na Dobrovského, obalte si nervy. Ve všední dny v exponovaných časech se na Dobrovského dá jen velmi obtížně napojit. Navíc, odbočující doleva mají často velký problém sledovat, jestli se z pravé strany neblíží auto, neboť úhel a mostní konstrukce tento pohled dosti ztěžují.

Křižovatka "U Anči"

Část redakce živě vzpomíná na časy, kdy ještě na této křižovatce, kde se sbíhají hned čtyři ulice (Erenburgova, Na Šibeníku, Na Trati a Tomkova), fungovaly semafory. To bylo učiněné peklo. V ulici Na Trati nabíraly ráno autobusy, které vezly děti z okrajových částí Olomouce, do škol, až několik desítek minut zpoždění. I teď, když už semafory hlásí jen oranžovou, je tato křižovatka v exponovaných časech často infarktovou záležitostí, neboť z obchvatu, tedy z Erenburgerovy ulice, proudí do Hejčína poměrně velké množství aut.

Křižovatka U podjezdu – Pavlovická

Pokud jedete směrem do města, jistě nám dáte za pravdu, že odbočit ve všední den v některých časech tam, kde se láme ulice Pavlovická a z hlavní ulice se stává vedlejší, je dost velký problém. Naštěstí, velmi často se tu hodní řidiči navzájem pouští, částečně také z důvodu, že není kam spěchat, Pavlovická bývá totiž stejně dost ucpaná.

Křižovatka I. P. Pavlova – Okružní

Tuto křižovatku u točny tramvají jsme vybrali hlavně proto, že se opravdu jen velmi těžko ve špičce vyjíždí od nákupní zóny. Z Okružní se často řidiči řítí z kopce dolů rychleji, než je zdrávo, navíc, plot od rohového domu pro stojícího řidiče na I. P. Pavlova představuje překážku, která dost komplikuje výhled.

Kruhový objezd u Globusu

Kruhový objezd u Globusu přidán na přání čtenáře Lukáše. Sice to prý není křižovatka, ale nastojí se na něm leckdy více, než na všech ostatních křižovatkách dohromady.

Křižovatka Velkomoravská – Schweizerova

Křižovatka přidána na přání čtenářky Yuuki.

Máte tip na jinou křižovatku? Podělte se o informace do komentářů u příspěvku zde, nebo nám pošlete e-mail na redakce@olomouckadrbna.cz.

 

 

Jaká je podle vás nejhorší křižovatka v Olomouci?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 458 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Křesťané se dnes vydají na Svatý Kopeček. Kvůli pouti se očekávají...

pátek, 18. srpna 2017, 11:45

Dnes přibližně od jedné hodiny odpoledne se účastníci Celostátního setkání mládeže v Olomouci přesunou na Svatý Kopeček. Přesun...

Od Okresního soudu na Neředín nepojedou poslední víkend v sprnu...

čtvrtek, 17. srpna 2017, 13:30

V sobotu 26. srpna a v neděli 27. sprna nepojedou kvůli opravě trakčního vedení tramvaje od Okresního soudu na Neředín. Tramvaje...

Společně s online vstupenkou na Floru získáte i jízdenku na MHD zdarma

čtvrtek, 17. srpna 2017, 10:30

Kromě několika programových vylepšení a zvýšení komfortu nabídnou návštěvníkům organizátoři letní Flory i možnost získat zdarma...

Řidič dodávky nedal přednost osobnímu autu, zapříčinil nehodu a z...

středa, 16. srpna 2017, 10:30

K nehodě, při které se srazila dodávka s osobním vozidlem, došlo v úterý 1. srpna v 9:45 na silnici III/44419, mezi obcemi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.

Policie stíhá pět fanoušků Jablonce. V kuklách po derby napadli příznivce Slovanu

Liberečtí kriminalisté zahájili trestní stíhání pěti fanoušků jabloneckého fotbalového klubu. Viní je z napadení skupinky příznivců libereckého Slovanu, ke kterému došlo po derby. Pětici za výtržnictví hrozí dva roky vězení.

VoteWatch: Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem

Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.