Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městské části se dočkají nových chodníků, Olomouc do nich investuje 2,7 milionu korun

 
čtvrtek, 21. dubna 2016, 14:22

Celkem šest městských částí Olomouce dostane kus nových chodníků, jmenovitě Droždín, Lošov, Tabulový Vrch, Neředín, Nové Hodolany a Olomouc – střed. Město celkově investuje skoro 3 miliony korun.

Město rozhodlo o vybudování nových chodníků na základě posouzení žádostí jednotlivých městských částí. „Posuzovali jsme celkem 16 žádostí, přičemž přednost dostaly požadavky těch KMČ, kde šlo o větší opravy, které již nebylo možné odkládat, nebo byly tyto části delší dobu podfinancované,“ poznamenal k rozhodnutí radních náměstek primátora Pavel Urbášek. 

Všechny akce spadají do kategorie oprav, a zároveň jsou to investice, které svým rozsahem přesahují možnosti jednotlivých městských komisí. „Každá z jednotlivých KMČ má totiž na opravy komunikací a chodníků k dispozici částku ve výši 300 tisíc korun. Suma 2,7 milionu korun je navýšena zcela nově a směřuje právě na velké opravy, o jejichž realizaci se postarají Technické služby města Olomouce,“ řekl primátor Antonín Staněk. 

Schválené akce k realizaci:

KMČ Droždín
– předlažba chodníku v ulici U Cihelny, součástí je i předlažba autobusové zastávky

KMČ Lošov
– oprava účelové komunikace v ulici Lenhartova

KMČ Tabulový Vrch
– předlažba chodníku (od nároží ulice Na Chmelnici 23 po Hněvotínskou 20)

KMČ Neředín
– předlažba chodníku v ulici Norská (před domy 8-12, 14-18)

KMČ Nové Hodolany
– předlažba chodníku v ulici Kpt. Nálepky (od ul. Charkovská po ul. M. Horákové)

KMČ Olomouc – střed
– předlažba chodníku v úseku ulic Tylova - Dánská 

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

V době jarní Flory budou posíleny tramvajové a autobusové spoje. Jaké...

úterý, 19. dubna 2016, 11:31

Během jarní etapy Flory Olomouc, která se koná na Výstavišti Flora od čtvrtku 21.4. do neděle 24.4., budou posíleny tramvajové a...

Řidič u křižovatky nerespektoval stopku, smetl ho projíždějící...

úterý, 19. dubna 2016, 10:14

Včera po poledni došlo k dopravní nehodě na křižovatce k obcím Smržice, Dubany, Držovice a Olšany u Prostějova. Řidič jedoucí z...

Muž narazil se svým autem do stromu, s těžkými zraněními zůstal ve...

neděle, 17. dubna 2016, 10:31

V sobotu dopoledne musel vzlétnout záchranářský vrtulník k těžké dopravní nehodě mezi Vrbátkami a Vrahovicemi. Muž sjel se svým...

Olomouc čeká další výstavba tramvajové tratě, povede z Trnkovy do...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:41

V současné době nová tramvajová trasa, která se line kolem Galerie Šantovka, končí na Rooseveltově ulici. Je však naplánován...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.