Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městské části se dočkají nových chodníků, Olomouc do nich investuje 2,7 milionu korun

 
čtvrtek, 21. dubna 2016, 14:22

Celkem šest městských částí Olomouce dostane kus nových chodníků, jmenovitě Droždín, Lošov, Tabulový Vrch, Neředín, Nové Hodolany a Olomouc – střed. Město celkově investuje skoro 3 miliony korun.

Město rozhodlo o vybudování nových chodníků na základě posouzení žádostí jednotlivých městských částí. „Posuzovali jsme celkem 16 žádostí, přičemž přednost dostaly požadavky těch KMČ, kde šlo o větší opravy, které již nebylo možné odkládat, nebo byly tyto části delší dobu podfinancované,“ poznamenal k rozhodnutí radních náměstek primátora Pavel Urbášek. 

Všechny akce spadají do kategorie oprav, a zároveň jsou to investice, které svým rozsahem přesahují možnosti jednotlivých městských komisí. „Každá z jednotlivých KMČ má totiž na opravy komunikací a chodníků k dispozici částku ve výši 300 tisíc korun. Suma 2,7 milionu korun je navýšena zcela nově a směřuje právě na velké opravy, o jejichž realizaci se postarají Technické služby města Olomouce,“ řekl primátor Antonín Staněk. 

Schválené akce k realizaci:

KMČ Droždín
– předlažba chodníku v ulici U Cihelny, součástí je i předlažba autobusové zastávky

KMČ Lošov
– oprava účelové komunikace v ulici Lenhartova

KMČ Tabulový Vrch
– předlažba chodníku (od nároží ulice Na Chmelnici 23 po Hněvotínskou 20)

KMČ Neředín
– předlažba chodníku v ulici Norská (před domy 8-12, 14-18)

KMČ Nové Hodolany
– předlažba chodníku v ulici Kpt. Nálepky (od ul. Charkovská po ul. M. Horákové)

KMČ Olomouc – střed
– předlažba chodníku v úseku ulic Tylova - Dánská 

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

V době jarní Flory budou posíleny tramvajové a autobusové spoje. Jaké...

úterý, 19. dubna 2016, 11:31

Během jarní etapy Flory Olomouc, která se koná na Výstavišti Flora od čtvrtku 21.4. do neděle 24.4., budou posíleny tramvajové a...

Řidič u křižovatky nerespektoval stopku, smetl ho projíždějící...

úterý, 19. dubna 2016, 10:14

Včera po poledni došlo k dopravní nehodě na křižovatce k obcím Smržice, Dubany, Držovice a Olšany u Prostějova. Řidič jedoucí z...

Muž narazil se svým autem do stromu, s těžkými zraněními zůstal ve...

neděle, 17. dubna 2016, 10:31

V sobotu dopoledne musel vzlétnout záchranářský vrtulník k těžké dopravní nehodě mezi Vrbátkami a Vrahovicemi. Muž sjel se svým...

Olomouc čeká další výstavba tramvajové tratě, povede z Trnkovy do...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:41

V současné době nová tramvajová trasa, která se line kolem Galerie Šantovka, končí na Rooseveltově ulici. Je však naplánován...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.