Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městské části se dočkají nových chodníků, Olomouc do nich investuje 2,7 milionu korun

 
čtvrtek, 21. dubna 2016, 14:22

Celkem šest městských částí Olomouce dostane kus nových chodníků, jmenovitě Droždín, Lošov, Tabulový Vrch, Neředín, Nové Hodolany a Olomouc – střed. Město celkově investuje skoro 3 miliony korun.

Město rozhodlo o vybudování nových chodníků na základě posouzení žádostí jednotlivých městských částí. „Posuzovali jsme celkem 16 žádostí, přičemž přednost dostaly požadavky těch KMČ, kde šlo o větší opravy, které již nebylo možné odkládat, nebo byly tyto části delší dobu podfinancované,“ poznamenal k rozhodnutí radních náměstek primátora Pavel Urbášek. 

Všechny akce spadají do kategorie oprav, a zároveň jsou to investice, které svým rozsahem přesahují možnosti jednotlivých městských komisí. „Každá z jednotlivých KMČ má totiž na opravy komunikací a chodníků k dispozici částku ve výši 300 tisíc korun. Suma 2,7 milionu korun je navýšena zcela nově a směřuje právě na velké opravy, o jejichž realizaci se postarají Technické služby města Olomouce,“ řekl primátor Antonín Staněk. 

Schválené akce k realizaci:

KMČ Droždín
– předlažba chodníku v ulici U Cihelny, součástí je i předlažba autobusové zastávky

KMČ Lošov
– oprava účelové komunikace v ulici Lenhartova

KMČ Tabulový Vrch
– předlažba chodníku (od nároží ulice Na Chmelnici 23 po Hněvotínskou 20)

KMČ Neředín
– předlažba chodníku v ulici Norská (před domy 8-12, 14-18)

KMČ Nové Hodolany
– předlažba chodníku v ulici Kpt. Nálepky (od ul. Charkovská po ul. M. Horákové)

KMČ Olomouc – střed
– předlažba chodníku v úseku ulic Tylova - Dánská 

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

V době jarní Flory budou posíleny tramvajové a autobusové spoje. Jaké...

úterý, 19. dubna 2016, 11:31

Během jarní etapy Flory Olomouc, která se koná na Výstavišti Flora od čtvrtku 21.4. do neděle 24.4., budou posíleny tramvajové a...

Řidič u křižovatky nerespektoval stopku, smetl ho projíždějící...

úterý, 19. dubna 2016, 10:14

Včera po poledni došlo k dopravní nehodě na křižovatce k obcím Smržice, Dubany, Držovice a Olšany u Prostějova. Řidič jedoucí z...

Muž narazil se svým autem do stromu, s těžkými zraněními zůstal ve...

neděle, 17. dubna 2016, 10:31

V sobotu dopoledne musel vzlétnout záchranářský vrtulník k těžké dopravní nehodě mezi Vrbátkami a Vrahovicemi. Muž sjel se svým...

Olomouc čeká další výstavba tramvajové tratě, povede z Trnkovy do...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:41

V současné době nová tramvajová trasa, která se line kolem Galerie Šantovka, končí na Rooseveltově ulici. Je však naplánován...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fotokniha vytvořená v mobilu? S novou aplikací HappyFoto žádný problém. Dokonce ji můžete i sdílet

Opravdový unikát uvedla na trh v květnu letošního roku největší česká zásilková fotoslužba – HappyFoto. Představila novou aplikaci, ve které zákazník může své fotoprodukty nejenom tvořit, ale i sdílet. Například fotoknihu, které se už několik let těší obrovské oblibě, si může mezi svým chytrým telefonem, webovým prohlížečem či stolním počítačem libovolně přenášet a upravovat. HappyFoto je jedinou firmou, která tuto službu v České republice nabízí.

Hry o krajské pozemky. Bez jejich využití bude Letiště České Budějovice ztrátové

Složitá jednání má před sebou město České Budějovice a Jihočeský kraj. Problém se týká pozemků u Letiště České Budějovice. Majitelem pozemků, na kterých bude podle některých letiště finančně závislé, je Jihočeský kraj. I přesto, že jsou v akciové společnosti oba celky padesátiprocentními vlastníky, dostávají pozemky kraj do výhodnější pozice.

Poplatek z ubytování zřejmě dopadne i na služby typu Airbnb

Poplatek z ubytovacích kapacit se zřejmě bude vztahovat od příštího roku i na ubytovatele v soukromí, tedy například na služby typu Airbnb. Sněmovna dnes schválila vládní novelu, která to předpokládá. Největší boj se mezi poslanci strhl o stanovení maximální výše poplatku. Dolní komora nakonec nepřijala návrhy, aby vzrostl razantněji, než jak navrhoval kabinet. Předloha, jejíž schválení vítá Asociace hotelů a restaurací ČR, nyní zamíří k posouzení do Senátu.