Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Městské části se dočkají nových chodníků, Olomouc do nich investuje 2,7 milionu korun

 
čtvrtek, 21. dubna 2016, 14:22

Celkem šest městských částí Olomouce dostane kus nových chodníků, jmenovitě Droždín, Lošov, Tabulový Vrch, Neředín, Nové Hodolany a Olomouc – střed. Město celkově investuje skoro 3 miliony korun.

Město rozhodlo o vybudování nových chodníků na základě posouzení žádostí jednotlivých městských částí. „Posuzovali jsme celkem 16 žádostí, přičemž přednost dostaly požadavky těch KMČ, kde šlo o větší opravy, které již nebylo možné odkládat, nebo byly tyto části delší dobu podfinancované,“ poznamenal k rozhodnutí radních náměstek primátora Pavel Urbášek. 

Všechny akce spadají do kategorie oprav, a zároveň jsou to investice, které svým rozsahem přesahují možnosti jednotlivých městských komisí. „Každá z jednotlivých KMČ má totiž na opravy komunikací a chodníků k dispozici částku ve výši 300 tisíc korun. Suma 2,7 milionu korun je navýšena zcela nově a směřuje právě na velké opravy, o jejichž realizaci se postarají Technické služby města Olomouce,“ řekl primátor Antonín Staněk. 

Schválené akce k realizaci:

KMČ Droždín
– předlažba chodníku v ulici U Cihelny, součástí je i předlažba autobusové zastávky

KMČ Lošov
– oprava účelové komunikace v ulici Lenhartova

KMČ Tabulový Vrch
– předlažba chodníku (od nároží ulice Na Chmelnici 23 po Hněvotínskou 20)

KMČ Neředín
– předlažba chodníku v ulici Norská (před domy 8-12, 14-18)

KMČ Nové Hodolany
– předlažba chodníku v ulici Kpt. Nálepky (od ul. Charkovská po ul. M. Horákové)

KMČ Olomouc – střed
– předlažba chodníku v úseku ulic Tylova - Dánská 

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto pixabay.com

Kam dál?

V době jarní Flory budou posíleny tramvajové a autobusové spoje. Jaké...

úterý, 19. dubna 2016, 11:31

Během jarní etapy Flory Olomouc, která se koná na Výstavišti Flora od čtvrtku 21.4. do neděle 24.4., budou posíleny tramvajové a...

Řidič u křižovatky nerespektoval stopku, smetl ho projíždějící...

úterý, 19. dubna 2016, 10:14

Včera po poledni došlo k dopravní nehodě na křižovatce k obcím Smržice, Dubany, Držovice a Olšany u Prostějova. Řidič jedoucí z...

Muž narazil se svým autem do stromu, s těžkými zraněními zůstal ve...

neděle, 17. dubna 2016, 10:31

V sobotu dopoledne musel vzlétnout záchranářský vrtulník k těžké dopravní nehodě mezi Vrbátkami a Vrahovicemi. Muž sjel se svým...

Olomouc čeká další výstavba tramvajové tratě, povede z Trnkovy do...

čtvrtek, 14. dubna 2016, 12:41

V současné době nová tramvajová trasa, která se line kolem Galerie Šantovka, končí na Rooseveltově ulici. Je však naplánován...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.