neděle 14. července 2024 Karolína

ŘSD informuje, že od konce března se dělníci vrátí na dálnici D46 v úseku vedoucím do Prostějova

Od úterý 28. března 2023 plánují stavbaři začít práce na rekonstrukci zbylé (levé) části estakády směrem do Vyškova v Prostějově.

Po dokončení pravé poloviny estakády směrem do Olomouce v minulém roce, dělníci nyní přistoupí k opravě zbývající (levé) části vedoucí do Vyškova. Rozsáhlá rekonstrukce, která bude stát přibližně 350 milionů Kč (bez DPH), bude pokračovat až do podzimu letošního roku.

Během oprav bude veškerý provoz hlavní trasy veden sníženou rychlostí po volné části dálnice v obousměrném režimu pruhů 1+1. Práce uzavřou sjezd na Prostějov - centrum (EXIT 24), ale za mimoúrovňovým křížením bude připravena obousměrná objízdná trasa (výjezdová větev z dálnice D46 MÚK Držovice (EXIT 26) vlevo → ul. Konečná → ul. Za Olomouckou → ul. Za Kosteleckou → ul. Kostelecká → ul. Vápenice → ul. Svatoplukova → ul. Újezd → ul. Dolní → ul. Kralická). Dálnice D46 patří mezi nejvytíženější trasy v Olomouckém kraji (přes 40 000 aut denně), proto se budou všechny zúčastněné strany snažit o spolupráci na koordinovaném řízení dopravy. Ředitelství silnic a dálnic se již předem omlouvá za možné kolony a v rámci dostupných možností bude přistoupeno k urychlení prací bez dopadu na kvalitu.

Druhá polovina opravy hanácké estakády spočívá v sanaci spodní stavby. Dělníci dokončí také výměnu mostního svršku včetně ložisek a všichni občané Prostějova se mohou těšit na doplnění protihlukových stěn. Zhotovitelem této rekonstrukce je společenství firem Firesta - Fišer, IDS Olomouc a Eurovia CS.

Další novinky a zajímavosti najdete také na Twitteru ŘSD ČR: https://twitter.com/RSD_Olomoucky, https://twitter.com/RSD_MSlezsky

Ohodnoť článek

Autoři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.