Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

AKTUALIZOVÁNO: Bilance nehody u Horní Loděnice - jeden mrtvý a čtyři těžce zranění

 
pátek, 8. července 2016, 07:05

Včera, ve čtvrtek 7. července krátce po osmé hodině večerní se u Horní Loděnice stala dopravní nehoda, po níž zůstalo na místě pět lidí, z toho čtyři těžce zranění, a jeden mrtvý pasažér.

Nehoda se stala nedaleko místní benzinové pumpy a srazila se u ní čelně dvě auta.

"K pomoci ze stanoviště ze Šternberka vyjela dvouposádka v systém rendez-vous. Následně z výjezdových stanovišť v Olomouci, posádka rychlé lékařská pomoci, posádka rychlé zdravotnické pomoci a letecká záchranná služba," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák. Na místo vyrazili také hasiči, konkrétně profesionální jednotka ze Šternberka a dobrovolní hasiči z Moravského Berouna.

"Při příjezdu prvních zdravotníků k nehodě, byly dvě osob stále zaklíněné ve vozidlech, zbylé zraněné z havarovaných automobilů pomohli vytáhnout projíždějící řidiči. Zdravotníci na místě provedli komplexní vyšetření u všech zraněných osob," řekl Hošák.

Hasiči po svém příjezdu zahájili nutná bezpečnostní opatření a likvidaci zahoření jednoho z havarovaných vozidel. Poté z vozidla vyprostili jednoho ze zaklíněncýh řidičů, a dále asistovali při práci posádek zdravotnické záchranné služby.

Osmiletá dívka urpěla vážnější zranění hlavy a také zlomeninu horní končetiny. Na místě byla ošetřena, napojena na plicní ventilaci a poté transportována do brněnské nemocnice.

Osmnáctiletá žena, spolujezdkyně, utrpěla pohmoždniny na celém těle a s podezřením na pohmoždění páteře byla transportována do Fakultní nemocnice v Olomouci. 

Devatenáctiletý muž, taktéž spolujezdec, byl s podezřením na úraz v oblasti krční páteře přepraven rovněž do Fakultní nemocnice v Olomouci. 

Pětadvacetiletý muž utrpěl vážnou zlomeninu dolní končetiny a celkové pohmožděniny po celém těle. Byl také přepraven na urgentní příjem do olomoucké Fakultní nemocnice.

Na místě také bohužel zůstal muž středního věku, který utrpěl natolik vážná zranění, že jim na místě podlehl.

Hasiči pokračovali v likvidaci úniku provozních kapalin, asistovali policii, celé místo nehody nasvětlovali a vyprostili z vraku vozu i tělo zemřelého muže. Nakonec vypomohli odtahové společnosti při naložení vraků vozidel.

"Komunikace bude uzavřena po dobu šetření nehody a odstraňování jejich následků," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Čtěte více:

 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto ZZSOK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Policie hledá agresivního bývalého...

  • Část příspěvku na živobytí se od prosince...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

Reklama
 
 

Kam dál?

U Horní Loděnice se čelně střetla dvě auta, jeden pasažér nehodu nepřežil

čtvrtek, 7. července 2016, 22:36

Pět zraněných osob si vyžádala těžká nehoda dvou osobních aut u Horní Loděnice na Olomoucku.

VIDEO: Víte, jak se zachovat při dopravní nehodě? Nejen zranění jsou v ohrožení

čtvrtek, 7. července 2016, 11:47

V loňském roce se na našich silnicích stalo denně v průměru na 250 dopravních nehod, ke kterým vyjížděla Policie České...

Cyklisté už nemusí jezdit po rušné silnici, Holici s Hodolany spojila nová cyklostezka

čtvrtek, 7. července 2016, 11:39

V pátek 1. července byla v Olomouci otevřena další cyklostezka. Více než 400 metrů dlouhý úsek tentokrát propojil...