Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Děti převlečené za Mikuláše, anděly a čerty kontrolovaly společně s policisty řidiče

 
úterý, 6. prosince 2016, 08:17

Netradiční silniční kontrolu zažili řidiči, kteří včera projížděli obcí Lutín na Olomoucku. Spolu s policisty totiž vozidla zastavovaly i děti z místní základní školy, převlečené za Mikuláše, anděly a čerty.

V převlecích si akci náramně užívaly děti ze třetí třídy lutínské základní školy. "Třináct vybraných dětí se převléklo do masek čertů, Mikulášů a andělů a jako tvz. ,, dětská policejní hlídka“ kontrolovaly společně s policisty, zda jsou vozidla řádně osvětlená, jestli nemají viditelně prasklé čelní sklo a zda jsou řidiči při jízdě připoutáni bezpečnostním pásem," řekla policejní mluvčí Pavla Štenclová.

Ostatní náležitosti zkontroloval vždy policista a rozhodl, zda-li řidič dostane obrázek anděla, nebo čerta. Těm řidičům, kterým nesvítilo jedno ze světel na autě, pohrozili samotní čertíci řetězy a dali mu pekelný obrázek. "Všichni ostatní řidiči dostali od dětí obrázky Mikulášů a andělů. Do této preventivní akce, která proběhla bez pokut, se zapojila také Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra a krajský koordinátor BESIPu, kteří společně s policisty rozdávali řidičům drobné dárky. Děti si navíc během kontrol zopakovaly s policisty dopravní značky a správné chování na silnici ať už jako chodci nebo cyklisté," dodala Štenclová.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Za snížené viditelnosti loni zemřelo 40 procent všech obětí nehod. Jak správně osvětlit automobil?

pondělí, 5. prosince 2016, 18:21

Nebezpečné zimní měsíce – za snížené viditelnosti umírá až 72 procent obětí nehod. Kdy můžeme používat světla pro denní...

Nové dálniční známky už jsou v prodeji, cena zůstala stejná

pondělí, 5. prosince 2016, 11:23

Dálniční známky na rok 2017 již zamířily do prodeje. Nové roční platí od začátku prosince, se starou naopak můžete...

Policie pátrá po svědcích nehody na Chválkovické. Na přechodu došlo ke střetu auta s nezletilou dívkou

středa, 30. listopadu 2016, 09:25

Policie pátrá po svědcích nehody, ke které došlo ve čtvrtek 24. listopadu na jednom z přechodů na ulici Chválkovická v...