Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na Tovární ulici se srazila dvě auta, řidič jednoho z nich podlehl svým zraněním v nemocnici

 
středa, 7. prosince 2016, 06:30

V úterý krátce před čtvrtou hodinou odpolední došlo na Tovární ulici v Olomouci k dopravní nehodě dvou aut. Řidič jednoho z nich po převozu do nemocnice bohužel zemřel.

Na místo ihned vyrazila dvouposádka záchranářů z výjezdového stanoviště Hněvotínská. Dle informací z tísňové linky záchranáři věděli, že se na místě nachází jedna osoba v bezvědomí. Do doby příjezdu záchranářů prováděli resuscitaci hasiči, kteří na místo také dorazili. 

"V rozšířené kardiopulmonální resuscitaci pokračovali nadále posádky zdravotníků pomocí kompresního systému LUCAS, napojení na umělou plicní ventilaci  a invazivní aplikaci podpůrných léčiv, následně vážně zraněného jednašedesátiletého muže převezli k navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu Fakultní nemocnice v Olomouci," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Hasiči v navazujícím čase provedli nutná bezpečnostní opatření, spočívající v zajištění vozidla proti požáru, kontrole úniku provozních kapalin a také v součinnosti s Policii ČR v zabezpečení následných opatření pro obnovení bezpečného průjezdu jiných vozidel. "Dle získaných upřesnění bohužel zraněná osoba na následky svých zranění v nemocnici zemřela," dodal Hošák.

"Okolnosti nehody, příčina i míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Vzniklá škoda bude vyčíslena dodatečně," řekla mluvčí policie Marie Šafářová.

"Po dobu vyšetřování dopravní nehody byla silnice zcela uzavřená a provoz byl odkláněn po objízdných trasách. Nyní již je komunikace plně průjezdná," dodala Šafářová.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto ZZSOK
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

Reklama
 
 

Kam dál?

Děti převlečené za Mikuláše, anděly a čerty kontrolovaly společně s policisty řidiče

úterý, 6. prosince 2016, 08:17

Netradiční silniční kontrolu zažili řidiči, kteří včera projížděli obcí Lutín na Olomoucku. Spolu s policisty totiž...

Za snížené viditelnosti loni zemřelo 40 procent všech obětí nehod. Jak správně osvětlit automobil?

pondělí, 5. prosince 2016, 18:21

Nebezpečné zimní měsíce – za snížené viditelnosti umírá až 72 procent obětí nehod. Kdy můžeme používat světla pro denní...

Nové dálniční známky už jsou v prodeji, cena zůstala stejná

pondělí, 5. prosince 2016, 11:23

Dálniční známky na rok 2017 již zamířily do prodeje. Nové roční platí od začátku prosince, se starou naopak můžete...