Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci platí od neděle nové jízdní řády. Tady je kompletní přehled změn

 
neděle, 11. prosince 2016, 10:30

Počínaje dneškem platí v olomoucké hromadné tramvajové a autobusové dopravě nové jízdní řády. Přinášíme kompletní seznam změn.

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ

Nedochází ke změnám časových údajů v jízdních řádech, pouze jsou změněny garantované spoje na linkách č. 4 a 6.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ

Přejmenování zastávek, zastávky na znamení

• Zastávka Teoretické ústavy se mění na Lékařská fakulta
• Zastávka Pod Letištěm bude nově na znamení

Úpravy v nasazení nízkopodlažních vozidel

Z důvodu rozšíření vozového parku nízkopodlažních autobusů dochází k navýšení garantovaných nízkopodlažních spojů na linkách č. 10, 12, 13, 16, 17, 19 a 22.

Linka č. 10
Z přepravních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Gymnázium Hejčín směr Civilní obrana k uspíšení z 5.16 na 5.11 hod. Spoj pojede nově již ze zastávky Ladova v 5.09 hod.
Spoj s odjezdem ze zastávky Gymnázium Hejčín směr Civilní obrana v 13.40 hod. pojede nově již ze zastávky Ladova v 13.38 hod. 
Spoj s odjezdem ze zastávky Civilní obrana v 15.14 hod. bude prodloužen až do zastávky Ladova.
Spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Gymnázium Hejčín v 16.35 hod. bude prodloužen až do zastávky Ladova.
 
Linka č. 11
Z provozních důvodů dochází k opoždění spoje ze zastávky Na Pile směr Lošov ze 4.28 na 4.29 hod.
Spoje s odjezdy ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Svatý Kopeček v 13.09 a 13.37 hod. v pracovní dny pojedou nově již ze zastávky Na Střelnici v 13.06 a 13.34 hod.

Linka č. 12
V pracovní dny dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Řepčín, železárny k opoždění ze 4.41 na 4.42 hod. Spoj pojede nově již z Holice ve 4.30 hod.
Z důvodu návozu zaměstnanců na odpolední směny bude v pracovní dny zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Ladova směr Průmyslová v 13.11 hod.

Linka č. 13
U spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží dojde k opoždění z 22.31 na 22.35 hod. a rovněž dojde k posunu vratného spoje o 4 minuty.

Linka č. 14
Spoj s odjezdem ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Nové Sady, Ahold v 13.16 hod. v pracovní dny pojede nově již ze zastávky Na Střelnici v 13.13 hod.

Linka č. 15
V pracovní dny budou posilové spoje s odjezdy v 7.38 hod. ze zastávky Hlavní nádraží směr Farmak a v 13.33 hod. ze zastávky Farmak směr Hlavní nádraží převedeny do linky č. 21.

Linka č. 16
Z přepravních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Centrum Haná k opoždění z 21.05 na 21.10 hod. Ve dnech pracovního klidu bude spoj ukončen již na zastávce Náměstí Hrdinů. Návazné spojení již nebude zajištěno linkou č. 16, ale linkou č. 17 s odjezdem v 21.28 hod.

Linka č. 19
Z důvodu ranních návozů do zaměstnání dochází v pracovní dny k zavedení nového spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice v 4.19 hod.
Ve dnech pracovního klidu dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice k uspíšení ze 4.30 na 4.19 hod. a u spoje s odjezdem ze zastávky Holice k uspíšení ze 4.42 na 4.30 hod.
Spoj s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice v 13.33 hod. bude nahrazen novým spojem na lince č. 12, který pojede již ze zastávky Ladova.

Linka č. 20
Z důvodu zajištění přestupu dojde v pracovní dny u spoje s odjezdem ze zastávky Chomoutov škola k uspíšení, a to z 7.35 na 7.30 hod.

Linka č. 21
V pracovní dny bude zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží v 7.38 hod., který bude veden přes zastávku Farmak do zastávky Ladova, a nový spoj s odjezdem ze zastávky Finanční úřad v 13.27 hod., který bude veden přes zastávku Farmak do zastávky Hlavní nádraží. Spoje budou vedeny pouze ve dnech školního vyučování jako náhrada za rušené spoje linky č. 15.

Linka č. 24
 Z důvodu zajištění návozu dětí do škol bude zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice v 6.57 hod.

Linka č. 25
 Z provozních důvodu bude ve dnech pracovního klidu prodloužen spoj s odjezdem ze zastávky Kaufland, sklad v 16.50 hod. až do zastávky Kaufland. Současně dochází ke zrušení spoje s  ze zastávky Hlavní nádraží v 17.05 hod. směr Kaufland a k uspíšení spoje ze zastávky Kaufland z 17.10 na 17.07 hod. na 17.07 hod.

Linka č. 27
 V návaznosti na prodlouženou otevírací dobu Globusu ve vánočním období budou do jízdního řádu zavedeny 2 večerní spoje od Tržnice, které budou v provozu denně v období 15.12. – 23.12.2016.

Linka č. 111
 V návaznosti na nasazení kloubového autobusu ve dnech pracovního klidu dojde z důvodu zajištění bezpečného otáčení vozidel u zastávky Svatý Kopeček, ZOO ke změně časových poloh jízdního řádu v dopoledních hodinách. Linka bude v provozu od 29.4. do 28.9.2017 včetně.

Noční doprava – linky č. 50 a 52
Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění lepší provázanosti s železniční dopravou.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází ke změnám v časových polohách spojů.

Zdroj DPMO a.s.

Kam dál?

Dopravu v Olomouckém kraji místy komplikuje mlha, během dne pozor na...

neděle, 11. prosince 2016, 08:45

Dopravu v Olomouckém kraji dnes ráno místy komplikuje mlha. Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR se vyskytuje na Olomoucku,...

Roztržitost řidičů loni zabila téměř každou osmou oběť dopravních...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 15:24

Roztržitost při řízení loni stála v České republice život 87 osob. Řidiči se 30 až 50 procent doby pobytu za volantem dostatečně...

Řidiči pozor! Kvůli mrholení můžou dnes v Olomouckém kraji namrzat...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 08:00

Silnice v Olomouckém kraji mohou dnes ráno kvůli mrholení a nízkým teplotám namrzat, což představuje zvýšené riziko zejména pro...

Konec těžkým náklaďákům v centru města, od poloviny prosince do něj...

středa, 7. prosince 2016, 12:40

Od poloviny prosince v ideálním případě nepotkáte v centru města těžký nákladní automobil. Radnice po několika letech, kdy nad...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.