Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci platí od neděle nové jízdní řády. Tady je kompletní přehled změn

 
neděle, 11. prosince 2016, 10:30

Počínaje dneškem platí v olomoucké hromadné tramvajové a autobusové dopravě nové jízdní řády. Přinášíme kompletní seznam změn.

TRAMVAJOVÝ  PROVOZ

Nedochází ke změnám časových údajů v jízdních řádech, pouze jsou změněny garantované spoje na linkách č. 4 a 6.

AUTOBUSOVÝ  PROVOZ

Přejmenování zastávek, zastávky na znamení

• Zastávka Teoretické ústavy se mění na Lékařská fakulta
• Zastávka Pod Letištěm bude nově na znamení

Úpravy v nasazení nízkopodlažních vozidel

Z důvodu rozšíření vozového parku nízkopodlažních autobusů dochází k navýšení garantovaných nízkopodlažních spojů na linkách č. 10, 12, 13, 16, 17, 19 a 22.

Linka č. 10
Z přepravních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Gymnázium Hejčín směr Civilní obrana k uspíšení z 5.16 na 5.11 hod. Spoj pojede nově již ze zastávky Ladova v 5.09 hod.
Spoj s odjezdem ze zastávky Gymnázium Hejčín směr Civilní obrana v 13.40 hod. pojede nově již ze zastávky Ladova v 13.38 hod. 
Spoj s odjezdem ze zastávky Civilní obrana v 15.14 hod. bude prodloužen až do zastávky Ladova.
Spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice směr Gymnázium Hejčín v 16.35 hod. bude prodloužen až do zastávky Ladova.
 
Linka č. 11
Z provozních důvodů dochází k opoždění spoje ze zastávky Na Pile směr Lošov ze 4.28 na 4.29 hod.
Spoje s odjezdy ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Svatý Kopeček v 13.09 a 13.37 hod. v pracovní dny pojedou nově již ze zastávky Na Střelnici v 13.06 a 13.34 hod.

Linka č. 12
V pracovní dny dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Řepčín, železárny k opoždění ze 4.41 na 4.42 hod. Spoj pojede nově již z Holice ve 4.30 hod.
Z důvodu návozu zaměstnanců na odpolední směny bude v pracovní dny zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Ladova směr Průmyslová v 13.11 hod.

Linka č. 13
U spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží dojde k opoždění z 22.31 na 22.35 hod. a rovněž dojde k posunu vratného spoje o 4 minuty.

Linka č. 14
Spoj s odjezdem ze zastávky Náměstí Hrdinů směr Nové Sady, Ahold v 13.16 hod. v pracovní dny pojede nově již ze zastávky Na Střelnici v 13.13 hod.

Linka č. 15
V pracovní dny budou posilové spoje s odjezdy v 7.38 hod. ze zastávky Hlavní nádraží směr Farmak a v 13.33 hod. ze zastávky Farmak směr Hlavní nádraží převedeny do linky č. 21.

Linka č. 16
Z přepravních důvodů dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Centrum Haná k opoždění z 21.05 na 21.10 hod. Ve dnech pracovního klidu bude spoj ukončen již na zastávce Náměstí Hrdinů. Návazné spojení již nebude zajištěno linkou č. 16, ale linkou č. 17 s odjezdem v 21.28 hod.

Linka č. 19
Z důvodu ranních návozů do zaměstnání dochází v pracovní dny k zavedení nového spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice v 4.19 hod.
Ve dnech pracovního klidu dojde u spoje s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice k uspíšení ze 4.30 na 4.19 hod. a u spoje s odjezdem ze zastávky Holice k uspíšení ze 4.42 na 4.30 hod.
Spoj s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží směr Holice v 13.33 hod. bude nahrazen novým spojem na lince č. 12, který pojede již ze zastávky Ladova.

Linka č. 20
Z důvodu zajištění přestupu dojde v pracovní dny u spoje s odjezdem ze zastávky Chomoutov škola k uspíšení, a to z 7.35 na 7.30 hod.

Linka č. 21
V pracovní dny bude zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Hlavní nádraží v 7.38 hod., který bude veden přes zastávku Farmak do zastávky Ladova, a nový spoj s odjezdem ze zastávky Finanční úřad v 13.27 hod., který bude veden přes zastávku Farmak do zastávky Hlavní nádraží. Spoje budou vedeny pouze ve dnech školního vyučování jako náhrada za rušené spoje linky č. 15.

Linka č. 24
 Z důvodu zajištění návozu dětí do škol bude zaveden nový spoj s odjezdem ze zastávky Nová Ulice v 6.57 hod.

Linka č. 25
 Z provozních důvodu bude ve dnech pracovního klidu prodloužen spoj s odjezdem ze zastávky Kaufland, sklad v 16.50 hod. až do zastávky Kaufland. Současně dochází ke zrušení spoje s  ze zastávky Hlavní nádraží v 17.05 hod. směr Kaufland a k uspíšení spoje ze zastávky Kaufland z 17.10 na 17.07 hod. na 17.07 hod.

Linka č. 27
 V návaznosti na prodlouženou otevírací dobu Globusu ve vánočním období budou do jízdního řádu zavedeny 2 večerní spoje od Tržnice, které budou v provozu denně v období 15.12. – 23.12.2016.

Linka č. 111
 V návaznosti na nasazení kloubového autobusu ve dnech pracovního klidu dojde z důvodu zajištění bezpečného otáčení vozidel u zastávky Svatý Kopeček, ZOO ke změně časových poloh jízdního řádu v dopoledních hodinách. Linka bude v provozu od 29.4. do 28.9.2017 včetně.

Noční doprava – linky č. 50 a 52
Dochází k úpravě jízdních řádů z důvodu zajištění lepší provázanosti s železniční dopravou.

U linek, které v tomto dokumentu nejsou uvedeny, nedochází ke změnám v časových polohách spojů.

Zdroj DPMO a.s.

Kam dál?

Dopravu v Olomouckém kraji místy komplikuje mlha, během dne pozor na...

neděle, 11. prosince 2016, 08:45

Dopravu v Olomouckém kraji dnes ráno místy komplikuje mlha. Podle údajů Ředitelství silnic a dálnic ČR se vyskytuje na Olomoucku,...

Roztržitost řidičů loni zabila téměř každou osmou oběť dopravních...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 15:24

Roztržitost při řízení loni stála v České republice život 87 osob. Řidiči se 30 až 50 procent doby pobytu za volantem dostatečně...

Řidiči pozor! Kvůli mrholení můžou dnes v Olomouckém kraji namrzat...

čtvrtek, 8. prosince 2016, 08:00

Silnice v Olomouckém kraji mohou dnes ráno kvůli mrholení a nízkým teplotám namrzat, což představuje zvýšené riziko zejména pro...

Konec těžkým náklaďákům v centru města, od poloviny prosince do něj...

středa, 7. prosince 2016, 12:40

Od poloviny prosince v ideálním případě nepotkáte v centru města těžký nákladní automobil. Radnice po několika letech, kdy nad...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.