Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zfetovanému řidiči bez řidičáku zakázali policisté další jízdu, o dvě hodiny později ho stavěli znovu

 
pátek, 19. května 2017, 09:10

V pátek 19. května v noci kontrolovali policisté na ulici Jablonského v Olomouci třicetiletého řidiče. K jejich překvapení byl zfetovaný a navíc nevlastnil platný řidičský průkaz. O dvě hodiny později byli překvapení ještě více – řidiče totiž potkali ve voze znovu.

Třicetiletého řidiče Renaultu Megane kontrolovali policisté poprvé kolem druhé hodiny ranní. Dechová zkouška sice u řidiče byla negativní, test na amfetamin a metamfetamin však byl pozitivní.

„Navíc zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění. Policisté mu další jízdu zakázali, zajistili ho a převezli na policejní služebnu k provedení dalších úkonů. Řidič se po poučení dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření, spojené mu s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Po provedených úkonech byl ze zajištění propuštěn," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Zhruba ve čtyři hodiny nad ránem stavěli policisté ve stejné ulici, tedy na ulici Jablonského, identické auto, ve kterém seděl i identický řidič. K nevelkému překvapení už u něj provedli všechny testy, které vykázaly stejný výsledek, jako před dvěma hodinami. 

Další jízdu mu zakázali. Třicetiletý muž je nyní podezřelý z přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Čtěte více:

Kam dál?

Od zítřka bude jezdit náhradní autobusová doprava z náměstí Republiky...

čtvrtek, 18. května 2017, 10:30

Díky zprůjezdnění ulice 8. května ve směru z náměstí Národních hrdinů budou od zítřka jezdit na trase Palackého - Náměstí...

Vážné nehody se loni nevyhýbaly ani dětským cyklistům

čtvrtek, 18. května 2017, 09:00

Policie v roce 2016 vyšetřovala 317 nehod s účastí cyklistů do 15 let, přes tři čtvrtiny z nich bylo z jejich viny. Kdy musejí...

Překračování rychlostních limitů celosvětovým standardem?

neděle, 14. května 2017, 13:00

Podle OSN na dálnicích překračuje maximálně povolenou rychlost až polovina motoristů, v obcích dokonce až 60 procent z nich....

Několikadenní výluka zkomplikuje dopravu mezi Šternberkem a Uničovem,...

sobota, 13. května 2017, 12:00

Provoz na železniční trati ze Šternberka do Uničova na Olomoucku a dál do Libiny na Šumpersku příští týden zkomplikuje...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.