Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na dálnici havarovala cisterna s nebezpečnou látkou, doprava je uzavřena v obou směrech

 
sobota, 3. června 2017, 12:22

Na D46 z Olomouce do Prostějova dnes ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v obou směrech uzavřena, řekl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Na místě zasahují hasiči v dýchací technice. Policie dopravu odklonila po vedlejších silnicích, uzavření tahu se očekává až do zhruba 18:00.

Nehoda se stala před 07:00 na dálnici ve směru z Olomouce na Prostějov mezi exitem Držovice a Olšany na Prostějovsku. „Řidič cizí státní příslušnosti se s cisternou převrátil při nehodě na bok. Byl lehce zraněn. Kolem nehody projížděl náš zdravotník, který řidiče ošetřil. Muž byl poté převezen do olomoucké fakultní nemocnice," uvedl Hošák.

Cisterna po nehodě zasahuje do obou jízdních pruhů, z preventivních důvodů však byla uzavřena dálnice v obou směrech. Jakou látku cisterna převážela, zatím hasiči nechtějí sdělit. Mluvčí hasičů pouze uvedl, že jde o hořlavinu. „Je to nebezpečná hořlavá látka, hasiči proto na místě zasahují v dýchací technice. Zaznamenali jsme na místě drobný únik látky, ale nemáme prozatím informace o ohrožení životního prostředí," řekl mluvčí hasičů.

V tuto chvíli hasiči na místě přečerpávají naftu z nádrží, na místo podle Hošáka jedou cisterny z Přerova a ze zahraničí. „Poté nebezpečnou látku přečerpáme do náhradních cisteren," uvedl Hošák. Uzavření dálnice se podle něj očekává až do dnešních 18:00. Podle krajské policejní mluvčí Ivany Paroulkové je doprava odkláněna po vedlejších komunikacích. „Komplikace to bude, jde o uzavření dálnice v obou směrech, provoz bude teprve houstnout," řekla Paroulková.

 

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Policisté téměř po třech letech potvrdili,...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, nejvíce najezdí Škodovky

čtvrtek, 1. června 2017, 10:24

Největší prodejce ojetých aut ve střední Evropě AAA Auto zpracoval statistiku průměrných nájezdů aut rozdělených podle...

Nový obchvat odřízne Samotišky od Olomouce, lidé jsou proti

úterý, 30. května 2017, 12:00

Projekt stavby východního obchvatu Olomouce, který z města odvede automobilovou dopravu od Přerova na Šternberk a zpět,...

Celý červen nepojedou z Olomouce do Drahanovic vlaky. Stanice Smetanovy sady se po tu dobu zruší úplně

pondělí, 29. května 2017, 19:30

Na regionální železniční trati z Olomouce do Drahanovic nebudou celý červen kvůli plánované výluce jezdit vlaky....