Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost Leo Express kvůli nehodě v Přerově ruší některé spoje

 
pondělí, 5. června 2017, 13:30

Po dnešní ranní nehodě vlaku Leo Express v Přerově, který narazil na nádraží do zarážedla, musel dopravce zrušit některé spoje. Omezeny budou kvůli chybějící poškozené soupravě i v dalších dnech, řekla mluvčí společnosti Kateřina Veitová.

Škodu na poškozeném vlaku Drážní inspekce odhadla zhruba na 20 milionů korun, podle dopravce však škoda na jednotce zatím není vyčíslena. Jak dlouho omezení v dopravě na spojích Leo Expressu potrvají, zatím není jasné.

Vlak při brzdění ve stanici narazil na slepé koleji do zarážedla. Souprava je po nárazu poškozena. Kvůli chybějící soupravě musel dopravce zrušit některé dnešní spoje, šlo o odjezdy z Prahy do Bohumína v 11:13 a 15:13 a spoj z Bohumína do Prahy s odjezdem v 10:55. Od úterý do odvolání budou dočasně zrušeny i některé další spoje. "Na jak dlouhou dobu to bude, zatím nedokážeme určit," uvedla Veitlová. Zrušeny budou spoje z Bohumína do Prahy ve 04:55 a v 10:55 a opačným směrem z Prahy do Bohumína s odjezdy v 07:13 a 15:13.

Cestující o situaci dopravce informoval prostřednictvím e-mailu, webových stránek společnosti www.le.cz, ale i prostřednictvím SMS zpráv a sociálních sítí. Cestující mohou také požádat o kompenzací zrušených spojů. Škoda na jednotce zatím není vyčíslená. Podle mluvčí je na takové události společnost pojištěna. "Se zraněnými cestujícími a zaměstnanci jsme ve spojení. Příčiny a následky nehody budeme důkladně řešit. Je nám velice líto, že došlo k dnešní situaci," dodala mluvčí Veitová.

Nehoda se stala v 05:54 na 1. nástupišti, když na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express ze Starého Města u Uherského Hradiště. V Přerově měl vlak končit. Podle mluvčího hasičů a záchranné služby Zdeňka Hošáka byla ve vlaku stovka cestujících. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala vlak projel návěstidlo zakazující jízdu a následně se srazil se zarážedlem kusé koleje. V důsledku srážky bylo podle něj zraněno 17 lidí, z toho 15 cestujících a dva stevardi. Většinou šlo o lehká zranění.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto HZSOL

Kam dál?

Dálnice u Prostějova byla po nehodě cisterny otevřena nad ránem, po...

neděle, 4. června 2017, 11:00

Dálnice D46 na Prostějovsku je již otevřena, hasičům se havarovanou cisternu podařilo odklidit nad ránem. Tah byl uzavřen v obou...

Na dálnici havarovala cisterna s nebezpečnou látkou, doprava je...

sobota, 3. června 2017, 12:22

Na D46 z Olomouce do Prostějova dnes ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v...

Asijská auta jsou statisticky nejméně používaná, nejvíce najezdí...

čtvrtek, 1. června 2017, 10:24

Největší prodejce ojetých aut ve střední Evropě AAA Auto zpracoval statistiku průměrných nájezdů aut rozdělených podle zemí, kde...

Nový obchvat odřízne Samotišky od Olomouce, lidé jsou proti

úterý, 30. května 2017, 12:00

Projekt stavby východního obchvatu Olomouce, který z města odvede automobilovou dopravu od Přerova na Šternberk a zpět, nepočítá...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.

V Česku začal druhý den voleb do Evropského parlamentu, v pátek byla účast od deseti do 20 procent

V Česku dnes ráno začal druhý den voleb do Evropského parlamentu. Lidé v nich mají poslední možnost ovlivnit, kdo je bude příštích pět let zastupovat v Evropském parlamentu. Volební místnosti se otevřely v 8:00, přístupné budou až do 14:00. Výsledky ale s ohledem na evropský charakter voleb budou známy až v neděli před půlnocí.