Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíce

 
úterý, 6. června 2017, 19:30

Několik měsíců potrvá oprava vlakové soupravy Leo Express, která v pondělí ráno na nádraží v Přerově zřejmě kvůli zdravotní indispozici strojvedoucího narazila do zarážedla na konci koleje. Vyčíslení škod ještě nebylo ukončeno, řekla dnes mluvčí společnosti Leo Express Kateřina Veitová.

Drážní inspekce škodu na vlaku v pondělí předběžně vyčíslila na 20 milionů korun. Dopravce kvůli nehodě přišel o jednu ze svých pěti vlakových souprav a musel dočasně zrušit několik pravidelných spojů.

"Podle odhadů bude oprava jednotky trvat určitě několik měsíců," uvedla Veitová. Při nárazu vlakové soupravy Leo Express na zarážedlo popadali ve vozech cestující. Na místě ošetřili záchranáři 15 lidí, Drážní inspekce mluví o 18 zraněných včetně tří zaměstnanců dopravce. "Primárně je nejdůležitější zdravotní stav zraněných, který je v tuto chvíli, dle našich informací, stabilizovaný," podotkla Veitová.

Vedení společnosti Leo Express řeší, jak nahradí výpadek v přepravní kapacitě způsobený několikaměsíční opravou poškozené soupravy. Jednou z možných variant je nasazení náhradní jednotky. "Vzhledem k dočasné ztrátě jedné soupravy jsme okamžitě přikročili ke zrušení části spojů, které potrvá do dokončení opravy naší jednotky, případně do nasazení náhradní jednotky či dalšího dopravního řešení," uvedla Veitová.

Leo Express zahájil činnost v roce 2013 jako železniční přepravce. Kromě osobních vlaků provozuje i autobusové linky. Loni svezl svými vlaky a autobusy 1,4 milionu cestujících. Společnost v roce 2016 vykázala ztrátu zhruba 110 milionů korun, meziročně jde o propad o deset milionů korun.

Čtěte více:

Napsal(a) ČTK | Foto By Petr Štefek (Own work) [CC BY-SA 3.0 cz (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/cz/deed.en)], via Wikimedia Commons

Kam dál?

Při řetězové dopravní nehodě do sebe narazila čtyři auta

pondělí, 5. června 2017, 18:00

V pátek 2. června na Plumlovské ulici v Prostějově se srazila čtyři auta jedoucí za sebou. Příčinou nehody bylo nedodržení...

Společnost Leo Express kvůli nehodě v Přerově ruší některé spoje

pondělí, 5. června 2017, 13:30

Po dnešní ranní nehodě vlaku Leo Express v Přerově, který narazil na nádraží do zarážedla, musel dopravce zrušit některé spoje....

Dálnice u Prostějova byla po nehodě cisterny otevřena nad ránem, po...

neděle, 4. června 2017, 11:00

Dálnice D46 na Prostějovsku je již otevřena, hasičům se havarovanou cisternu podařilo odklidit nad ránem. Tah byl uzavřen v obou...

Na dálnici havarovala cisterna s nebezpečnou látkou, doprava je...

sobota, 3. června 2017, 12:22

Na D46 z Olomouce do Prostějova dnes ráno havarovala cisterna převážející nebezpečnou látku. Řidič je lehce zraněn, doprava je v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území

Islámský stát byl poražen na posledním zbytku svého území v obci Baghúz na východě Sýrie. S odvoláním na vyjádření mluvčího arabsko-kurdské koalice SDF podporované Spojenými státy Mustafy Bálího o tom informovala agentura Reuters. Vítězství SDF znamená podle mluvčího definitivní konec samozvaného chalífátu, který kdysi zabíral třetinu Sýrie a Iráku. Někteří reportéři ale přesto z oblasti hlásí další střelbu.