Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dálnici D1 do sebe narazilo celkem šest aut. Při nehodě se zranilo pět lidí

 
sobota, 10. června 2017, 08:45

V pátek 9. května v podvečerních hodinách zasahovali záchranné složky u dopravní nehody na dálnici D1, na úrovni obce Skoky. Při nehodě havarovalo celkem šest aut a zranilo se pět lidí.

„K místu události ihned vyrazila posádka s lékařem (RLP) stanoviště Aksamitova v Olomouci. Na místě zdravotníci nalezli celkově pět zraněných osob a přivolali si dojezd dalších dvou posádek rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z Olomouce. U třech zraněných se jednalo o cizí státní příslušníky, všichni muži. Z výčtu zraněných navíc dále zranění u dvou žen," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Všichni pacienti byli po komplexní prohlídce následně převezeni na oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Ve všech případech se jednalo zhmožděniny, přesněji u tří v oblastech hrudníku, v jednom případě dolní části zad a pánve a poslední ze zmiňovaných utrpěl zhmožděniny ramene a paže," dodal Hošák.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů – profesionální z Hranic a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Lipníku nad Bečvou a Oseku nad Bečvou. Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování a dále provedli nutné bezpečnostní úkony, včetně likvidace uniklých provozních kapalin. V závěru hasiči vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a provedli úklid komunikace, po zhruba dvou hodinách byl provoz na komunikaci opět uveden do běžného režimu.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

Na Jeremenkově ulici začala stavba cyklostezky. Bude křížit...

pátek, 9. června 2017, 15:00

Zhruba tři sta metrů nového úseku cyklostezky vybuduje město Olomouc v Jeremenkově ulici. Nová část cyklostezky povede mezi...

Zítra v Pevnosti poznání proběhne veřejné projednání Plánu udržitelné...

středa, 7. června 2017, 19:30

Veřejné projednání se uskuteční 8.6. od 17:00 v sále Pevnosti poznání. Všichni občané města jsou na akci srdečně zváni. Celý...

Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?

středa, 7. června 2017, 07:40

Statistiky nehod za rok 2016 prokazují, že zdaleka ne všechny vážné nehody cyklistů jsou z jejich viny. Bezpečný odstup od...

Oprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíce

úterý, 6. června 2017, 19:30

Několik měsíců potrvá oprava vlakové soupravy Leo Express, která v pondělí ráno na nádraží v Přerově zřejmě kvůli zdravotní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.

VÝSTRAHA: Meteorologové varují před vydatným deštěm, od středy platí povodňová pohotovost

Během středy bude vydatně pršet. Celkem může napršet až 75 milimetrů, v Jizerkách dokonce až 100 mm. Déšť může zvednout hladiny řek.

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes vyzradili konec

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho očekávaným posledním dílem. I v Česku každý díl seriálu hltaly desetitisíce fanoušků. Mezi nimi třeba i Ministerstvo zahraničních věcí.