Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na dálnici D1 do sebe narazilo celkem šest aut. Při nehodě se zranilo pět lidí

 
sobota, 10. června 2017, 08:45

V pátek 9. května v podvečerních hodinách zasahovali záchranné složky u dopravní nehody na dálnici D1, na úrovni obce Skoky. Při nehodě havarovalo celkem šest aut a zranilo se pět lidí.

„K místu události ihned vyrazila posádka s lékařem (RLP) stanoviště Aksamitova v Olomouci. Na místě zdravotníci nalezli celkově pět zraněných osob a přivolali si dojezd dalších dvou posádek rychlé zdravotnické pomoci (RZP) z Olomouce. U třech zraněných se jednalo o cizí státní příslušníky, všichni muži. Z výčtu zraněných navíc dále zranění u dvou žen," řekl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

Všichni pacienti byli po komplexní prohlídce následně převezeni na oddělení urgentního příjmu do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Ve všech případech se jednalo zhmožděniny, přesněji u tří v oblastech hrudníku, v jednom případě dolní části zad a pánve a poslední ze zmiňovaných utrpěl zhmožděniny ramene a paže," dodal Hošák.

Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů – profesionální z Hranic a Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Lipníku nad Bečvou a Oseku nad Bečvou. Hasiči asistovali zdravotnické záchranné službě při ošetřování a dále provedli nutné bezpečnostní úkony, včetně likvidace uniklých provozních kapalin. V závěru hasiči vypomohli při naložení vozidel na odtahové speciály a provedli úklid komunikace, po zhruba dvou hodinách byl provoz na komunikaci opět uveden do běžného režimu.

Čtěte více:

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto HZSOL

Kam dál?

Na Jeremenkově ulici začala stavba cyklostezky. Bude křížit...

pátek, 9. června 2017, 15:00

Zhruba tři sta metrů nového úseku cyklostezky vybuduje město Olomouc v Jeremenkově ulici. Nová část cyklostezky povede mezi...

Zítra v Pevnosti poznání proběhne veřejné projednání Plánu udržitelné...

středa, 7. června 2017, 19:30

Veřejné projednání se uskuteční 8.6. od 17:00 v sále Pevnosti poznání. Všichni občané města jsou na akci srdečně zváni. Celý...

Čím (ne)potěší automobilista cyklistu?

středa, 7. června 2017, 07:40

Statistiky nehod za rok 2016 prokazují, že zdaleka ne všechny vážné nehody cyklistů jsou z jejich viny. Bezpečný odstup od...

Oprava poškozeného vlaku Leo Express potrvá měsíce

úterý, 6. června 2017, 19:30

Několik měsíců potrvá oprava vlakové soupravy Leo Express, která v pondělí ráno na nádraží v Přerově zřejmě kvůli zdravotní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.