Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pendolina dostanou nové interiéry. První modernizovaná souprava bude představena už v září

 
pondělí, 3. července 2017, 12:00

České dráhy a jejich dceřiná společnost DPOV v červnu zahájily projekt modernizace interiéru rychlovlaků pendolino. Během příštích měsíců projde všech sedm jednotek omlazovací kúrou. Kvůli modernizaci pendolin nahradí od příštího týdne dopravce dva páry spojů SC Pendolino expresy kvality InterCity.

„Při obnově vybavení pendolin se zaměříme zejména na interiér oddílů pro cestující, toalety, ale také na vybavení bistrooddílu. Jde o vybavení, které po 12 letech intenzivního provozu už vykazují známky opotřebení. Nová budou sedadla, obložení stěn, podlahy, zavazadlové police a buňky WC. Výměnou projdou elektrické zásuvky a osvětlení,“ vysvětluje důvody a rozsah úprav člen Představenstva ČD odpovědný za techniku, servis a majetek Miroslav Kupec. „Doplníme také moderní prvky, které před 12 lety nebyly u vybavení vlaků obvyklé. Půjde například o instalaci vizuálního informačního systému pro cestující. Ve vlaku vznikne také malé dětské kino, podobné tomu, které nabízejí rychlovlaky railjet.“

Kvůli přistavení jedné jednotky k omlazovací kúře a poškození jedné jednotky pendolino před dvěma lety při střetu na přejezdu s polským kamionem ve Studénce přijaly České dráhy taková opatření, aby došlo k co nejmenšímu snížení komfortu a kvality cestování na této trase Praha – Ostrava.

„Kvůli souběžné opravě dvou jednotek pendolino národní dopravce samozřejmě žádné spoje neruší. Obvykle místo jednoho páru vlaků, jehož jednotka bude procházet omlazovací kúrou, ale nabídneme cestujícím spoje v kvalitě InterCity. Ty cestujícím poskytnou klimatizované modernizované vozy s elektrickými zásuvkami. Ve vybraných vozech bude k dispozici také Wi-Fi připojení k internetu. V soupravě bude zařazen klasický restaurační vůz s barem. Soupravy InterCity jen neumí nabídnout vlakový zábavně-informační portál. Nadále ale budou spoje povinně místenkové, aby měli cestující garantovaná svá místa. Věřím, že tato opatření cestující přijmou s pochopením, a že všem za dočasné snížení komfortu budou odměnou vylepšené jednotky pendolino. Na první soupravu se můžeme těšit už letos, zhruba do poloviny září,“ uvedl Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

České dráhy tak od dnešního 3. července nahradí od pondělí do pátku a v neděli spoje SC Pendolino 509 Praha hl.n. (13:37) – Ostrava hl.n. (16:38) a SC Pendolino 502 Ostrava hl.n. (17:21) – Praha hl.n. (20:22), v sobotu vlak SC Pendolino 511 Praha hl.n. (15:37) – Bohumín (18:48) a v neděli vlak SC Pendolino 510 Bohumín (9:12) – Praha hl.n. (12:22) vlaky kategorie InterCity. Jízdní řády a rozsah nabízených služeb jsou publikovány ve vyhledávačích spojení.


Současný stav interiéru vlaku Pendolino

„První revitalizace už začala na jednotce 680.005. Na základě kilometrických proběhů byla začátkem dubna nejprve přistavena k vyšší periodické opravě, během které jsme na ní dosadili kompletně opravené podvozky z DPOV PSO Nymburk,“ uvedl informaci o aktuálním průběhu modernizace první jednotky předseda představenstva dceřiné společnosti ČD Dílny pro opravy vozidel (DPOV) Roman Kott. „V průběhu května jsme pak zahájili přípravné práce na vybavení pracoviště, kde budeme revitalizaci interiéru pendolin provádět. To se nachází v prostorách JLV Praha a umožňuje nám modernizovat celou dvousetmetrovou jednotku rozdělenou na dvě části v uzavřené hale na dvou sousedních kolejích. Jeho přípravu jsme dokončili koncem června. Zároveň jsme během června odstartovali na odstavném kolejišti DKV Praha samotou revitalizaci demontáží původního interiéru. Od začátku července bude jednotka 680.005 přistavena do nově upravených prostor na JLV Praha, kde bude pokračovat revitalizace a instalace nového interiéru a vybavení. Celý projekt bude probíhat nejen v tomto roce, ale bude pokračovat i během roku 2018,“ doplnil Roman Kott.

Tisková zpráva | Foto České Dráhy

Kam dál?

Dnes začala výluka na vlakové trati Olomouc – Opava, potrvá až do...

sobota, 1. července 2017, 13:00

Provoz na železniční trati z Olomouce do Opavy v červenci a srpnu zkomplikuje výluka mezi stanicemi Moravský Beroun a Valšov. V...

PŘEHLED: Dopravu v Legionářské ulici v centru města na dva měsíce...

pátek, 30. června 2017, 18:00

Od soboty 1. července do 7. září 2017 bude probíhat rekonstrukce tramvajové křižovatky v Legionářské ulici. Oprava neovlivní...

PŘEHLED: Na řidiče čeká od soboty omezení na Hodolanské. Bude se tam...

pátek, 30. června 2017, 16:30

V souvislosti s plánovanými opravami tramvajové tratě ve frekventované ulici Hodolanská v Olomouci přicházejí také omezení pro...

Návštěvníci letní a podzimní Flory budou moci cestovat hromadnou...

středa, 28. června 2017, 18:00

Se slevou padesát procent na městskou hromadnou dopravu v Olomouci může počítat každý návštěvník letní a podzimní etapy Flory....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.