Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Řidič několik minut ujížděl policistům, poté na kruháči u teplárny havaroval. Měl dvojitý zákaz řízení

 
čtvrtek, 27. července 2017, 09:49

V pátek 21. července se odehrála v ulicích Olomouce divoká honička mezi policií na pětadvacetiletým mladíkem ve svém BMW. Několikaminutová honička skončila lehkou havárií auta, načež policisté muže zadrželi.

Krátce před půl jedenáctou dopoledne si hlídka policie všimla vozidla BMW bez přední registrační značky, řízené mužem, na vedlejším sedadle pak seděla jeho spolujezdkyně. Auto zrovna odbočovalo z ulice Dr. Milady Horákové směrem na Masarykovu. „Na základě místní a osobní znalosti nebylo vyloučeno, že vozidlo řídí osoba, která má uložen zákaz řízení všech motorových vozidel," řekla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Policisté se tedy rozhodli muže zastavit. Ten ale na signalizaci STOP a výstražné majáky reagoval tak, že zrychlil a začal policistům ujíždět po ulici Masarykově, Jeremenkově a Kosmonautů, kde na světelné křižovatce ignoroval značku "Stůj!" a odbočil do ulice Hálkova, ač na křižovatce platí zákaz odbočení vlevo.

„Při tomto odbočovacím manévru ohrozil bezpečnost a plynulost a silničního provozu. S vozidlem pokračoval až k ulici Tovární, kde na kruhovém objezdu dostal smyk a narazil koly pravé strany do obrubníku. Policisté ho vyzvali, aby z vozidla vystoupil. Na to však nereagoval a zůstal ve vozidle. Policisté ho za použití donucovacích prostředků z vozidla vytáhli. Zjistili jeho totožnost, kdy se jednalo o 25letého muže z Olomoucka, který má soudem uloženy dva platné zákazy řízení všech motorových vozidel, a to až do září 2021," řekla Urbánková.

Muž se také odmít podrobit jak orientační dechové zkoušce na alkohol i orientačnímu testu na omamné a psychotropní látky. Policisté zjistili, že vozidlo má navíc prošlou technickou kontrolu.

Řidič je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dva roky. Jízda vozidlem bez platné technické kontroly a bez přední registrační značky je řešeno samostatně jako přestupek na úseku bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.


 

Vizitka autora

 

Jakub Wittka

šéfredaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: sefredaktor@olomouckadrbna.cz

 
Foto PČR

Kam dál?

Po nehodě dvou náklaďáků vypadl z auta na silnici spolujezdec

středa, 26. července 2017, 15:00

Řidič náklaďáku značky Tatra vjel z vedlejší silnice na hlavní během toho, co zde projížděl náklaďák Mercedes-Benz s přívěsem....

Jen dvanáct procent řidičů se považuje za průměrné či slabé. Ženy a...

úterý, 25. července 2017, 18:00

Jen polovina dotázaných věří, že počty obětí dopravních nehod mohou být snižovány. Ankety se zúčastnilo přes 12 tisíc respondentů...

Na křižovatce v Olomouci se střetl osobák s náklaďákem. Řidič...

úterý, 25. července 2017, 09:00

Včera po jednadvacáté hodině došlo k dopravní nehodě v křižovatce ulic Rolsberské a Tovární. Osobní automobil se střetl s...

Motorkář u Horní Loděnice vyjel v zatáčce do protisměru, srazil se s...

pondělí, 24. července 2017, 13:30

V sobotu 22. července došlo kolem šesté hodiny večerní k dopravní nehodě, při níž se střetl motorkář s osobním autem. Motorkář se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.