Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Stojící vlaky, zablokovaná dálnice a strhnuté střechy. To vše má na svědomí silná noční bouřka

 
čtvrtek, 10. srpna 2017, 08:55

Celkem k 140 událostem vyjížděli hasiči Olomouckého kraje v souvislosti s bouřkou, která dnes úřadovala v brzkých ranních hodinách. Především se jednalo o spadlé stromy a strhnuté střechy domů a firem. Bouřka rovněž zastavila vlakovou dopravu. Spadlé stromy na kolejích znemožnily jízdu zhruba dvěma desítkám vlaků. V terénu je nyní zhruba 20 jednotek hasičů.

Popadané stromy po silné noční bouřce zastavily dopravu na železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou. Doprava tam stála více jak tři hodiny. Kvůli popadaným stromům byla rovněž neprůjezdná dálnice D35 z Mohelnice do Olomouce. Hasiči dosud zaznamenali 140 výjezdů, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Doprava je na hlavním koridoru zastavena v úseku mezi Lukavicemi a Štěpánovem. Události tam začaly ve 03:50, původně měla být trať zprovozněna v 07:00, ale čas se posunul. Doprava bude moci být obnovena až po odstranění všech stromů," řekla mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Vlaky tady pořád stojí.

V Olomouckém kraji zastavila bouřka dopravu i na regionálních tratích a to mezi Konicemi a Dzbelí na Prostějovsku, Olomoucí-Řepčínem a Příkazy na Olomoucku a na trati mezi Olomoucí a Uničovem, doplnila mluvčí drah. V několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta.

Bouřka měla na svědomí kromě spadlým stromů i poničené střechy. Například v Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy. V Uničovicích se zase uvolnila asi polovina střechy hangáru. Hasičům pomohla výšková techniky, díky které střechu opět připevnili.

"Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. Auto skončilo částečně v příkopu, ale nikomu se naštěstí nic nestalo," uvedla tisková mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Situaci nadále sledujeme. Při zjištění nových informací vás budeme informovat.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto HZS Olomouckého kraje
 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Šimon Pelikán myslí ekologicky, Olopunč bude...

  • Kluziště na Dolním náměstí je mimo provoz....

  • Řidič si to hasil v Olomouci rychlostí přes...

  • Řidička, která ráno skončila se svým autem v...

Reklama
 
 

Kam dál?

Policisté během bezpečnostní akce zastavili více jak 60 řidičů, z toho vzešlo 22 přestupků

úterý, 8. srpna 2017, 15:00

Během pondělního dopoledne 7. srpna zvládli šumperští policisté zastavit a zkontrolovat více jak 60 vozidel. Z toho ve...

Taxikář usnul, porazil dva sloupky a skončil se svým autem na poli

úterý, 8. srpna 2017, 12:00

Dnes kolem půl páté ráno v obci Bělkovice-Laštany havaroval taxikář, který měl během jízdy usnout a kvůli tomu skončil...

Dopravní podnik investuje 11 milionů korun do spolehlivějšího napájení tramvajové tratě

pátek, 4. srpna 2017, 15:00

Dopravní podnik města Olomouce má v úmyslu investovat jedenáct milionů korun do modernizace měnírny, od které si...