Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stojící vlaky, zablokovaná dálnice a strhnuté střechy. To vše má na svědomí silná noční bouřka

 
čtvrtek, 10. srpna 2017, 08:55

Celkem k 140 událostem vyjížděli hasiči Olomouckého kraje v souvislosti s bouřkou, která dnes úřadovala v brzkých ranních hodinách. Především se jednalo o spadlé stromy a strhnuté střechy domů a firem. Bouřka rovněž zastavila vlakovou dopravu. Spadlé stromy na kolejích znemožnily jízdu zhruba dvěma desítkám vlaků. V terénu je nyní zhruba 20 jednotek hasičů.

Popadané stromy po silné noční bouřce zastavily dopravu na železničním koridoru mezi Olomoucí a Prahou. Doprava tam stála více jak tři hodiny. Kvůli popadaným stromům byla rovněž neprůjezdná dálnice D35 z Mohelnice do Olomouce. Hasiči dosud zaznamenali 140 výjezdů, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

"Doprava je na hlavním koridoru zastavena v úseku mezi Lukavicemi a Štěpánovem. Události tam začaly ve 03:50, původně měla být trať zprovozněna v 07:00, ale čas se posunul. Doprava bude moci být obnovena až po odstranění všech stromů," řekla mluvčí ČD Radka Pistoriusová. Vlaky tady pořád stojí.

V Olomouckém kraji zastavila bouřka dopravu i na regionálních tratích a to mezi Konicemi a Dzbelí na Prostějovsku, Olomoucí-Řepčínem a Příkazy na Olomoucku a na trati mezi Olomoucí a Uničovem, doplnila mluvčí drah. V několika případech spadl strom na dráty elektrického vedení, přístavky u rodinných domů nebo auta.

Bouřka měla na svědomí kromě spadlým stromů i poničené střechy. Například v Mohelnici vítr poškodil střechu výrobní firmy. V Uničovicích se zase uvolnila asi polovina střechy hangáru. Hasičům pomohla výšková techniky, díky které střechu opět připevnili.

"Na Přerovsku v Teplicích nad Bečvou narazilo osobní auto do spadlého stromu. Auto skončilo částečně v příkopu, ale nikomu se naštěstí nic nestalo," uvedla tisková mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková.

Situaci nadále sledujeme. Při zjištění nových informací vás budeme informovat.

Vizitka autora

 

Patrik Kozlík

redaktor portálu Olomoucká Drbna

kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz 
 

 
Foto HZS Olomouckého kraje

Kam dál?

Policisté během bezpečnostní akce zastavili více jak 60 řidičů, z...

úterý, 8. srpna 2017, 15:00

Během pondělního dopoledne 7. srpna zvládli šumperští policisté zastavit a zkontrolovat více jak 60 vozidel. Z toho ve 22...

Taxikář usnul, porazil dva sloupky a skončil se svým autem na poli

úterý, 8. srpna 2017, 12:00

Dnes kolem půl páté ráno v obci Bělkovice-Laštany havaroval taxikář, který měl během jízdy usnout a kvůli tomu skončil se svým...

Dopravní podnik investuje 11 milionů korun do spolehlivějšího...

pátek, 4. srpna 2017, 15:00

Dopravní podnik města Olomouce má v úmyslu investovat jedenáct milionů korun do modernizace měnírny, od které si slibuje...

Krajem se příští týden prožene závod Czech Cycling Tour. Jaké omezení...

pátek, 4. srpna 2017, 10:30

V termínu od čtvrtka 10. 8. do neděle 13. 8. 2017 se na území Olomouckého kraje bude konat cyklistický etapový závod „Czech...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).