Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvajová křižovatka v Legionářské ulici je opět průjezdná. Stavba byla dokončena s předstihem

 
středa, 6. září 2017, 15:00

Dnes 6. 9. v jedenáct hodin došlo ke slavnostnímu otevření tramvajové křižovatky na náměstí Národních hrdinů. Po dvou měsících prací byla stavba s předstihem dokončena a křižovatka je nyní průjezdná.

Doprava v Legionářské ulici v centru města byla od 1. července omezena z důvodu rekonstrukce tramvajové křižovatky. Ve spolupráci s městem prováděl Dopravní podnik výměnu kolejnic a výhybek, včetně slepé koleje, která vede ke křižovatce se Studentskou ulicí. Součástí stavby byla i oprava trakčního vedení, rekonstrukce povrchu vozovky či oprava obrubníků a dlažby.

Slavnostní zahájení probíhalo v historické tramvaji, kterou poskytl Dopravní podnik města Olomouc. Úvodního slova se ujal primátor města Antonín Staněk. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 32 100 000 korun. „Ukazuje se, že tramvajová doprava je sice hezká, atraktivní a relativně ekologická, na druhou stranu, není levná. Například nákup jedné tramvaje je mnohonásobně dražší než koupě autobusu,“ vysvětlil primátor. Dále vyzdvihl i dobře odvedenou práci stavitelů, která měla minimální dopad na dopravní chaos olomoucké dopravní tepny.

„Není to poslední oprava. V brzké době dojde k zprovoznění třídy 1. Máje a v budoucnu se budou opravit týkat i tramvajových tratí na Brněnské a drobné opravy na tramvajové trati třídy Míru a Palackého, kde by měly proběhnout opravy kritického stavu kolejových svršků,“ dodal na závěr primátor. K situaci se vyjádřil i ředitel dopravního podniku Jaromír Machálek, který nezapomněl poděkovat občanům města Olomouc za jejich toleranci.

Olomoucká tramvajová křižovatka na náměstí Národních hrdinů se řadí mezi jedny z nejsložitějších křižovatek v celé České republice, její oprava je tedy technicky náročnější. „Pro nás jako pro firmu je vždycky speciální, když děláme v našem domovském městě, je to pro nás vždycky větší zodpovědnost. Z toho důvodů jsem rád, že se nám podařilo nabídnout investorům stavby o 20 dní zkrácený termín realizace, což se nám i podařilo,“ uzavřel zhotovitel stavby Petr Buchta.

Po přestřihnutí šerpy se mohli účastníci projet historickou tramvají, která měla konečnou zastávku na Tržnici. 

Kam dál?

Z kamionu uniklo pět set litrů nebezpečného chloranu sodného

středa, 6. září 2017, 15:00

Pět stovek litrů nebezpečného chlornanu sodného uniklo dnes dopoledne z kamionu odstaveného nedaleko hlavní silnice z Přerova do...

Řidič kamionu vezoucí cement najel na patník. Doprava je nyní v místě...

úterý, 5. září 2017, 13:35

Dnes 5. 9. deset minut před polednem havaroval kamion v obci Slavíč. Řidič vozidla byl lehce zraněn.

Řidič nákladního vozidla najel na nezpevněnou krajnici. Převrácené...

úterý, 5. září 2017, 10:30

V pondělí 4. 9. kolem osmnácté hodiny došlo na ulici Šternberské v Olomouci k dopravní nehodě nákladního vozidla. Nehoda si...

V katastru obce Šternberk došlo ke střetu dvou osobních vozidel....

pondělí, 4. září 2017, 16:30

V neděli 3. 9. krátce před patnáctou hodinou došlo ve směru od Šternberka na Komárov ke srážce dvou vozidel. Autonehoda si...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.

Průměrná cena benzinu stoupla za poslední týden o 31 haléřů

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzin od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Naftu tankují motoristé v průměru za 31,85 koruny za litr, o 15 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Řidička trolejbusu v Budějcích řídila pod vlivem drog, za jízdy si měla lakovat i nehty

Policisté v Budějcích vyšetřují případ řidičky, která v pátek 12. dubna před polednem řídila trolejbus pod vlivem drog. Hlídka si na ženu počkala na konečné zastávce na sídlišti Máj, kde ji otestovali na alkohol a přítomnost drog. Zkouška na drogy byla pozitivní.