Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvajová křižovatka v Legionářské ulici je opět průjezdná. Stavba byla dokončena s předstihem

 
středa, 6. září 2017, 15:00

Dnes 6. 9. v jedenáct hodin došlo ke slavnostnímu otevření tramvajové křižovatky na náměstí Národních hrdinů. Po dvou měsících prací byla stavba s předstihem dokončena a křižovatka je nyní průjezdná.

Doprava v Legionářské ulici v centru města byla od 1. července omezena z důvodu rekonstrukce tramvajové křižovatky. Ve spolupráci s městem prováděl Dopravní podnik výměnu kolejnic a výhybek, včetně slepé koleje, která vede ke křižovatce se Studentskou ulicí. Součástí stavby byla i oprava trakčního vedení, rekonstrukce povrchu vozovky či oprava obrubníků a dlažby.

Slavnostní zahájení probíhalo v historické tramvaji, kterou poskytl Dopravní podnik města Olomouc. Úvodního slova se ujal primátor města Antonín Staněk. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 32 100 000 korun. „Ukazuje se, že tramvajová doprava je sice hezká, atraktivní a relativně ekologická, na druhou stranu, není levná. Například nákup jedné tramvaje je mnohonásobně dražší než koupě autobusu,“ vysvětlil primátor. Dále vyzdvihl i dobře odvedenou práci stavitelů, která měla minimální dopad na dopravní chaos olomoucké dopravní tepny.

„Není to poslední oprava. V brzké době dojde k zprovoznění třídy 1. Máje a v budoucnu se budou opravit týkat i tramvajových tratí na Brněnské a drobné opravy na tramvajové trati třídy Míru a Palackého, kde by měly proběhnout opravy kritického stavu kolejových svršků,“ dodal na závěr primátor. K situaci se vyjádřil i ředitel dopravního podniku Jaromír Machálek, který nezapomněl poděkovat občanům města Olomouc za jejich toleranci.

Olomoucká tramvajová křižovatka na náměstí Národních hrdinů se řadí mezi jedny z nejsložitějších křižovatek v celé České republice, její oprava je tedy technicky náročnější. „Pro nás jako pro firmu je vždycky speciální, když děláme v našem domovském městě, je to pro nás vždycky větší zodpovědnost. Z toho důvodů jsem rád, že se nám podařilo nabídnout investorům stavby o 20 dní zkrácený termín realizace, což se nám i podařilo,“ uzavřel zhotovitel stavby Petr Buchta.

Po přestřihnutí šerpy se mohli účastníci projet historickou tramvají, která měla konečnou zastávku na Tržnici. 

Kam dál?

Z kamionu uniklo pět set litrů nebezpečného chloranu sodného

středa, 6. září 2017, 15:00

Pět stovek litrů nebezpečného chlornanu sodného uniklo dnes dopoledne z kamionu odstaveného nedaleko hlavní silnice z Přerova do...

Řidič kamionu vezoucí cement najel na patník. Doprava je nyní v místě...

úterý, 5. září 2017, 13:35

Dnes 5. 9. deset minut před polednem havaroval kamion v obci Slavíč. Řidič vozidla byl lehce zraněn.

Řidič nákladního vozidla najel na nezpevněnou krajnici. Převrácené...

úterý, 5. září 2017, 10:30

V pondělí 4. 9. kolem osmnácté hodiny došlo na ulici Šternberské v Olomouci k dopravní nehodě nákladního vozidla. Nehoda si...

V katastru obce Šternberk došlo ke střetu dvou osobních vozidel....

pondělí, 4. září 2017, 16:30

V neděli 3. 9. krátce před patnáctou hodinou došlo ve směru od Šternberka na Komárov ke srážce dvou vozidel. Autonehoda si...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zamrzlé rybníky musí rybáři provzdušňovat. Jarní výlovy by mohly začít v polovině března

Třeboňští i novohradští rybáři stále provzdušňují rybníky. I když teď přes den teploty v kraji stoupají až k deseti stupňům nad nulu, rybníky jsou většinou ještě zamrzlé. Jarní výlovy by mohly začít už v polovině března.

Trump pozval Babiše do Bílého domu

Americký prezident Donald Trump pozval českého premiéra Andreje Babiše (ANO) do Bílého domu. Návštěva českého premiéra ve Spojených státech by se měla uskutečnit 7. března. Babiše o pozvání informoval americký velvyslanec v Česku Stephen King, řekl český premiér novinářům při návštěvě Izraele. Informaci zároveň King zveřejnil na twitteru. Podle Babiše je pozvání vyvrcholením vztahů mezi ČR a USA, ministerstvo zahraničí to označilo za úspěch české diplomacie. King očekává brzké oficiální potvrzení pozvání z Bílého domu.

V hovězím z Polska se našla salmonela, zavádějí se kontroly

Stát zavádí od čtvrtka kontroly zdravotní nezávadnosti veškerého hovězího masa dovezeného z Polska před jeho uvedením na trh. Důvodem je zjištění veterinářů, že asi 700 kilogramů polského hovězího masa, které bylo skladováno ve středních Čechách u společnosti Frost Logistics, obsahovalo bakterie salmonely. Nyní se zkoumá, zda se prodalo koncovým zákazníkům. Na mimořádném briefingu to oznámil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Vzorky z masa odebírali veterináři v minulém týdnu, dnes přišly výsledky.