Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tramvajová křižovatka v Legionářské ulici je opět průjezdná. Stavba byla dokončena s předstihem

 
středa, 6. září 2017, 15:00

Dnes 6. 9. v jedenáct hodin došlo ke slavnostnímu otevření tramvajové křižovatky na náměstí Národních hrdinů. Po dvou měsících prací byla stavba s předstihem dokončena a křižovatka je nyní průjezdná.

Doprava v Legionářské ulici v centru města byla od 1. července omezena z důvodu rekonstrukce tramvajové křižovatky. Ve spolupráci s městem prováděl Dopravní podnik výměnu kolejnic a výhybek, včetně slepé koleje, která vede ke křižovatce se Studentskou ulicí. Součástí stavby byla i oprava trakčního vedení, rekonstrukce povrchu vozovky či oprava obrubníků a dlažby.

Slavnostní zahájení probíhalo v historické tramvaji, kterou poskytl Dopravní podnik města Olomouc. Úvodního slova se ujal primátor města Antonín Staněk. Celkové náklady na rekonstrukci se vyšplhaly na 32 100 000 korun. „Ukazuje se, že tramvajová doprava je sice hezká, atraktivní a relativně ekologická, na druhou stranu, není levná. Například nákup jedné tramvaje je mnohonásobně dražší než koupě autobusu,“ vysvětlil primátor. Dále vyzdvihl i dobře odvedenou práci stavitelů, která měla minimální dopad na dopravní chaos olomoucké dopravní tepny.

„Není to poslední oprava. V brzké době dojde k zprovoznění třídy 1. Máje a v budoucnu se budou opravit týkat i tramvajových tratí na Brněnské a drobné opravy na tramvajové trati třídy Míru a Palackého, kde by měly proběhnout opravy kritického stavu kolejových svršků,“ dodal na závěr primátor. K situaci se vyjádřil i ředitel dopravního podniku Jaromír Machálek, který nezapomněl poděkovat občanům města Olomouc za jejich toleranci.

Olomoucká tramvajová křižovatka na náměstí Národních hrdinů se řadí mezi jedny z nejsložitějších křižovatek v celé České republice, její oprava je tedy technicky náročnější. „Pro nás jako pro firmu je vždycky speciální, když děláme v našem domovském městě, je to pro nás vždycky větší zodpovědnost. Z toho důvodů jsem rád, že se nám podařilo nabídnout investorům stavby o 20 dní zkrácený termín realizace, což se nám i podařilo,“ uzavřel zhotovitel stavby Petr Buchta.

Po přestřihnutí šerpy se mohli účastníci projet historickou tramvají, která měla konečnou zastávku na Tržnici. 

Kam dál?

Z kamionu uniklo pět set litrů nebezpečného chloranu sodného

středa, 6. září 2017, 15:00

Pět stovek litrů nebezpečného chlornanu sodného uniklo dnes dopoledne z kamionu odstaveného nedaleko hlavní silnice z Přerova do...

Řidič kamionu vezoucí cement najel na patník. Doprava je nyní v místě...

úterý, 5. září 2017, 13:35

Dnes 5. 9. deset minut před polednem havaroval kamion v obci Slavíč. Řidič vozidla byl lehce zraněn.

Řidič nákladního vozidla najel na nezpevněnou krajnici. Převrácené...

úterý, 5. září 2017, 10:30

V pondělí 4. 9. kolem osmnácté hodiny došlo na ulici Šternberské v Olomouci k dopravní nehodě nákladního vozidla. Nehoda si...

V katastru obce Šternberk došlo ke střetu dvou osobních vozidel....

pondělí, 4. září 2017, 16:30

V neděli 3. 9. krátce před patnáctou hodinou došlo ve směru od Šternberka na Komárov ke srážce dvou vozidel. Autonehoda si...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Šéf Boeingu připustil chyby, získat zpět důvěru potrvá

Šéf americké společnosti Boeing dnes připustil, že se firma dopustila chyby při zavádění problematického systému varování v pilotní kabině letounů Boeing 737 MAX. Zároveň předpověděl, že potrvá nějaký čas, než výrobce znovu získá důvěru zákazníků, otřesenou dvěma leteckými katastrofami s 346 oběťmi na životech. Ty vedly k zákazu létání zmíněných strojů po celém světě.

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

ČSSD podle Onderky bude ve vládě s ANO, dokud to půjde

ČSSD zůstane podle svého statutárního místopředsedy Romana Onderky ve vládní koalici s hnutím ANO, dokud to bude možné. Vládu by opustila v případě odsouzení premiéra Andreje Babiše (ANO) trestně stíhaného v souvislosti s údajným dotačním podvodem. Zvažovala by to, kdyby kauzy ministerského předsedy překryly smysl fungování kabinetu, v němž ČSSD prosazuje svůj program. Onderka to dnes uvedl v Partii televize Prima. Poznamenal, že ČSSD nechce odchodem z vlády vyklidit pole SPD Tomia Okamury.