Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci přibyde nových dvaačtyřicet stojanů na kola

 
středa, 1. listopadu 2017, 10:30

Více než 40 nových stojanů na jízdní kola bude ještě letos instalováno na území Olomouce, kde radnice v předchozích letech rozmístila stovku těchto zařízení. Nové stojany jsou schváleny památkáři a ke každému z nich lze připnout dvě kola, řekl primátorův náměstek Aleš Jakubec.

„Chceme cyklistům usnadnit možnost zaparkování kola, aby je nemuseli přivazovat ke stromům, kandelábrům nebo dopravním značkám," zdůvodnil Jakubec pořízení nových stojanů. Podle koordinátora cyklistické dopravy Stanislava Loserta jsou stojany rozmisťovány ve městě podle výsledků diplomové práce Jiřího Kutala z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého. "Vytipoval v ní nejvhodnější lokality," uvedl Losert.

Nové stojany budou na ulici:

  • Foersterova, před poštou
  • Palackého
  • Denisova, před kostelem Panny Marie Sněžné
  • třída Svobody, před spořitelnou a vedle polikliniky
  • Aksamitova, u polikliniky
  • Lazecká, u finančního úřadu
  • Kateřinská, u městské policie
  • Hynaisova, naproti magistrátu

Cena jednoho stojanu s montáží a stavebními úpravami činí zhruba 10.000 korun. V příštích letech by v Olomouci podle Jakubce mohlo být nainstalováno dalších přibližně 250 stojanů. „Na jejich pořízení budeme hledat příslušné dotační tituly," řekl Jakubec.

Náměstek upozornil, že výběr místa pro instalaci stojanů není jednoduchý, protože často jej komplikuje vedení inženýrských sítí i majetkoprávní vztahy s vlastníky pozemků.

Na území Olomouce je nyní zhruba sto stojanů na kola, které pořídila radnice. Další stojany instalovaly soukromé firmy, instituce nebo obchody.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Chladné a vlhké počasí může silnice změnit v kluziště. Černý led může...

středa, 1. listopadu 2017, 07:30

Aktuálně by řidiči měli pamatovat především na nebezpečí vzniku ledovky v důsledku padajícího mrznoucího deště, mrholení či...

Máte přezuto? Od 1. listopadu byste měli jezdit se zimními...

úterý, 31. října 2017, 13:30

V některých koutech České republiky už nasněžilo a zima je tak za dveřmi. Od 1. listopadu mají řidiči povinnost použít zimní...

U Senice na Hané se čelně střetla dvě auta, zranily se čtyři osoby....

úterý, 31. října 2017, 12:00

Čtyři osoby se zranili při nehodě, ke které došlo v pondělí 30. října kolem půl jedné odpoledne mezi Senicí na Hané a Seničkou....

Mezi Litovlí a Třemi Dvory se převrátila cisterna s moukou

pondělí, 30. října 2017, 11:30

V pondělí 30. října se stala dopravní nehoda mezi Litovlí a Třemi Dvory. Převrhlo se tam nákladní auto s cisternou převážející...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Etická komise potvrdila, že bývalý prorektor opisoval texty

Etická komise Univerzity Karlovy (UK) potvrdila stanovisko etické komise Filozofické fakulty, že se bývalý prorektor univerzity Martin Kovář dopustil plagiátorství. Rozsah jeho opisování označila komise za významný. Vyplývá to ze stanoviska komise, které univerzita zveřejnila na facebooku. Na možné Kovářovo opisování upozornili loni tři doktorandi. Kovář v souvislosti s případem v prosinci rezignoval na funkci prorektora a ke konci roku odešel i z fakulty. Obvinění z plagiátorství už dříve odmítl.

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).