Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor na rozbředlý sníh a náledí. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

 
pátek, 29. prosince 2017, 09:00

Silnice jsou ráno kvůli zbytkům rozbředlého sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. V horských oblastech může být místy i náledí. Ředitelství silnic a dálnic ČR vzývá řidiče k opatrné a pozorné jízdě.

V noci sněžilo v Jeseníkách i v jižních částech Olomouckého kraje. „Ve vyšších polohách Jesenicka a Šumperska napadlo zhruba od pěti do smi centimetrů sněhu. Jinak to byl poprašek do jednoho centimetru," řekl dispečer společnosti, která zajišťuje zimní údržbu silnic první třídy.

Nejvíce sněhu napadlo na Červenohorském sedle, kde je již silnice po chemickém posypu mokrá se zbytky rozbředlého sněhu. Vozovka může místy namrzat. „Silnice první třídy jsou chemicky ošetřené a sníh na nich neleží," uvedl dispečer.

Zbytky rozbředlého sněhu pokrývají na Jesenicku a Šumpersku také silnice druhé a třetí třídy. V nižších polohách horských okresů jsou vozovky holé a mokré.

Na zbytky rozbředlého sněhu si ráno musí dát pozor řidiči i na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku. Hlavní silniční tahy tam jsou holé a mokré, rozbředlý sníh se na vozovkách drží ve vyšších polohách. Opatrnost je na místě například v okolí Konice či Protivanova na Prostějovsku.

 

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Kam dál?

Počet srážek vozidel se zvěří přibývá

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:00

Ve středu 27. prosince řešili policisté dvě dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu vozidel s lesní zvěří. Žádná z osob...

Řidička během havárie vypadla z bočního okna a zůstala ležet v...

středa, 27. prosince 2017, 13:30

V pátek 22. prosince v sedm hodin ráno došlo na silnici mezi obcemi Stará Ves a Říkovice na Přerovsku k dopravní nehodě osobního...

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes opatrní, je mlha

úterý, 26. prosince 2017, 10:00

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes ráno opatrní, místy je mlha. Námraza hrozí na dálnici D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad...

Některé silnice v Jeseníkách pokrývá uježděná vrstva sněhu

pondělí, 25. prosince 2017, 10:00

Ve vyšších polohách Šumperska leží na silnicích zbytky uježděné vrstvy sněhu kryté posypem. Je tam také místy mlhavo. Ostatní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovu kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.