Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pozor na rozbředlý sníh a náledí. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

 
pátek, 29. prosince 2017, 09:00

Silnice jsou ráno kvůli zbytkům rozbředlého sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. V horských oblastech může být místy i náledí. Ředitelství silnic a dálnic ČR vzývá řidiče k opatrné a pozorné jízdě.

V noci sněžilo v Jeseníkách i v jižních částech Olomouckého kraje. „Ve vyšších polohách Jesenicka a Šumperska napadlo zhruba od pěti do smi centimetrů sněhu. Jinak to byl poprašek do jednoho centimetru," řekl dispečer společnosti, která zajišťuje zimní údržbu silnic první třídy.

Nejvíce sněhu napadlo na Červenohorském sedle, kde je již silnice po chemickém posypu mokrá se zbytky rozbředlého sněhu. Vozovka může místy namrzat. „Silnice první třídy jsou chemicky ošetřené a sníh na nich neleží," uvedl dispečer.

Zbytky rozbředlého sněhu pokrývají na Jesenicku a Šumpersku také silnice druhé a třetí třídy. V nižších polohách horských okresů jsou vozovky holé a mokré.

Na zbytky rozbředlého sněhu si ráno musí dát pozor řidiči i na Olomoucku, Přerovsku a Prostějovsku. Hlavní silniční tahy tam jsou holé a mokré, rozbředlý sníh se na vozovkách drží ve vyšších polohách. Opatrnost je na místě například v okolí Konice či Protivanova na Prostějovsku.

 

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK

Kam dál?

Počet srážek vozidel se zvěří přibývá

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:00

Ve středu 27. prosince řešili policisté dvě dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu vozidel s lesní zvěří. Žádná z osob...

Řidička během havárie vypadla z bočního okna a zůstala ležet v...

středa, 27. prosince 2017, 13:30

V pátek 22. prosince v sedm hodin ráno došlo na silnici mezi obcemi Stará Ves a Říkovice na Přerovsku k dopravní nehodě osobního...

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes opatrní, je mlha

úterý, 26. prosince 2017, 10:00

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes ráno opatrní, místy je mlha. Námraza hrozí na dálnici D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad...

Některé silnice v Jeseníkách pokrývá uježděná vrstva sněhu

pondělí, 25. prosince 2017, 10:00

Ve vyšších polohách Šumperska leží na silnicích zbytky uježděné vrstvy sněhu kryté posypem. Je tam také místy mlhavo. Ostatní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Lidé mají možnost určit novou podobu areálu Zbrojovky. Zájem je stále větší

Už několik měsíců se může veřejnost podílet na rozhodování o nové podobě areálu bývalé Zbrojovky v brněnských Židenicích. Zájem lidí přitom neustále roste. Developerská firma CPI Property Group, která je majitelem objektu, postupně lidem odhaluje možnosti, jak by mohl vypadat nový areál, jež je rozdělený do šesti zón.

Nezvyklé teplo v pátek v Česku přepisovalo tabulky rekordů

Teploty na několika místech Česka v pátek vystoupaly nad 15 stupňů Celsia. Nejvyšší teplotu, 15,5 stupně, naměřili meteorologové v Neumětelích na Berounsku. Teplotní rekordy pro 15. únor dnes byly překonány na pětině stanci měřících alespoň 30 let, uvedl na svém informačním webu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Statisíce lidí ve městech spí v hluku, v Praze přes milion

Statisíce lidí ve velkých městech spí podle strategických hlukových map ministerstva zdravotnictví v nadměrném hluku. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) i českých hygieniků by neměl hluk před okny domů přesáhnout během dne v průměru 55 a v noci 40 decibelů. V Praze tuto hranici překračuje bydliště 1,12 milionu lidí, v Brně 350 tisíc.