Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouckém kraji před polednem hustě sněžilo, zejména ve vyšších polohách jsou silnice pod sněhem

 
středa, 3. ledna 2018, 13:17

V Olomouckém kraji začalo dnes před polednem hustě sněžit, silnice především na severu regionu jsou pod sněhem. Silničáři mají venku veškerou techniku. Řidiče nabádají, pokud nemusejí, aby se do hor nevydávali. Sněžit začalo i v níže položených částech kraje, sněžení navíc doprovází silný nárazový vítr. Cesty jsou zatím průjezdné, motoristé by však měli dbát na zvýšenou opatrnost.

„Už to přišlo, máme tady masivní sněžení. Začalo to kolem 10:00, napadlo dosud deset až 15 centimetrů. Velkým problémem jsou nyní kamiony. Nedoporučujeme, aby na Červenohorské sedlo vůbec vyjížděli, řidič by měli počkat dole, až se to uklidní. Osobní auta silnice s opatrností projedou. Veškerá technika je nyní venku a sníh odklízí," řekl dnes dispečer společnosti, která má na starosti v kraji úklid silnic prvních tříd.

S problémy musejí počítat řidiči také na vedlejších cestách na severu regionu. „Je zataženo a silně sněží, ve vyšších polohách fouká nárazový vítr. Všechny vozovky jsou pod sněhem, sněží opravdu hustě. Provádí se údržba, veškerá technika je venku. Bude to chvíli trvat, poté se má oteplit, sněhové srážky by měly být snad už poté jen na horách," řekl dnes dispečer šumperské správy silnic.

S opatrností musejí počítat řidiči také na Jesenicku. Sněžit tam začalo hustě po 10:00. „Je tady husté sněžení, silný vítr, chytá to nejvíce oblast Ostružné a Videlského kříže, tam máme nejvíce starostí. Průjezdné to je, na Ostružné provoz částečně komplikoval kamion, ale už je pryč. Všechny sypače jsou nasazeny. Pokud však řidiči nemusejí nyní přejíždět přes tyto kopce, ať raději počkají," řekl dnes dispečer jesenické správy silnic. Husté sněžení zasáhlo i nižší polohy Olomouckého kraje. I tam je opatrnost na místě.

Napsal(a) ČTK | Foto Ivo Spisar

Kam dál?

Pozor na rozbředlý sníh a náledí. Silnice jsou sjízdné se zvýšenou...

pátek, 29. prosince 2017, 09:00

Silnice jsou ráno kvůli zbytkům rozbředlého sněhu sjízdné se zvýšenou opatrností. V horských oblastech může být místy i náledí....

Počet srážek vozidel se zvěří přibývá

čtvrtek, 28. prosince 2017, 12:00

Ve středu 27. prosince řešili policisté dvě dopravní nehody, při kterých došlo ke střetu vozidel s lesní zvěří. Žádná z osob...

Řidička během havárie vypadla z bočního okna a zůstala ležet v...

středa, 27. prosince 2017, 13:30

V pátek 22. prosince v sedm hodin ráno došlo na silnici mezi obcemi Stará Ves a Říkovice na Přerovsku k dopravní nehodě osobního...

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes opatrní, je mlha

úterý, 26. prosince 2017, 10:00

Řidiči v Olomouckém kraji musí být dnes ráno opatrní, místy je mlha. Námraza hrozí na dálnici D35 mezi Olomoucí a Lipníkem nad...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.