Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič bez dokladů ujížděl policii, naboural do dalšího auta

 
pátek, 26. ledna 2018, 13:30

Devětadvacetiletý muž jel jednosměrkou, na jejímž konci zahlédl policejní hlídku. Vzhledem k tomu, že nechtěl riskovat silniční kontrolu, rozhodl se z této situace doslova vycouvat. Při couvání jednosměrkou si však nevšiml za ním jedoucího auta a došlo k bočnímu střetu vozidel. Po této nehodě se řidič z místa navíc pokusil ujet.

Nehoda se stala ve čtvrtek 25. ledna 2018 po čtvrté odpolední v Prostějově v ulici Za Brněnskou na křižovatce s Určickou. Policisté řidičovo podivné počínání i dopravní nehodu viděli, proto jej začali pronásledovat a po několika desítkách metrů řidiče zastavili.

„Proč se chtěl řidič policejní kontrole vyhnout, bylo zřejmé již brzy po jeho zastavení. Po výzvě k předložení dokladů totiž nebyl schopen předložit řidičský průkaz, protože není a nikdy nebyl jeho držitelem,“ řekl policejní mluvčí František Kořínek. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 25 000 korun. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

„Řidič Fabie je nyní pro své jednání podezřelý z několika dopravních přestupků. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ doplnil Kořínek.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Pixabay.com

Kam dál?

Třiašedesátiletý řidič srazil autem šedesátiletou cyklistku, pak ji...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 18:00

Třiašedesátiletý řidič osobního auta přijel na křižovatku, kde zastavil na stopce. Když se rozjížděl, přehlédl šedesátiletou ženu...

VIDEO: Zloděj v nestřeženém okamžiku vytáhl muži peněženku z kapsy,...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 15:30

Policie vyšetřuje krádež, ke které došlo v neděli 3. prosince loňského roku před devátou hodinou dopoledne v prodejně Lidl v...

Po kritice se opět mění autobusové řády, od neděle se snad bude...

čtvrtek, 25. ledna 2018, 07:30

Linkové autobusy v Olomouckém kraji začnou od neděle jezdit podle upravených jízdních řádů. Krajský koordinátor dopravy jízdní...

Žena vypila litr a půl vína, pak usedla za volant a nadýchala přes...

středa, 24. ledna 2018, 19:30

Osmatřicetiletou ženu, která v sobě za volantem vezla i dvě promile alkoholu, odhalila policejní kontrola. K té došlo v úterý 23....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.