Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Olomouci se letos opraví silnice za více než 60 milionů korun

 
pondělí, 12. února 2018, 07:30

Více než 60 milionů korun letos investuje olomoucká radnice do oprav silničních komunikací a chodníků ve městě. Ve srovnání s loňským rokem jsou tyto investice letos vyšší zhruba o deset milionů korun, řekl primátor Antonín Staněk.

Sedm plánovaných akcí, na které je vyčleněno 22,4 milionu korun, dostalo od radních prioritu. „Nejvyšší jednorázovou částku 5,5 milionu korun jsme uvolnili pro opravu Dobnerovy ulice v rozsahu od Stupkovy po ulici Na Chmelnici. Vedl nás k tomu výrazně zhoršený technický stav komunikace i chodníků, stejně jako chystaná bytová výstavba," uvedl Staněk.

Další větší opravu za 3,2 milionu korun letos dělníci provedou například v Křelovské ulici v Řepčíně. Na seznamu plánovaných oprav jsou i chodníky v ulicích Dobrovského, I. P. Pavlova, Dvořákova a na třídě Svornosti. V Dvořákově ulici bude navíc zřízena i nová autobusová zastávka.

Pro celoroční drobnější údržbu prostřednictvím Technických služeb města Olomouce se počítá s téměř 40 miliony korun a pět milionů korun zůstává jako rezerva. „Případnou rezervu hodláme použít pro náhradní trasování hromadné i individuální dopravy v souvislosti s budováním protipovodňových opatření v ulici Komenského," dodal Staněk.

Napsal(a) ČTK | Foto pxhere.com

Kam dál?

Jaguáří samice Inti z olomoucké zoo má problém se zuby. V přírodě by...

neděle, 11. února 2018, 10:00

Jaguářice Inti přišla do olomoucké zoo v roce 2010. V roce 2013 se řešila první závažná zdravotní komplikace Inti, kdy měla...

V areálu Fakultní nemocnice vznikne nový chodník, povede kolem...

sobota, 10. února 2018, 16:00

Nový chodník do konce týdne usnadní pěším cestu kolem budovy Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc. Zhruba...

Dvaašedesátiletá řidička nadýchala ve čtyři odpoledne přes dvě...

pátek, 9. února 2018, 20:30

Osobní auto značky Ford zastavila v rámci policejní kontroly hlídka ve čtvrtek 8. února 2018 před čtvrtou odpolední v Bedihošti...

Žena nechala kabelku zavěšenou na kočárku před restaurací, když se...

pátek, 9. února 2018, 18:00

Zatím neznámý pachatel ukradl osmapadesátileté ženě kabelku, kterou nechala zavěšenou na kočárku před restaurací v Hněvotíně....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pokud Petříček nebude místopředsedou ČSSD, zváží odchod z vlády

Pokud březnový sjezd ČSSD nezvolí ministra zahraničí Tomáše Petříčka místopředsedou strany, zváží setrvání ve vládní funkci. Neúspěch na sjezdu by vnímal jako signál, že jeho politika nemá ve straně dostatečnou podporu. Na sjezdu chce prosazovat moderní levicovou politiku, v případě zvolení místopředsedou by pak chtěl ve vládě razantněji prosazovat priority ČSSD vůči hnutí ANO.

Z představenstva Seznamu odchází jeho majitel Ivo Lukačovič

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu.

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.