Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podle Zahradníčka budou další změny v jízdních řádech krajské dopravy zapracovány během března

 
úterý, 27. února 2018, 07:30

Další větší úpravy jízdních řádů veřejné autobusové dopravy, které v Olomouckém kraji platí od 1. ledna a ihned sklidily kritiku cestujících i starostů, budou provedeny do poloviny března. Na jednání krajského zastupitelstva to dnes řekl hejtmanův náměstek Jan Zahradníček (ANO), podle kterého se největší problémy v nových jízdních řádech linkových autobusů podařilo vyřešit už v lednu.

„V druhé vlně vychytáme další problémy (v jízdních řádech) a vrátíme se ke starému modelu, který nejvíce vycházel z připomínek starostů," řekl zastupitelům Zahradníček. Posíleny budou autobusové spoje v pracovních dnech, naopak klesne počet víkendových spojů, aby byly zachovány celkové parametry soutěže na linkovou autobusovou dopravu v kraji. „Eliminovány budou ty víkendové spoje, které jsou nevytížené," dodal Zahradníček. Menší změny jízdních řádů budou i v dalších měsících.

Podle vedoucí oddělení dispečerského řízení Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého (KIDSOK) kraje Lenky Zajíčkové bylo zejména na Hranicku, Prostějovsku a Přerovsku po Novém roce problémových míst v autobusové dopravě tolik, že některé úpravy musely být v lednu kvůli nedostatku času odloženy a budou vyřešeny v následujících týdnech.

Nové jízdní řády linkových autobusů začaly v kraji platit 1. ledna, přičemž si na ně hned po Novém roce stěžovalo velké množství cestujících. Na problémy s autobusovou dopravou upozornila také olomoucká radnice. Krajská rada pak kvůli tomu odvolala ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka.

Podle poslance a opozičního zastupitele Mariana Jurečky (Koalice pro Olomoucký kraj) mělo hejtmanství připomínky starostů k novým jízdním řádům k dispozici už od loňského října, takže chyby mohly být napraveny mnohem dříve. „Starostové říkali, že mají pocit, že jejich připomínky nejsou objektivně vyřizovány," podotkl.

Podle Zahradníčka byl problém s novými jízdními řády do značné míry způsoben špatnou komunikací s bývalým vedením KIDSOK, což je příspěvková organizace kraje. „KIDSOK moc neinformoval a když už, tak se stavěl do roviny, že to dělá nejlépe a nikdo do toho moc nemluvte," podotkl Zahradníček.

Nové jízdní řády autobusů v kraji hned na začátku roku vzbudily bouřlivou diskusi cestujících. Lidé se pozastavovali například nad tím, že autobusy přijíždějící do Olomouce ve směru od Hluboček, Doloplaz a Velké Bystřice zastavují jen na autobusovém nádraží a nejezdí až k vlakovému. Některým cestujícím vadilo, že příměstské autobusy už nejezdí po všech zastávkách ve městech jako dosud či že děti z Konice a okolí budou do školy místo autobusem jezdit vlakem. Vedení KIDSOK tyto změny zdůvodnilo snahou zvýšit efektivitu dopravního systému či omezenou kapacitou prostoru před hlavním vlakovým nádražím.

KIDSOK organizuje veřejnou autobusovou a železniční dopravu v Olomouckém kraji. Dopravu cestujících v kraji zajišťují čtyři autobusoví dopravci, Dopravní podnik města Olomouce a České dráhy.

Napsal(a) ČTK | Foto KIDSOK facebook

Kam dál?

Kvůli mrazu chodí terénní pracovníci za olomouckými bezdomovci častěji

pondělí, 26. února 2018, 21:00

Častěji než obvykle vyrážejí v těchto dnech do terénu pracovníci olomoucké charity, aby poskytli pomoc lidem bez domova. Řadu z...

Opilý muž s nožem v ruce vyhrožoval v Olomouci svojí matce zabitím,...

pondělí, 26. února 2018, 19:30

Pětatřicetiletý muž byl na návštěvě u svojí sedmapadesátileté matky, nejdřív jí začal vulgárně nadávat, pak ji měl fyzicky...

Sedmačtyřicetiletý muž slovně urážel a napadal svou ženu, nevlastnímu...

pondělí, 26. února 2018, 18:00

Mladý muž v sobotu 24. února 2018 odpoledne oznámil na linku 158, že mu jeho nevlastní otec opakovaně vyhrožuje fyzickou újmou....

FOTO: Lidské kosti vyplavaly při havárii vody na Nové Ulici v Olomouci

pondělí, 26. února 2018, 17:00

V sobotu 24. února došlo v olomoucké čtvrti Nová Ulice k havárii vody. Prasklo zde vodovodní potrubí a voda postupně zatopila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Díky sbírce vydala Iva Volková knihu. Pomůže pejskům v útulcích po celé republice

Díky sbírce na internetovém portálu Hit Hit mohla Iva Volková, majitelka dočasného domova pro týrané pejsky Rafael o.p.s, vydat knihu Příběhy statečných. Peníze z prodeje pomůžou registrovaným útulkům v České republice hradit například nákladné operace.

Do České republiky se dostalo na deset tisíc pstruhů z Itálie se zakázanou látkou

Veterináři zjistili, že deset a půl tisíce pstruhů z Itálie mělo ve svalovině zakázanou leukomalachitovou zeleň, povolený limit vzorky přesáhly sedmkrát. Se zbytky této látky se veterináři v posledních letech setkávají spíše sporadicky, sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na Srí Lance zrušili po útocích zákaz vycházení, obětí je již 290

Úřady na Srí Lance dnes ráno zrušily zákaz vycházení, který byl vyhlášen v neděli kvůli atentátům. Při nich zemřelo na 290 lidí a dalších asi 500 bylo zraněno. Policie v této souvislosti zadržela 24 lidí, k útokům se ale zatím nikdo nepřihlásil. Agentura AP s odvoláním na forenzního odborníka uvedla, že útoky podle dosavadního vyšetřování spáchalo sedm sebevražedných atentátníků. Před cestami na Srí Lanku varovaly své občany USA, podle nichž na ostrově hrozí další útoky.