Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Podle Zahradníčka budou další změny v jízdních řádech krajské dopravy zapracovány během března

 
úterý, 27. února 2018, 07:30

Další větší úpravy jízdních řádů veřejné autobusové dopravy, které v Olomouckém kraji platí od 1. ledna a ihned sklidily kritiku cestujících i starostů, budou provedeny do poloviny března. Na jednání krajského zastupitelstva to dnes řekl hejtmanův náměstek Jan Zahradníček (ANO), podle kterého se největší problémy v nových jízdních řádech linkových autobusů podařilo vyřešit už v lednu.

„V druhé vlně vychytáme další problémy (v jízdních řádech) a vrátíme se ke starému modelu, který nejvíce vycházel z připomínek starostů," řekl zastupitelům Zahradníček. Posíleny budou autobusové spoje v pracovních dnech, naopak klesne počet víkendových spojů, aby byly zachovány celkové parametry soutěže na linkovou autobusovou dopravu v kraji. „Eliminovány budou ty víkendové spoje, které jsou nevytížené," dodal Zahradníček. Menší změny jízdních řádů budou i v dalších měsících.

Podle vedoucí oddělení dispečerského řízení Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého (KIDSOK) kraje Lenky Zajíčkové bylo zejména na Hranicku, Prostějovsku a Přerovsku po Novém roce problémových míst v autobusové dopravě tolik, že některé úpravy musely být v lednu kvůli nedostatku času odloženy a budou vyřešeny v následujících týdnech.

Nové jízdní řády linkových autobusů začaly v kraji platit 1. ledna, přičemž si na ně hned po Novém roce stěžovalo velké množství cestujících. Na problémy s autobusovou dopravou upozornila také olomoucká radnice. Krajská rada pak kvůli tomu odvolala ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka.

Podle poslance a opozičního zastupitele Mariana Jurečky (Koalice pro Olomoucký kraj) mělo hejtmanství připomínky starostů k novým jízdním řádům k dispozici už od loňského října, takže chyby mohly být napraveny mnohem dříve. „Starostové říkali, že mají pocit, že jejich připomínky nejsou objektivně vyřizovány," podotkl.

Podle Zahradníčka byl problém s novými jízdními řády do značné míry způsoben špatnou komunikací s bývalým vedením KIDSOK, což je příspěvková organizace kraje. „KIDSOK moc neinformoval a když už, tak se stavěl do roviny, že to dělá nejlépe a nikdo do toho moc nemluvte," podotkl Zahradníček.

Nové jízdní řády autobusů v kraji hned na začátku roku vzbudily bouřlivou diskusi cestujících. Lidé se pozastavovali například nad tím, že autobusy přijíždějící do Olomouce ve směru od Hluboček, Doloplaz a Velké Bystřice zastavují jen na autobusovém nádraží a nejezdí až k vlakovému. Některým cestujícím vadilo, že příměstské autobusy už nejezdí po všech zastávkách ve městech jako dosud či že děti z Konice a okolí budou do školy místo autobusem jezdit vlakem. Vedení KIDSOK tyto změny zdůvodnilo snahou zvýšit efektivitu dopravního systému či omezenou kapacitou prostoru před hlavním vlakovým nádražím.

KIDSOK organizuje veřejnou autobusovou a železniční dopravu v Olomouckém kraji. Dopravu cestujících v kraji zajišťují čtyři autobusoví dopravci, Dopravní podnik města Olomouce a České dráhy.

Napsal(a) ČTK | Foto KIDSOK facebook

Kam dál?

Kvůli mrazu chodí terénní pracovníci za olomouckými bezdomovci častěji

pondělí, 26. února 2018, 21:00

Častěji než obvykle vyrážejí v těchto dnech do terénu pracovníci olomoucké charity, aby poskytli pomoc lidem bez domova. Řadu z...

Opilý muž s nožem v ruce vyhrožoval v Olomouci svojí matce zabitím,...

pondělí, 26. února 2018, 19:30

Pětatřicetiletý muž byl na návštěvě u svojí sedmapadesátileté matky, nejdřív jí začal vulgárně nadávat, pak ji měl fyzicky...

Sedmačtyřicetiletý muž slovně urážel a napadal svou ženu, nevlastnímu...

pondělí, 26. února 2018, 18:00

Mladý muž v sobotu 24. února 2018 odpoledne oznámil na linku 158, že mu jeho nevlastní otec opakovaně vyhrožuje fyzickou újmou....

FOTO: Lidské kosti vyplavaly při havárii vody na Nové Ulici v Olomouci

pondělí, 26. února 2018, 17:00

V sobotu 24. února došlo v olomoucké čtvrti Nová Ulice k havárii vody. Prasklo zde vodovodní potrubí a voda postupně zatopila...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.