Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na olomouckých mostech se kvůli rekontrukci nesmí míjet tramvaje

 
pátek, 16. března 2018, 18:00

Dopravní podnik omezil provoz tramvají na třech mostech mezi centrem Olomouce a hlavním nádražím, jejichž konstrukce vyžaduje opravu. Na mostech přes řeku Moravu, Bystřici a Mlýnský potok, které mají být součástí objízdných tras při stavbě protipovodňových opatření, se nyní tramvaje nesmí míjet.

„Jde o preventivní opatření, aby mosty nebyly přetěžovány," řekla mluvčí radnice Radka Štědrá. Most přes řeku Moravu nahradí nová mostní konstrukce, další dva budou opraveny. Podle Dopravního podniku města Olomouce je důvodem omezení tramvajového provozu na třech mostech jejich technický stav. „V tuto chvíli opravdu platí nařízení, že na mostech se tramvaje nesmí míjet a přednost má tramvaj jedoucí směrem na hlavní nádraží," uvedl DPMO na Facebooku.

Mosty přes Mlýnský potok a řeku Bystřici podle Štědré kontrolovali v letech 2015 až 2017 odborníci, kteří doporučili jejich opravu. „Dokumentace pro stavební povolení na oba tyto mosty jsou před dokončením. V letošním roce se předpokládá získání obou stavebních povolení. Obě akce mohou být v příštím roce zařazeny do návrhu plánu investic, v úzké návaznosti na výstavbu protipovodňových opatření," uvedla Štědrá.

Omezení tramvajového provozu má vyloučit riziko přetížení mostních konstrukcí. „Jde tedy výlučně o preventivní opatření ve vztahu ke zmíněným objízdným trasám, které vstoupilo v platnost už v předstihu, a cestujících MHD se nijak nedotkne," uvedla mluvčí.

Stavba protipovodňových opatření v této části Olomouce bude zahájena na jaře, kdy bude uzavřen most přes řeku Moravu v Komenského ulici. Pak se bude na jeho místě stavět nový, což zabere asi 15 měsíců. V okolí dopravně vytížené Komenského ulice kvůli tomu budou zřízeny objízdné trasy.

Na jaře 2020 by měl přijít na řadu most přes řeku Moravě na Masarykově třídě, po kterém jezdí tramvaje. V té době už bude v provozu nový most v Komenského ulici. Stavba nového mostu na Masarykově třídě potrvá 25 měsíců a vždy polovina mostu má být k dispozici pro veřejnou dopravu.

V Olomouci je 34 mostů a 17 lávek pro pěší. Město loni do jejich oprav investovalo 4,8 miliony korun a letos má tato částka podle rozhodnutí městské rady vzrůst na 12,8 milionu korun. „V roce 2013 jsme přijali nového zaměstnance specializovaného na mosty, který na základě mostních prohlídek zajišťuje projektové dokumentace na nutné opravy mostů, dále provádí výběrová řízení na dodavatele vybraných oprav a následně je dozoruje," dodala Štědrá.

Napsal(a) ČTK | Foto Jakub Wittka

Kam dál?

Policie pátrá po Čestmíru Matouškovi z Olomouce. Ve čtvrtek odešel z...

pátek, 16. března 2018, 15:36

Policie dnes vyhlásila pátrání po Olomoučanovi Čestmírovi Matouškovi, který ve čtvrtek 15. března odešel z domu na Nových Sadech...

Dveře jsem za sebou zavřel, řekl poslední nastupující do vlaku, z...

pátek, 16. března 2018, 13:30

Před olomouckým okresním soudem v pátek 16. března stanul svědek, který zřejmě jako poslední nastoupil v Olomouci do vlaku...

V Pevnosti poznání prožijeme už tuto sobotu Soví noc

pátek, 16. března 2018, 12:00

Živé sovičky, popularizační přednáška i vycházka do olomouckých parků za městskými druhy sov. To slibuje akce s názvem Soví noc,...

Žena neustála dobrzdění tramvaje, spadla a se zraněním obličeje...

pátek, 16. března 2018, 10:30

Ve čtvrtek 15. března kolem druhé odpolední vyjížděli záchranáři na ulici Palackého v Olomouci. Cestující, která stála v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.

Průměrná cena benzinu stoupla za poslední týden o 31 haléřů

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzin od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55 koruny za litr. Naftu tankují motoristé v průměru za 31,85 koruny za litr, o 15 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z údajů firmy CCS, která ceny sleduje.

Řidička trolejbusu v Budějcích řídila pod vlivem drog, za jízdy si měla lakovat i nehty

Policisté v Budějcích vyšetřují případ řidičky, která v pátek 12. dubna před polednem řídila trolejbus pod vlivem drog. Hlídka si na ženu počkala na konečné zastávce na sídlišti Máj, kde ji otestovali na alkohol a přítomnost drog. Zkouška na drogy byla pozitivní.