Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na olomouckých mostech se kvůli rekontrukci nesmí míjet tramvaje

 
pátek, 16. března 2018, 18:00

Dopravní podnik omezil provoz tramvají na třech mostech mezi centrem Olomouce a hlavním nádražím, jejichž konstrukce vyžaduje opravu. Na mostech přes řeku Moravu, Bystřici a Mlýnský potok, které mají být součástí objízdných tras při stavbě protipovodňových opatření, se nyní tramvaje nesmí míjet.

„Jde o preventivní opatření, aby mosty nebyly přetěžovány," řekla mluvčí radnice Radka Štědrá. Most přes řeku Moravu nahradí nová mostní konstrukce, další dva budou opraveny. Podle Dopravního podniku města Olomouce je důvodem omezení tramvajového provozu na třech mostech jejich technický stav. „V tuto chvíli opravdu platí nařízení, že na mostech se tramvaje nesmí míjet a přednost má tramvaj jedoucí směrem na hlavní nádraží," uvedl DPMO na Facebooku.

Mosty přes Mlýnský potok a řeku Bystřici podle Štědré kontrolovali v letech 2015 až 2017 odborníci, kteří doporučili jejich opravu. „Dokumentace pro stavební povolení na oba tyto mosty jsou před dokončením. V letošním roce se předpokládá získání obou stavebních povolení. Obě akce mohou být v příštím roce zařazeny do návrhu plánu investic, v úzké návaznosti na výstavbu protipovodňových opatření," uvedla Štědrá.

Omezení tramvajového provozu má vyloučit riziko přetížení mostních konstrukcí. „Jde tedy výlučně o preventivní opatření ve vztahu ke zmíněným objízdným trasám, které vstoupilo v platnost už v předstihu, a cestujících MHD se nijak nedotkne," uvedla mluvčí.

Stavba protipovodňových opatření v této části Olomouce bude zahájena na jaře, kdy bude uzavřen most přes řeku Moravu v Komenského ulici. Pak se bude na jeho místě stavět nový, což zabere asi 15 měsíců. V okolí dopravně vytížené Komenského ulice kvůli tomu budou zřízeny objízdné trasy.

Na jaře 2020 by měl přijít na řadu most přes řeku Moravě na Masarykově třídě, po kterém jezdí tramvaje. V té době už bude v provozu nový most v Komenského ulici. Stavba nového mostu na Masarykově třídě potrvá 25 měsíců a vždy polovina mostu má být k dispozici pro veřejnou dopravu.

V Olomouci je 34 mostů a 17 lávek pro pěší. Město loni do jejich oprav investovalo 4,8 miliony korun a letos má tato částka podle rozhodnutí městské rady vzrůst na 12,8 milionu korun. „V roce 2013 jsme přijali nového zaměstnance specializovaného na mosty, který na základě mostních prohlídek zajišťuje projektové dokumentace na nutné opravy mostů, dále provádí výběrová řízení na dodavatele vybraných oprav a následně je dozoruje," dodala Štědrá.

Napsal(a) ČTK | Foto Jakub Wittka

Kam dál?

Policie pátrá po Čestmíru Matouškovi z Olomouce. Ve čtvrtek odešel z...

pátek, 16. března 2018, 15:36

Policie dnes vyhlásila pátrání po Olomoučanovi Čestmírovi Matouškovi, který ve čtvrtek 15. března odešel z domu na Nových Sadech...

Dveře jsem za sebou zavřel, řekl poslední nastupující do vlaku, z...

pátek, 16. března 2018, 13:30

Před olomouckým okresním soudem v pátek 16. března stanul svědek, který zřejmě jako poslední nastoupil v Olomouci do vlaku...

V Pevnosti poznání prožijeme už tuto sobotu Soví noc

pátek, 16. března 2018, 12:00

Živé sovičky, popularizační přednáška i vycházka do olomouckých parků za městskými druhy sov. To slibuje akce s názvem Soví noc,...

Žena neustála dobrzdění tramvaje, spadla a se zraněním obličeje...

pátek, 16. března 2018, 10:30

Ve čtvrtek 15. března kolem druhé odpolední vyjížděli záchranáři na ulici Palackého v Olomouci. Cestující, která stála v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

RECENZE: Kamasi Washington fanouškům naservíroval další epické album

Kamasi Washington je borec… blázen… nebo zkrátka megaloman. Točit tak obsáhlé desky, to se už v dnešním hudebním světě, který čím dál tím víc alba jako taková odsouvá na vedlejší kolej, příliš nevidí. Na 173 minut dlouhý debut Epic navazuje deskou delší o dalších 10 minut. Dostala název Heaven & Earth a je opět naprosto mocným dílem.

Liberec kvůli Czaroteku přijme novou vyhlášku. Jen zkoumám reakce, říká pořadatel události

Velký rozruch vzbudila informace, že se na konec dubna do Krásné Studánky opět chystá Czarotek. Na radnici i Liberecký kraj píší desítky rozhořčených obyvatel, kteří ještě mají v živé paměti loňský pětidenní tekkno maraton. Liberec se ale chce lépe bránit, v příštích dnech má schválit novou vyhlášku o pořádání podobných kulturních akcí.

ÚOHS uložil Finančnímu analytickém úřadu pokutu čtvrt milionu korun za podezřelou zakázku

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 250 tisíc korun pro Finanční analytický úřad ministerstva financí. Podle dřívějšího rozhodnutí ÚOHS chyboval finanční úřad při zadávání veřejné zakázky na dodávku softwaru za 10,5 milionu korun v roce 2017.