Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rychlost řidičů v Přerově budou hlídat radary

 
úterý, 27. března 2018, 07:30

Rychlost řidičů na silnicích ve třech místních částech Přerova začnou střežit radary. Nainstalovány budou ještě letos, město za ně zaplatí přes dva miliony korun. Radary budou dohlížet na řidiče v Lověšicích, Lýskách a Kozlovicích.

Magistrát bude muset být kvůli této novince posílen o sedm zaměstnanců, kteří se budou zabývat přestupky. Další pracovní místo pak vznikne u městské policie. To řekla mluvčí přerovské radnice Lenka Chalupová.

S návrhem na měření rychlosti přišel jako první výbor pro místní části. Respekt řidičů k dopravnímu značení v uvedených lokalitách je podle výboru malý. „Dopravní omezení rychlosti na silnici u Lověšic řidiči respektovali sotva dva měsíce. Během ledna a února už značku přehlíželi a překračovali rychlost. Mnohdy se ani nesnaží sundat nohu z plynu a jedou po čtyřproudové silnici, jako by tam žádná křižovatka nebyla. Právě na tomto úseku u Lověšic se staly v posledních deseti týdnech dvě smrtelné nehody," uvedl předseda výboru Radek Pospíšilík.

Město nyní schválilo dodávku radarového měřiče včetně čtyř skříní a softwaru na zpracování přestupků za 2,3 milionu korun. „Systém je opatřený modulem, který umožňuje rozpoznat registrační značky vozidel. Měření je možno provádět v obou směrech," uvedl náměstek primátora Pavel Košutek (ANO).

Systém podle něj umožní také samostatné zpracování oznámených přestupků - čili zjištění provozovatele auta v centrálním registru vozidel, ověření v registru obyvatel, zpracování výzvy a její odeslání, evidenci předepsaných plateb a kontrolu jejich úhrady. Systém zvládne i nutné propojení na další software, který magistrát při vyřizování přestupků využívá.

Podle zástupců radnice by díky operativnosti systému měli být úředníci schopni dodržet zákonem stanovené lhůty pro zpracování přestupků. „Předpokládáme, že budeme mít ke zpracování 150 oznámení denně, což dělá 3000 přestupků měsíčně," uvedla Jitka Kočicová z přerovského magistrátu.

V souvislosti se zavedením radarového měření rychlosti bude muset město přijmout do pracovního poměru osm nových zaměstnanců. Výběrové řízení na jejich pozice už bylo v pátek vyvěšeno na webu města. „Problematikou přestupků v souvislosti s radarovým měřením se bude zabývat šest nových úředníků z odboru evidenčních správních služeb, jeden úředník posílí odbor ekonomiky a přijmout bude třeba i jednoho pracovníka městské policie," uvedl vedoucí personálního oddělení přerovského magistrátu Radek Kuchta.

Mzdové náklady na sedm úředníků magistrátu vyjdou rozpočet města na půl roku na částku 2,5 milionu korun. Technika a vybavení kanceláří bude stát jednorázově asi milion korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Pixabay.com

Kam dál?

FOTO: Dvěma autům upadla kola za jízdy

pondělí, 26. března 2018, 18:00

Policisté v Olomouckém kraji řešili v těchto dnech dva podobné případy, kdy autům upadlo za jízdy kolo. Uvolněná kola poté...

Opilý řidič najel na ostrůvek ve Slavonínské ulici

pondělí, 26. března 2018, 13:30

V sobotu kolem páté hodiny ráno najel jednapadesátiletý řidič fabie na středový ostrůvek ve Slavonínské ulici v Olomouci. Policie...

Řidič jezdil na Horním náměstí s botičkou na autě

pondělí, 26. března 2018, 08:52

Řidič, který na Horním náměstí v Olomouci dostal botičku na svůj vůz, se v neděli odpoledne pokusil s botičkou rozjet. Poničil...

Mezi Moravským Berounem a Horní Loděnicí havaroval řidič se svým...

neděle, 25. března 2018, 11:59

V neděli 25. března v brzkých ranních hodinách havarovalo mezi Moravským Berounem a Horní Loděnicí auto řízené třiačtyřicetiletým...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Objem sázek v ČR byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný

Objem sázek v Česku byl loni proti roku 2000 více než čtyřnásobný. Zatímco loni dosáhl 249,5 miliardy korun, v roce 2000 to bylo 60,5 miliardy. Vyplývá to z údajů Generálního finančního ředitelství. Nejvíce připadá dlouhodobě na automaty (loni 58 procent), v poslední době roste podíl kurzových sázek (loni 28 procent). Nejvyšší výhra v Česku padla v roce 2015 v Eurojackpotu, sázející vyhrál v přepočtu 2,466 miliardy korun. Před sto lety se uskutečnil první tah Československé třídní loterie.

ODS chce o spolupráci jednat s konzervativně liberálními stranami

Předseda ODS Petr Fiala chce před parlamentními volbami v roce 2021 jednat o spolupráci se stranami, které patří do konzervativně liberálního proudu. Chce sestavit tým, který porazí hnutí ANO, a udělat reformy v boji s byrokracií, ve školství nebo v digitalizaci. Fiala to uvedl na dotaz k možnému vytvoření předvolebního bloku demokratických stran, o kterém dříve hovořil předseda Starostů a nezávislých (STAN) Vít Rakušan.

Hybridní autobusy testují Praha a Pardubice, Plzeň neuspokojily

V městské hromadné dopravě krajských měst přibývá v posledních letech vozů využívajících alternativní pohon. Dopravní podniky pořizují zejména elektromobily nebo vozy na stlačený zemní plyn (CNG), které jsou nízkoemisní a nahrazují část autobusů s naftovými motory. V případě trolejbusů provozují takzvané parciální vozy, které dokážou ujet část trasy na baterii. Praha v pondělí cestujícím představí hybridní autobus, který kombinuje spalovací motor s elektromotorem. Hybridní autobus testuje i dopravní podnik v Pardubicích, v minulosti ho zkoušela Plzeň, úspora paliva ale nesplnila její očekávání.