Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Most v Komenského ulici je kvůli protipovodňovým opatřením uzavřen, okolní ulice zaplnily kolony

 
pondělí, 21. května 2018, 12:00

Kolony automobilů zaplnily dnes ráno některé ulice v centru Olomouce, v jehož sousedství byl pro auta uzavřen most na důležité dopravní tepně v Komenského ulici. Po osmé ranní se ale doprava už zklidnila a automobilů v centru výrazně ubylo, zjistil na místě náš zpravodaj. Na provoz ráno kvůli uzavření mostu dohlíželi policisté. Mluvčí policie Libor Hejtman řekl, že doprava v Olomouci ráno sice zhoustla, avšak výraznější komplikace v provozu zatím nebyly hlášeny.

Přes starý most v Komenského ulici ode dneška kvůli zahájené výstavbě protipovodňové ochrany města a chystané stavbě dvou nových mostů můžou jezdit už jen autobusy MHD a vozidla integrovaného záchranného systému. Radnice proto připravila objízdnou trasu, která v následujících měsících odvede automobilovou dopravu z této části Olomouce přes Hodolany na dopravní tepnu vedoucí po Tovární a Velkomoravské ulici.

Část automobilového provozu se ráno přesměrovala u hlavního nádraží na Masarykovu třídu a navazující třídu 1. máje v centru města. Ve špičce se kolona automobilů táhla od náměstí Republiky až po křižovatku na Žižkově náměstí. Vysoký počet automobilů zkomplikoval v této části Olomouce i tramvajový provoz. Na křižovatce u Žižkova náměstí řídili dopravu policisté.

Dlouhé kolony se ráno naopak netvořily na Hodolanské ulici ani na silničním průtahu, který vede po Velkomoravské ulici. Nyní intenzita dopravy v centru i na Velkomoravské ulici klesla na obvyklou úroveň. Počet automobilů v ulicích města opět vzroste odpoledne.

Most v Komenského ulici kvůli nedávno zahájené stavbě protipovodňové ochrany čeká demolice. Na jeho místě bude postaven nový most. Pro městskou hromadnou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému bude průjezd starým mostem zachován až do 30. června. V sousedství mostu bude 1. července otevřena lávka pro pěší.

Na jaře zahájená stavba této části protipovodňových opatření u centra Olomouce má stát zhruba 750 milionů korun. Součástí projektu je vybudování dvou nových mostů. Jako první bude uzavřen právě most v Komenského ulici. Na jaře 2020 by měl přijít na řadu most na Masarykově třídě. Výstavba protipovodňových opatření v této části Olomouce potrvá celkem čtyři roky.

Protipovodňová opatření po dokončení ochrání Olomouc před více než třísetletou povodní, zatímco nyní koryto řeky Moravy pojme padesátiletý příval vody. Celková investice je odhadována na 1,75 miliardy korun. V roce 2013 byla dokončena stavba opatření, díky nimž jsou před záplavami z Moravy lépe chráněni obyvatelé čtvrtí Nové Sady a Nový Svět. Nyní byla zahájena příprava opatření v severní části Olomouce i na opačné straně.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Most na Komenského je zavřený, objížďka vede z Pavlovické přes...

pondělí, 21. května 2018, 08:49

Práce na protipovodňových opatřeních na řece Moravě v Olomouci pokračují a opět se mění dopravní omezení, která musejí řidič ve...

Mladíka zastavila policie, byl opilý a bez řidičáku

neděle, 20. května 2018, 19:00

Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý dvacetiletý řidič Škody Felicie, kterého policisté zastavili...

Stavba dálnice z Olomouce do Přerova se komplikuje, Rokytnice uspěla...

neděle, 20. května 2018, 13:00

Příprava stavby dálnice D55 z Olomouce do Přerova se komplikuje. Obec Rokytnice totiž uspěla se žalobou, kterou podala kvůli...

Řidička dostala se svým autem smyk, vůz skončil převrácený na pravý...

pátek, 18. května 2018, 20:30

Ve čtvrtek 17. května havarovala krátce po druhé hodině mezi Bratrušovem a Šumperkem řidička se svým vozem Opel Meriva. Dostala...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.