Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Most v Komenského ulici je kvůli protipovodňovým opatřením uzavřen, okolní ulice zaplnily kolony

 
pondělí, 21. května 2018, 12:00

Kolony automobilů zaplnily dnes ráno některé ulice v centru Olomouce, v jehož sousedství byl pro auta uzavřen most na důležité dopravní tepně v Komenského ulici. Po osmé ranní se ale doprava už zklidnila a automobilů v centru výrazně ubylo, zjistil na místě náš zpravodaj. Na provoz ráno kvůli uzavření mostu dohlíželi policisté. Mluvčí policie Libor Hejtman řekl, že doprava v Olomouci ráno sice zhoustla, avšak výraznější komplikace v provozu zatím nebyly hlášeny.

Přes starý most v Komenského ulici ode dneška kvůli zahájené výstavbě protipovodňové ochrany města a chystané stavbě dvou nových mostů můžou jezdit už jen autobusy MHD a vozidla integrovaného záchranného systému. Radnice proto připravila objízdnou trasu, která v následujících měsících odvede automobilovou dopravu z této části Olomouce přes Hodolany na dopravní tepnu vedoucí po Tovární a Velkomoravské ulici.

Část automobilového provozu se ráno přesměrovala u hlavního nádraží na Masarykovu třídu a navazující třídu 1. máje v centru města. Ve špičce se kolona automobilů táhla od náměstí Republiky až po křižovatku na Žižkově náměstí. Vysoký počet automobilů zkomplikoval v této části Olomouce i tramvajový provoz. Na křižovatce u Žižkova náměstí řídili dopravu policisté.

Dlouhé kolony se ráno naopak netvořily na Hodolanské ulici ani na silničním průtahu, který vede po Velkomoravské ulici. Nyní intenzita dopravy v centru i na Velkomoravské ulici klesla na obvyklou úroveň. Počet automobilů v ulicích města opět vzroste odpoledne.

Most v Komenského ulici kvůli nedávno zahájené stavbě protipovodňové ochrany čeká demolice. Na jeho místě bude postaven nový most. Pro městskou hromadnou dopravu a vozidla integrovaného záchranného systému bude průjezd starým mostem zachován až do 30. června. V sousedství mostu bude 1. července otevřena lávka pro pěší.

Na jaře zahájená stavba této části protipovodňových opatření u centra Olomouce má stát zhruba 750 milionů korun. Součástí projektu je vybudování dvou nových mostů. Jako první bude uzavřen právě most v Komenského ulici. Na jaře 2020 by měl přijít na řadu most na Masarykově třídě. Výstavba protipovodňových opatření v této části Olomouce potrvá celkem čtyři roky.

Protipovodňová opatření po dokončení ochrání Olomouc před více než třísetletou povodní, zatímco nyní koryto řeky Moravy pojme padesátiletý příval vody. Celková investice je odhadována na 1,75 miliardy korun. V roce 2013 byla dokončena stavba opatření, díky nimž jsou před záplavami z Moravy lépe chráněni obyvatelé čtvrtí Nové Sady a Nový Svět. Nyní byla zahájena příprava opatření v severní části Olomouce i na opačné straně.

Napsal(a) ČTK | Foto Google Maps

Kam dál?

Most na Komenského je zavřený, objížďka vede z Pavlovické přes...

pondělí, 21. května 2018, 08:49

Práce na protipovodňových opatřeních na řece Moravě v Olomouci pokračují a opět se mění dopravní omezení, která musejí řidič ve...

Zloděj ukradl z garáže zimní pneumatiky a pilu, způsobil škodu za...

pondělí, 21. května 2018, 07:30

Škodu za 17 tisíc korun způsobil zloděj, který se někdy v noci na pátek 18. května vloupal do jedné z řadových garáží v Uničově....

Mladíka zastavila policie, byl opilý a bez řidičáku

neděle, 20. května 2018, 19:00

Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelý dvacetiletý řidič Škody Felicie, kterého policisté zastavili...

Muž si opřel kolo za devět tisíc o zeď restaurace, za pět minut bylo...

neděle, 20. května 2018, 16:42

O zeď jedné z olomouckých restaurací si majitel opřel svoje kolo značky Kilimanjaro v sobotu 19. května odpoledne. Na místě ho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Facebook neměl zašifrované i miliony hesel uživatelů Instagramu

Facebook v nezašifrované podobě ukládal nejen hesla milionů uživatelů stejnojmenné sociální sítě, ale také k milionům účtů na síti Instagram. Kalifornská společnost dnes aktualizovala březnovou tiskovou zprávu o bezpečnostním problému, v níž původně hovořila o desetitisících zasažených instagramových účtů. Komentátorům neuniklo, že Facebook novou informaci vypustil ve chvíli, kdy americká média zaměstnává zveřejnění zprávy o ruských zásazích do prezidentských voleb.

Ministr spravedlnosti Kněžínek oznámil odchod, střídá ho Benešová

Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) oznámil, že se k 30. dubnu rozhodl rezignovat. Ve funkci ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová, kterou nominoval premiér Andrej Babiš (ANO). Hrad už potvrdil, že ji prezident jmenuje. Část opozice pokládá odchod Kněžínka za vynucený a výměnu dává do souvislosti s kauzou Čapího hnízda, v níž předseda vlády čerstvě čelí návrhu na podání obžaloby.