Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: Silnice na Olomoucku hlídaly děti, řidičům dávaly citróny nebo jablka

 
středa, 23. května 2018, 21:00

Dopravně preventivní akce s názvem „Jablko nebo citron“ proběhla 23. května 2018 dopoledne v Uničově, Litovli a ve Šternberku. Kromě policistů se do akce zapojila pojišťovna Generali a žáci čtvrtých tříd z vybrané základní školy v příslušném městě s pedagogickým doprovodem.

„Akce byla primárně zaměřena na kontrolu dodržování obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích řidiči motorových vozidel. Do provádění kontrol se zapojily i přítomné děti, které pod odborným dohledem policistů zkontrolované řidiče odměnily příslušným druhem ovoce,“ vysvětlila policejní mluvčí Lenka Vanková.

Když proběhla kontrola zastaveného auta bez problému, obdržel jeho řidič od dětí jablko a poděkování za respektování pravidel silničního provozu. Pokud se nějaký prohřešek u řidiče vyskytl, předaly děti kromě kyselého citronu rovněž upozornění na sjednání nápravy.

„V průběhu preventivní akce rozdaly děti vzorným řidičům celkem 37 jablek a těm, kteří se dopustili drobného prohřešku, celkem 13 citronů. Uvedená akce proběhla již několikrát v minulosti a pro její úspěch byla uskutečněna opětovně. Pojišťovna Generali zajistila dodávku čerstvého ovoce,“ doplnila Vanková.

Tisková zpráva

Kam dál?

Dítě vyvázlo z úterní smrtelné nehody cyklisty bez vážných následků

středa, 23. května 2018, 16:30

Bez vážnějších následků vyvázlo z úterní smrtelné nehody cyklisty na Přerovsku dítě, které s ním jelo na kole. Podle policistů...

Zloděj ukradl doručovateli balíků z dodávky peněženku se čtyřiceti...

středa, 23. května 2018, 13:30

Číšnický flek se čtyřiceti tisíci korunami ukradl v úterý 22. května odpoledne neznámý zloděj z dodávky doručovateli balíků u...

Auta bourala na úzké silnici. Řidič si myslel, že projede

středa, 23. května 2018, 12:00

V Prostějově došlo v úterý 22. května po půl dvanácté dopoledne k nehodě ve Wolkerově ulici. Dvě protijedoucí auta Seat a Škoda...

Opilá řidička převrátila svoje auto na střechu. Zraněné ženě pomohli...

středa, 23. května 2018, 10:30

V úterý 22. května před jedenáctou hodinou večerní došlo k dopravní nehodě osobního vozidla na silnici z Bratrušova do Šumperka....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.