Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cyklista narazil do sloupu a se zraněním skončil v nemocnici. Nadýchal skoro čtyři promile

 
neděle, 15. července 2018, 13:12

Třiadvacetiletý cyklista v pátek 13. července 2018 v sedm hodin večer narazil do sloupu elektrického vedení umístěného uprostřed komunikace v ulici Salajky v Brodku u Prostějova. Cyklista si způsobil zranění, se kterým musel být převezen do prostějovské nemocnice. Cyklista byl opilý, policistům nadýchal 3,74 promile alkoholu.

„Nyní je pro své jednání podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Za ten mu v případě prokázání viny hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 

Kam dál?

Horkovzdušný balon skončil na zemi po nárazu do střechy domu a...

neděle, 15. července 2018, 10:24

Přistávací manévr se nepovedl pilotovi horkovzdušného balonu v Žeravicích na Olomoucku před šestou večerní v pátek 13. července...

Pohonné hmoty zdražily, ceny jsou nejvyšší za posledních 3,5 roku

sobota, 14. července 2018, 14:00

Pohonné hmoty u čerpacích stanic v Česku za poslední týden opět mírně zdražily. Cena benzinu Natural 95 stoupla proti minulé...

Počet seniorů usmrcených na silnicích se výrazně zvýšil

sobota, 14. července 2018, 13:00

Na českých silnicích za letošní první pololetí v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za...

Hasiči v pátek testovali průjezdnost silnic ve městě

pátek, 13. července 2018, 19:30

V pátek 13. července hasiči vyrazili s technikou do ulic Olomouce a jiných větších měst, aby vyzkoušeli průjezdnost silnic a cest.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší zájem o eurovolby byl podle všeho v Praze

Zájem lidí o výběr kandidátů do Evropského parlamentu nebyl ani dnes dopoledne velký. Volební účast v jednotlivých krajích se podle zjištění zpravodajů pohybuje nejčastěji mezi 15 a 21 procenty. Zřejmě největší zájem o volby je v hlavním městě. V Praze odvolila téměř třetina oprávněných voličů. Vybírat zástupce do Evropského parlamentu šlo do dnešních 14:00, výsledek voleb bude zveřejněn v neděli pozdě večer.

Hodiny na Černé věži v Budějcích po čtyřiceti letech září novotou. Speciální barvu vybírali památkáři

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více než osm kilo speciální barvy, kterou vybírali památkáři. Hotovo by mělo být příští týden. Hlavní slovo má ale počasí.

Předmanželská smlouva? Ochrana před zchudnutím

Zhruba každé druhé manželství končí rozvodem. Je proto dobré myslet dopředu a zbytečným sporům o majetek předcházet. K tomu slouží předmanželská smlouva, ve které si snoubenci dohodnou jiný než zákonný majetkový režim.