Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Nové olomoucké tramvaje EVO1 za sebou mají testovací jízdy

 
neděle, 16. září 2018, 12:30

Do vozového parku Dopravního podniku města Olomouce po několika letech přibyl nový model tramvaje. Tramvaje EVO1 navazují na českou tradici tramvají s délkou 15 metrů, kterou u nás započaly nejúspěšnější tramvaje T3 (ČKD Tatra), píše se na oficiálním Facebooku podniku.

Vůz má dva plně otočné podvozky – otočné kolem středové osy (Komfort Plus) s pevnými nápravami, které jsou poháněné asynchronním trakčním motorem Pragoimex o výkonu 65 kW. Tramvaj je vybavena třemi typy brzd - provozní elektrodynamická motorová, parkovací kotoučová a nouzová elektromagnetická kolejnicová brzda. Střecha je opláštěná nerezavějící ocelí a karoserie a čela jsou vyrobena z laminátu.

Do jednoho plně bezbariérového vozu se čtyřmi dveřmi se vejde 32 sedících a 75 stojících pasažérů. Druhé dveře od řidiče jsou vybaveny výsuvnou protismykovou plošinou. 

Celý vůz je klimatizovaný, z toho důvodu jsou větrací okénka vybavena systémem, který v případě zapnutí klimatizace zamezí otevírání oken. „Interiér tramvaje je ošetřen nástřikem s nanotechnologií, který odstraňuje zápach a bakterie,“ píše se dál na Facebooku DPMO.

Kamery ve všech vozech

Kamerový systém v nových tramvajích je bez záznamu, slouží totiž ke kontrole aktuální situace řidičem. Kamera, která má několikahodinový záznam je na čelním skle.

Vizitka autora

 

Ivo Spisar

Redaktor portálu Olomoucká Drbna
kontakt: redakce@olomouckadrbna.cz

 
Foto Facebook Dopravní podnik města Olomouce, Ivo Spisar

Kam dál?

VIDEO: Policejní auto musely z příkopy dostat dva hasičské vozy

neděle, 16. září 2018, 09:00

Kuriózní zásah byl k vidění v sobotu po poledni v Dukelské ulici v Litovli. Právě zde totiž dva velké hasičské vozy pracovaly na...

Senior nedobrzdil a se svým vozem na dálnici zezadu narazil do...

pátek, 14. září 2018, 13:30

Ve čtvrtek 13. září po druhé hodině odpolední došlo na dálnici D46 ve směru od Vyškova na Olomouc k dopravní nehodě dvou osobních...

Od pondělí nepojedou týden na trati Lipová Lázně – Zlaté hory vlaky,...

pátek, 14. září 2018, 12:00

Od pondělí 17. září do neděle 23. září nepojedou v úseku vlakové trati Lipová Lázně – Zlaté hory žádné vlaky, bude tam totiž...

Muž dostal za parkovaní před domem od jeho obyvatele přes záda...

pátek, 14. září 2018, 10:00

Vyhrocený průběh měl čtvrteční incident mezi řidičem a obyvateli domu, ke kterému došlo v ulici V Kotlině v Olomouci. Muž za...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb, už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.