Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dopravu na silnici R46 u Olomouce zkomplikovala hromadná nehoda

 
čtvrtek, 6. února 2014, 18:30

Dopravu na rychlostní silnici R46 z Prostějova do Olomouce dnes odpoledne u Olšan zkomplikovala hromadná nehoda několika nákladních a osobních automobilů. V dotčeném úseku se vytvořila tři kilometry dlouhá kolona. Při nehodách nebyl nikdo zraněn.

První nehoda se stala krátce před 14:00, kdy se mezi obcí Olšany a Olomoucí srazily tři nákladní automobily a jedno osobní vozidlo. "Příčinou bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti. V současné době je komunikace průjezdná levým jízdním pruhem. Řidiči mohou využít sjezdu v Olšanech a starou komunikaci na Olomouc," řekl krátce po 16:00 ČTK krajský policejní mluvčí
Josef Bednařík.
   

O chvíli později se začala na silnici R46 ve směru z Prostějova do Olomouce tvořit dlouhá kolona, ve které se ve zhruba 15:20 srazily další tři osobní automobily. "Nikdo nebyl zraněn," řekl dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Hasiči na místě zkontrolovali technický stav havarovaných vozidel.
   

Podle Bednaříka se první nehoda bude ještě zhruba hodinu a půl likvidovat,protože zbývá odstranit ze silnici jeden nepojízdní kamion. Druhá nehoda bymohla být vyřešena rychleji, protože osobní automobily do sebe nenarazilyve velké rychlosti. "Mají pomačkané plechy. Také příčinou této nehody bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti," podotkl Bednařík.

Zdroj: ČTK

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V ojedinělých případech se může objevit kus se sníženou kvalitou, reagovalo vedení Penny Marketu na výskyt prošlého masa v jedné z prodejen

Na pultech obchodního řetězce Penny Market se objevilo zkažené maso původem z Polska. S vidinou dobrého oběda si ho v neděli ve Vodňanech cestou z výletu zakoupil muž. Po otevření ho ale chuť na jídlo velmi rychle přešla. Maso podle jeho slov páchlo jako zkažená vejce.

SPD zrušilo klub v Moravskoslezském kraji, Volný hodlá kandidovat na post předsedy

Předsednictvo hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) zrušilo svůj regionální klub v Moravskoslezském kraji. Byly v něm porušovány stanovy a krácena demokratická práva členů, sdělila mluvčí SPD Barbora Zeťová. SPD v kraji vede poslanec Lubomír Volný, jehož styl vedení v minulosti někteří členové hnutí kritizovali. Volný v úterý na facebooku oznámil, že plánuje kandidovat proti Tomiovi Okamurovi na předsedu SPD.

Zákaz billboardů u dálnic platí beze změn

Zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic a silnic první třídy dál platí beze změn. Ústavní soud (ÚS) zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení dvou pasáží novely zákona o pozemních komunikacích. Zákon ponechal pro starší billboardy pětileté přechodné období, které vypršelo v roce 2017, a stanovil návaznou povinnost odstranit reklamní zařízení bez zbytečného odkladu. Podle ústavních soudců lze omezení billboardů zdůvodnit veřejným zájmem na bezpečnosti provozu, soud zdůraznil také ochranu životů a zdraví lidí, stejně jako životního prostředí.